Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Itálie volá: Poznejte 5 nejžhavějších destinací pro letošek! Zážitky na vás čekají!

177

Itálie, země plná historie, kultury a nádherných scenérií, nabízí nepřeberné množství úchvatných míst pro dovolenou. Ať už toužíte po romantických procházkách, dobrodružství nebo odpočinku, Itálie má pro každého něco. Představíme si pět nejkrásnějších destinací, které by neměly uniknout vaší pozornosti při plánování dovolené v roce 2024.

1. Cinque Terre

Tento malebný klenot Ligurie se pyšní pěti půvabnými vesničkami, usazenými na strmých útesech nad Ligurským mořem. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare vás okouzlí svými pestrobarevnými domky, úzkými uličkami a dech beroucími výhledy na moře. Vydejte se na túru po stezce Sentiero Azzurro a obdivujte krásu této jedinečné oblasti.

Oficiální stránky a víc info: www.cinqueterre.it/en/

2. Benátky

V našem seznamu nesmí chybět toto romantické město na laguně, proslavené svými kanály, gondolami a impozantními památkami. Nechte se unést nádherou náměstí Svatého Marka, projděte se po Ponte di Rialto a navštivte ostrovy Murano a Burano, proslulé výrobou skla a krajek. Benátky jsou skvostem, který si zaslouží vaši návštěvu, ale připravte se na hordy turistů.

#venice on Instagram

3. Amalfinské pobřeží

Tento okouzlující kus italského pobřeží lemují malebné vesničky, citrusové háje a tyrkysové moře. Poznejte kouzlo Positana, Amalfi a Ravella, projděte se po Sentiero degli Dei (Stezka bohů) a vychutnejte si místní speciality, jako je limoncello nebo skvělé mořské plody. Úvodní obrázek tohoto článku je práve tento turisty mimořádně oblíbený kus Itálie.

#amalficoast on Instagram

4. Toskánsko

Region proslulý svými vinicemi, olivovými háji a středověkými městy. Navštivte okouzlující Florencii, kolébku renesance, s její majestátní katedrálou a úchvatnými uměleckými sbírkami. Projeďte se po venkově, ochutnejte vynikající víno Chianti a nechte se unést krásou toskánské krajiny.

Oficiální stránky a víc info: www.visittuscany.com/en/

5. Jezero Como

Smaragdově zelené jezero obklopené majestátními horami a lemované elegantními vilami. Prozkoumejte malebná městečka jako Bellagio, Varenna a Menaggio, vychutnejte si plavbu po jezeře a nechte se hýčkat v luxusních hotelech s dechberoucím výhledem.

#lakecomo on Instagram

Ať už si vyberete kteroukoli z těchto destinací, Itálie vám nepochybně nabídne nezapomenutelné zážitky. Připravte se na lahodnou kuchyni, vřelé obyvatele a okouzlující atmosféru. Nezapomeňte si rezervovat ubytování včas a naplánovat svůj itinerář tak, abyste si mohli vychutnat všechny krásy, které Itálie nabízí. Buon viaggio!


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *