Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Laserová operace očí vám dodá sebevědomí

laserová operace očí
1203

Oblečení, účes, make-up, šperky a doplňky nejsou jedinými kategoriemi, na kterých u vzhledu záleží. To, co dělá ženu krásnou, je i sebevědomí. To plyne z mnoha zdrojů a jedním z nich je i dobrý pocit ze svého těla. Někdo je nespokojený se svými proporcemi a začne cvičit, někdo možná sáhne po skrášlovací proceduře a ti, kdo jsou nespokojeni se zrakem (a nošením brýlí), sáhnout po laserové operaci. A právě o ní bude dnešní článek.

Váháte nad laserovou operací očí? Trvá jenom patnáct minut, ale pozitivní efekt z nich budete čerpat po celý zbytek života. Dokonce tak, že si to možná ani nedokážete zatím představit. Když se vzbudíte, vše kolem sebe uvidíte do nejmenšího detailu. Nebudou vás víc trápit špinavé brýle, nebudou vás omezovat při sportu a už nikdy nemusíte utrácet za nové dioptrické brýle či kontaktní čočky. Budete moci zas nosit módní sluneční brýle bez omezení.

Jaké oční problémy lze řešit pomocí laserové operace?

U specialistů provádějících laserovou operaci lze odstranit krátkozrakost (nejčastěji), dalekozrakost, i astigmatismus. Jsou zde jistá omezení, a právě proto se nejen doporučuje, ale je i nezbytné navštívit oční ambulanci a dat si vyšetřit zrak u specialisty.

Vyšetření před laserovou oční operací

Uvažujete-li nad laserovou operaci očí, objednejte se nejdřív na vyšetření. Z pohodlí vašeho domova se můžete objednat k lékaři i online. Stačí si najít kliniku a vyplnit krátký formulář (jméno, tel. číslo, popřípadě e-mail). Výstup z očního vyšetření poskytne veškeré potřebné informace, které jsou nezbytné pro správné a bezchybné provedení operace, případně operaci nedoporučí. Tohle vstupní vyšetření dělají i samotné kliniky, informujte se u nich. Můžou mít v týmu svého specialistu, nebo můžou mít nasmlouvaného lékaře, který vyšetření provede.

Vyšetření před operací musí být podrobné, trvá cca 2-3 hodiny. Kromě kontroly zraku a zjišťování podrobností o vašich očích se připravte na to, že se váš lékař bude ptát i na váš zdravotní stav, případná onemocnění, alergie, apod. Před kontrolou je nutné nenosit kontaktní čočky alespoň 3 dny, ale i více. Na vyšetření byste měly přijít ideálně bez make-upu.

Výsledky vyšetření jsou vždy nezbytným podkladem pro každou operaci a nesmí být starší než 3 měsíce. Odložíte-li operaci na později, musíte vyšetření absolvovat znovu.

Cena laserové operace očí

Operace očí laserem se v dnešní době pohybuje na dostupných úrovních. Cena operace je závislá od typu zákroku, od poptávky a jména kliniky, od dodatečných nákladů apod. Operace jednoho oka vás vyjde na přibližně od 7000 korun nahoru (starší metoda) až po třeba 20 000 korun s nejnovější metodou. Počítat musíte i s cenou za vstupní vyšetření. Dobré kliniky umožňují uhradit celkovou sumu ve více platbách. Rovněž vám dají doživotní záruku.

Rozhodnete-li se pro operaci očí, připravte si všechny otázky a ptejte se odborníků na klinice. Lékaři vám rádi odpoví, koneckonců, je to jejich práce.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *