Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak na formální styl oblékání – pár zásad

1670

Naskytla se příležitost, kdy na sobě musíte mít velmi formální a slušně oblečení? Může to být například pracovní pohovor nebo důležitá schůzka, kde byste měla svým vzhledem reprezentovat. Další možností je, že pracujete na pozici, kde se takový oděv přímo vyžaduje dennodenně a vy hledáte inspiraci a pár dobrých rad, jak vypadat předpisově.

Čemu se vyvarovat při formálním oblékání

  • Vás outfit by neměl působit vulgárně. Neodhalujte tedy příliš holé kůže.
  • Zakázané jsou hluboké výstřihy. Nechcete přeci působit lacině.
  • Sukně by měla být dlouhá pod kolena, na minisukně proto zapomeňte.
  • Odhalená byste neměla mít ani ramena. Tričko na ramínkách je proto vás tabu, tričko bez rukávu může být, ale v kombinaci s dámským sakem či elegantním kardiganem.
  • S barvami buďte opatrná! Nechcete přeci vyčnívat z davu a zářit na míle daleko (v negativním slova smyslu). Vsaďte na černou klasiku, kterou doladíte bílou, šedou, tmavě modrou nebo béžovou.

Jaké jsou možnosti

Zvolit můžete kostýmek, s kterým nebudete mít příliš módní práce, jelikož je sestaven a nemusíte tedy řešit, jak co nakombinujete. Ideální volba, kterou nic nepokazíte.

Jak jsem již zmínila, pouzdrová sukně pod kolena bude vypadat luxusně a adekvátně k situaci. Budete zahalená a přesto sexy! Ale samozřejmě černé, šedé nebo i červené kalhoty mohou být pohodlnější a vhodnější při nepřízni počasí. Je na vás co preferujete a v čem se cítíte lépe.

Košile by měly tvořit základ vašeho šatníku. Bílá je přímo nutnost, jiné barvy jsou na vašem vkusu. Samozřejmě ne vždy musí váš svršek tvořit košile. Sáhnout můžete také po tričkách/blůzkách, které volají svým elegantním stylem, jež podpoří kvalita a materiál. Je přece logické, že k luxusní pouzdrové sukni nemůžeme skombinovat tričko materiálu alá „hadra“.

Ruce poté zahalte do stylového dámského saka. Pokud jste zvolila černou sukni a bílou košili, nemusíte mít nutné opět černé sako. Nebojte se jít i do jiných ale stále decentní barev. Takové šedé, béžové nebo tmavě modré dámské sako oživí váš oufit jedna báseň. Do saka se nebojte zainvestovat, jelikož je to něco, co určitě využijete a vydrží vám na mnoho let. Jednoduché černé v šatníku vždy najde své místečko. Dávejte si při výběru pozor, aby vám dobře sedělo. Mohlo by se stát, že zvednete ruce nad hlavu a sako v místě podpaží rupne a to určitě nechcete. Pečlivě zkoušejte a vybírejte ve specializovaných prodejnách, kde vám poradí.

Doplňky by taktéž měly být decentní. Žádné honosné náušnice nejsou na místě. Nehrajte si na chodící galerii, sáhněte po něčem elegantním a ženském, ale vhodném. V tomto případě musím zmínit brože, které se stále těší na oblibě. Nebojte se připnout si nějakou zajímavou brož k saku a oživit tak poněkud nudný formální outfit. Na výběr máte z mnoha vzorů a tvarů, tak si pořiďte jednu dle vašeho vkusu a zamilujete se do tohoto detailu.

Boty už vše doladí. Dobrou volbou budou sandálky na klínu (je-li k tomu situace vhodná) anebo boty s uzavřenou špičkou na nižším podpatku, abyste v nich vydržela bez problémů po celý den. Není třeba se trápit na vysokých jehlách.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *