Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Fototapety do koupelny: Podpořte dokonalý relax

1785

Víte, do které místnosti vejdete ve vašem domě či bytu každý den? Samozřejmě do koupelny. Pravidelná hygiena je jakousi samozřejmostí, bez které se nelze v žádném případě obejít. Moderní koupelna musí být po všech stránkách funkční. Jinými slovy, nemůže chybět vybavení nábytkem, ani zrcadlo a další nezbytné součásti této místnosti. Mimo každodenní hygienické povinnosti ale v koupelně hodláme také odpočívat, a snažit se regenerovat své unavené tělo. K tomu je ovšem zapotřebí mít vytvořené to správné prostředí, v němž se budete cítit maximálně komfortně. Výbornou volbou do jakékoli koupelny jsou mimo jiné také tapety, které dokážou vytvořit tu správnou wellness atmosféru. Krásná fototapeta v koupelně svede doslova divy. Že nevíte, jaké motivy se vyplatí volit? Pak se začtěte do následujících řádků. Prozradíme vám to.

Elegantní imitace obkladů

Neříkejte, že jste nikdy neuvažovali o elegantních kamenných obkladech do koupelny! Právě v této místnosti vypadají sice na jednu stranu syrově, nicméně na stranu druhou hodně stylově. Z hlediska ceny se ovšem jedná o neskutečně finančně náročnou záležitosti. Náklady na kamenné obklady se mnohdy vůbec nevyplatí řešit. Pokud se vám kámen hodně líbí, pak vám jej bez problémů nahradí fototapeta v koupelně. Především 3D provedení takovýchto tapet je nesmírně zajímavé a na první pohled ji ani nepoznáte. Spolehnout se můžete i na odolnost tapety vůči vodě a déle trvající vlhkosti. Kamenné obklady mohou být samozřejmě v různých barvách. Stejně tak není problém sehnat elegantní fototapetu. Hodně oblíbené a vzhledově poutavé je také dřevo. Do koupelny ve standardní podobě nepatří. Když už si jej instalujete, musí být dokonale naimpregnováno. U fototapety nic takového nezbytné není a vypadá náramně.

Wellness motivy

Moderní fototapeta koupelna může mít ale i mnoho jiných podob. Koupání jako takové je určitě spjaté s příjemnými pocity. Působení vody na lidské tělo je zkoumáno již po dlouhá staletí. I proto se vyplatí do koupelny instalovat fototapety, které zobrazují nejznámější wellness motivy. Typickým příkladem budiž lávové kameny. Právě masáže jejich prostřednictvím jsou velmi příjemné a dokážou pomoct od mnohých neduhů. Hezky vypadají třeba i lotosové nebo jiné květy. Taková romantika v koupelně zcela určitě stojí za to. Když si ke všemu ještě přidáte svíčky, aromaterapii a nějaké další doplňky, vytvoříte si domácí wellness se vším všudy. Ušetříte tak za návštěvu drahých veřejných wellness center.

Všudypřítomná voda v zajímavých variacích

O faktu, že je koupelna nedílně spjatá s vodou v mnoha podobách, není třeba nijak výrazně diskutovat! Voda se dá zachytit různě, nicméně asi nejoblíbenější jsou bezesporu kapky. Především na lesknoucích se površích vypadají opravdu kouzelně. Odlesk může být kouzelný. Barevných odstínů dostanete z takovýchto výjevů hned několik. Hodně dobrou volbou je fototapeta koupelna znázorňující proud čisté vody. Ostatně sprchování patří mezi tradiční činnosti a součásti hygienických rituálů jako takových. Do koupelny takovéto motivy dokonale padnou.

fototapeta koupelna

V zajetí ornamentů a abstrakce

Když se řekne fototapeta v koupelně, mnohým lidem se vybaví spíše neurčité motivy, které člověka nutí hledat v sobě nějaký smysl. Výbornou volbou jsou především abstrakce v podobě větších geometrických obrazců. Volit lze klidně i mandaly plné pestrobarevných kousků. Pokud se takovýchto mandal spojí více, můžete si pomocí fototapety do koupelny vytvořit hodně zajímavou stěnu, která bude na jednu stranu působit uklidňujícím dojmem a na stranu druhou vyzařovat mystiku. Jinak se vyplatí vsadit i na klasické abstrakce, jež budou vypadat mnohem lépe, než by tomu bylo v případě bílé zdi.

Finančně vás takto řešená úprava vyjde na několik desítek, možná stovek korun. Za to, že se v koupelně budete cítit maximálně pohodově a příjemně to jistě stojí. Všechno se navíc obejde bez jakýchkoli bouracích prací anebo nějakých jiných činností, jež by mohly narušovat chod domácnosti.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *