Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak vybrat perlové šperky ke každodennímu nošení

1237

Šperk se vznešenými plody moří a řek si často automaticky spojujeme s velkou večerní a slavnostními příležitostmi. Když si však nějaký úchvatný kousek pořídíme, bývá nám líto nosit ho jednou za čas. Proto přicházíme s tipy, jak najít perlový šperk, který bude dostatečně ozdobný pro výjimečné chvíle, ale současně to s ním nepřeženete, když ho vynesete třeba i do práce.

Jaké perly vybrat?

Jako první se vám pod slovem perla pravděpodobně vybaví bílá, lesklá kulička. Variant je však víc. I základní šperk pro každodenní nošení může zdobit třeba tmavá tahitská perla nebo perla nepravidelného barokního tvaru, o to víc připoutá pozornost. Různých druhů, barev a tvarů perel se nemusíte bát. Pamatujte jen na to, že čím výraznější perly jsou, tím jednodušší by měl být zbytek outfitu.

perlove sperky prstynek

Jednoduché pecky jsou univerzální

Pravděpodobně nejjednodušší variantou všestranného klenotu jsou perlové náušnice v podobě pecek. Ke společenským šatům je můžete doplnit dalšími šperky a perfektně se tak vyladit i na honosnou událost. Do práce nebo do kavárny vám ale dobře poslouží jako minimalistická ozdoba ke košili či tílku. Můžete se poohlédnout třeba po peckách s Akoya perlami. Náušnice tohoto druhu nevychází z módy a budou vás doprovázet po celý život.

Mezi perlovými náhrdelníky je co vybírat

Jestli se vám víc hodí ozdoba dekoltu, je hned několik druhů, které s radostí vynesete i při běžném dni. Úplnou klasikou jsou perlové šňůry. Třeba takový náhrdelník ze sladkovodních perel v délce ke krku využijete ke kulatému výstřihu či k topům bez ramínek. Dalšími nadčasovými kousky jsou zlaté náhrdelníky s jednou perlou v podobě přívěsku. Ty vyniknou například s véčkovým výstřihem a dodají každému outfitu nádech exkluzivity.

perlove sperky pecky

Tip na styling: kombinujte perly s luxusními látkami

Jednoduchým jednobarevným tílkem či šaty sice určitě k perlám chybu neuděláte, pokud je ale doplníte o přepychovou látku, ještě tak jejich krásu podtrhnete. V chladnějším období jsou třeba nepřekonatelné kašmírové svetry. Skvěle se budou perly svým leskem doplňovat i s hedvábnou blůzkou nebo můžete sáhnout po sametových šatech.

Méně je někdy více

Nakonec vám doporučujeme ke všedním outfitům volit spíš jednotlivé perlové kousky než celé soupravy. Když budete chtít ještě nějaký šperk přidat, doplnit můžete základní diamantové náhrdelníky nebo pecky.

Perly se zkrátka ve vaší šperkovnici neztratí a skvěle se kombinují. Ateliér KLENOTA navíc připomíná, že jim prospívá kontakt s lidskou pokožkou, ze které získávají vláhu – o důvod víc nenechávat je dlouho ležet ve šperkovnici. Už jste se přesvědčili, že se perlové šperky hodí na běžné nošení?


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *