Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

First minute plážový relax v Turecku: Nejlepší pobřeží a koupání v tyrkysu

209

Kam v létě na dovolenou? S Tureckem rozhodně nešlápnete vedle. Nádherné pláže s jemným pískem a průzračně čistou vodou jsou samy o sobě velkým lákadlem. Když k tomu přidáte bohatou historii země, kulturu, turistické atrakce i špičkové hotely, není co řešit.

Abyste si mohli užívat ty nejlepší hotely, je dobré koupit si dovolenou včas. Stačí zadat do vyhledávače termín first minute Turecko a vybírat z tisíce nabídek. Právě během first minute totiž nabízejí cestovní kanceláře nejvíce hotelů. Navíc s výhodnými slevami, nízkými zálohami nebo pobyty pro děti zdarma. Neznamená to, že byste uprostřed léta žádnou dovolenou už nesehnali. Avšak je velká pravděpodobnost, že ta nejlepší ubytování už budou obsazená a nabídka nebude příliš velká.

Kam v Turecku vyrazit?

V Turecku se můžete koupat hned ve třech mořích: Středozemním, Černém a Egejském. Pláže u každého z nich jsou trochu jiné a místní letoviska mají svou specifickou atmosféru. Které si vybrat?

Středozemní moře

Na pobřeží, jež je omýváno Středozemním mořem, najdete nejznámější a nejnavštěvovanější pláže Turecka. Patří mezi ně například město s dlouholetou historií Alanya či letovisko s krásnými plážemi a bohatou nabídkou zábavy Antalya. Líbit se vám bude i Kemer, který je typický svou klidnou atmosférou a malebnými zátokami a historické město Side s krásnými plážemi a rušným nočním životem. V Beleku vás čekají luxusní hotely, golfová hřiště i pláže oceněné Modrou vlajkou.

Černé moře

Pobřeží Černého moře je v Turecku méně turistické. I tady však najdete krásné pláže. Pokud tedy hledáte více klidu, je tato lokalita skvělou volbou. Zamířit můžete například do historického města Trabzon s malebnými plážemi, moderního města Samsun s rušným nočním životem a letoviska Ordu s krásnými plážemi a klidnou atmosférou.

Egejské moře

Jako v Řecku si budete připadat u tureckého pobřeží Egejského moře. Tato lokalita je známá průzračně čistou vodou a bílým pískem na pláži. Mezi nejznámější letoviska zde patří bezesporu Bodrum. Toto historické město obklopují krásné pláže a skýtá i mnoho možností zábavy. Klidu, pohody a malebných výhledů se dočkáte v letovisku Didim. Za památkami, čistými plážemi a zábavou se můžete vydat do městeček Kuşadası a Fethiye.

Kdy vyrazit do Turecka?

Turecko a jeho krásy si nejvíce užijete v období od června do září, kdy je zde slunečno, teplo a moře má příjemné teploty. Místní moře je krásně tyrkysové, což způsobuje rozptýlení světla ve vodě. Čím je voda čistší, tím je tyrkysová barva intenzivnější. A stejně jako u mnoha jiných krásných míst i u Turecka platí pravidlo, že jakmile si ho jednou zamilujete, budete se sem vracet znovu a znovu.

Zdroj foto: Saber Mohammed Saber / Shutterstock.com


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *