Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak se obléct na formální akci?

obleceni formalni prilezitosti
1251

Pozvánku na svatbu, firemní sešlost nebo večeři, by každý jistě uvítal s větší radostí, kdyby nemusel řešit co na sebe. Jak na takovouto událost obléci co nejstylověji, abychom si nemuseli nikdy připadat, že tu nemáme co dělat? Uvidíte, že zase taková magie v tom nevězí…

Každá společenská akce má většinou svůj specifický dress code. Někdy nám může být vyloženě sdělen v pozvánce, mnohdy bohužel musíme odhadovat (například oblečení do divadla, každé má trochu jiná pravidla oblékání). Předpokládáme, že PRVNÍ KROK – nepřijít tam v teplácích a kroksech – má každý za sebou. Proto se rovnou přesuneme k samotnému vymýšlení outfitů a nalézání, co nejjednodušší cesty, jak nikdy neztropit trapas špatným odhadem.

Krok 2: Jednoduchost a elegance bez přehnané svůdnosti – prostě sako

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak úžasně vypadá docela obyčejné sako? Sako je kousek, který by neměl chybět v žádném šatníku. K sukni si jej můžete vzít úplně stejně jako ke kalhotám. Ženám dodává něžnou krásu a přitom je neuvěřitelně formální. V kombinaci s kravatou může vypadat dokonce i trochu odvázaně. Věřte, že tohle je právě ten kus oblečení, který vašemu obyčejně a nevhodně vypadajícímu kompletu vyspraví vady.

Dámská saka jsou nejlepší jednoduché černé. Nejtěžší ovšem je vybrat to, které vám stoprocentně padne. Nesmí vám přesahovat ve svých ramenech přes ty vaše, ale ani se vytáhnout nahoru za vaším pohybem.

Krok 3: Šaty, sukně nebo kalhoty?

To, jakou z těchto tří věcí zvolit, se odvíjí od typu akce. Sukni i elegantní šaty můžeme zvolit ve většině případů. Kalhoty se hodí spíše na o stupínek méně formální příležitosti.

Když se rozhodneme pro sukni, měli bychom nejprve volit její délku. Ta by neměla být krátká, ale extrémně dlouhá také být nemusí. Zkrátka ani dračice, ani stařena. Vybírejte především jednoduché (Protože jednoduché věci působí paradoxně draze a luxusně.) a univerzální barvy a materiály.

Šaty za žádných okolností nesmí být typické letní krátké rozevláté. Materiál musí být o něco pevnější, barvy neutrální a výstřih musí být všechno jen ne přehnaný. K sukni i šatům volte vždy silonky. Punčocháče nebo legíny už tolik nevyniknou, ale najdou se i výjimky. No a kalhoty, ty nejlépe univerzální černé nebo šedé, popřípadě proužek či kostka. Vše se tak trochu odvíjí od zbytku. Hlavně nepřeplácat!

Krok 4: Kabelka je také součást outfitu

No hurá! Konečně máme vyřešený outfit! To zdaleka ne, taška se na formální akci taky nikdy nesmí podcenit. A to ani za cenu, že si ji půjčíte od známé nebo koupíte novou. Kabelka slazená s outfitem je zkrátka jediná cesta, jak být in. Třeba takové kabelky Desigual s více barvami se hodí ke každému outfitu.

Jak vybrat to pravou? Ideální je černá nebo bílá, která se hodí ke všemu. Nejvíce oblíbená je menší kožená. Vyhýbejte se velkým nápisům nebo potiskům. V žádném případě si hlavně neberte batoh!


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *