Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak se obléci na firemní večírek?

9534

Čeká vás firemní večírek a vy si už nyní lámete hlavu nad tím, v čem jít? Marně prohlížíte svůj šatník a máte pocit, že v něm není nic vhodné? Poradíme vám jak na to.

Neformální firemní akce a oblečení

První a hlavní pomůckou je místo konání a dress code samotné firemní akce. V některých firmách zvyknou posílat pozvánky a ty vám napoví nakolik formální bude večírek a v čem jít. Pokud se bude odehrávat během dne a v prostorách firmy, volte tzv. casual business styl. V tomto případě záleží na vás, jestli raději nosíte sukně a šaty, nebo kalhoty. V prvním případě skvěle poslouží pouzdrové šaty a sukně v délce po kolena. Nemusíte však nutně vybírat jen oblečení v šedé nebo černé barvě. Vyzkoušejte například halenku nebo košili v světlých nebo pastelových barvách, nebojte se ani jemných např. květinových vzorů.

Rozhodně se vyhněte výrazným a neonovým barvám, oblečení s nápisy a divokými vzory nebo průsvitným materiálům. Džíny samozřejmě také nejsou vhodné. Místo nich si vybírejte kalhoty rovného střihu nebo mírně rozšířeného střihu. Výborně se hodí i různé kalhotové a sukňové kostýmy, které s ohledem na pracovní prostředí mohou být i se vzorem. V případě bot nemusíte nutně sáhnout po lodičkách, vhodné jsou i kvalitní baleríny nebo boty v pánském stylu. Vše záleží na typu firemní akce.

Formální firemní akce a oblečení

Pokud se firemní večírek bude odehrávat ve formálnějším duchu, kdy je součástí i večeře a na pozvánce uveden dress code semi formal, v tom případě volte koktejlové šaty. Jednoduchým řešením jsou „malé černé“. I v tomto případě dbejte na vhodnou délku šatů, ideálně po kolena nebo mírně nad, nevhodné jsou velké výstřihy (i v oblasti zad) a příliš lesklé a třpytivé materiály.

Střih šatů však nemusí být nutně jednoduchý a pouzdrový. Můžete si dovolit i rafinované krajkové šaty, vše však s mírou, na vyzývavé modely zapomeňte. Zajímavou kombinací jsou také stále populární midi sukně, které doplňte vhodně zvolenou halenkou nebo elegantním topem. Na nohy samozřejmě volte silonky a boty nejlépe s uzavřenou špičkou.

Jedním z nejformálnejších dress code je black tie. Většinou se používá při významných událostech (ale i plesech) . V tom případě je vhodné volit dlouhé večerní šaty a róby. Můžete také sáhnout po koktejlových, ovšem dejte si záležet na jejich kvalitě. Rovněž platí, že ženy by měly mít na nohou silonky a uzavřenou obuv.

TIP: jestliže pořádáte firemní akci nebo večírek pro klienty, nezapomeňte na dárek, který hostům bude ještě dlouho připomínat krásně strávený čas. Může to být třeba speciální, na zakázku dělané lahodné víno pro firmy, nebo související produkt s vámi prodávaným sortimentem zboží.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *