Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Co je to cosplay? Co obnáší cosplay kostým?

2714

Cosplay je novodobým fenoménem v oblékání, který sice neprorazil do mainstreamu, ale má stále více obdivovatelů, ale i „členů“. A to je dobře, protože mainstreamové záležitosti bývají překroucené a strácí se atmosféra subkultury. Co to cosplay je, a jak se „cosplayeři“ oblékají, se dočtete v tomto článku.

Slovo cosplay vzniklo zkrácením výrazu „costume play“, tj. kostýmová hra. To znamená činnost spočívající v oblékání se do kostýmu postav z anime, mangy, videoher, fantasy filmů apod. Cosplayeři napodobují postavy nejen kostýmy a účesy, ale i vystupováním, či hláškami. My si ukážeme tři oblasti, které by neměla vynechat žádná žena v roli cosplay. Jsou jimi oblečení, účes a doplňky.

Cosplay oblečení je základ

Cosplay oblečení by mělo zodpovídat postavě, do role které se cosplayerka plánuje vžít. Kostým můžete dostat koupit v půjčovnách kostýmů, ale pravděpodobně si jej budete muset vyrobit samy. Ale to právě k tomu patří. Každý kostým tak bude jediněčný a nestane se, že na zraz přijdou dva lidé ve stejném „kroji“. Jako základ pro fantasy postavy doporučujeme vyztužené sexy korzety. Fantasy, anime a manga ženské postavy mají právě často něco jako korzet a jsou sexy. Ten pak budete moci pohodlně dodělat na výsledný kostým.

Cosplay účes

Samotný cosplay kostým ale nestačí. Bez správného účesu to není ono. Mnoho ženských postav a hrdinek má právě barvené vlasy. To si ale mnohé z žen nemůžou dovolit. Zejména pokud jde o neonovou zelenou nebo růžovou, blankytně modrou nebo v případě tmavovlásek světlé odstíny. A zde na scénu přicházejí paruky, které jsou ideálním řešením. A trápí-li vás padání vlasů nebo řídké vlasy, alespoň na okamžik na to zapomenete.

Doplňky dotáhnou cosplay kostým k dokonalosti

K dokonalému cosplay kostýmu nezbytně patří i doplňky. Hrdinky z anime a manga komixů a seriálů mají čepice, čelenky, ozdoby ve vlasech, bojovnice i zbraně nebo čarodějné předměty. I zde platí, že se cení vlastnoruční výroba.

V posledních letech je trendem, zejména v americe, zombie cosplay. Cosplayeři se nastajlují do „nemrtvých“ a jdou na zombie průvody velkými městami USA.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *