Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Lázně v Maďarsku, které vám dodají vitalitu

1366

Podívali jsme na pár oblíbených lázní v Maďarsku, abychom vám přinesli přehled těch zajímavých. Načerpáte tam novou vitalitu, chuť do života, zkrášlíte, ale hlavně se zbavíte některých zdravotních problémů. Přece jen se zdravý člověk více usmívá a právě tehdy je nejhezčí

Lázně Bükfürdő

Lázně Bükfürdő patří k největším a nejkrásnějším lázním Maďarska. Nacházejí se u rakouských hranic, cca. 205 km od Budapešti. Lidé si sem chodí léčit onemocnění trávicího traktu, poruchy pohybového ústrojí, gynekologické a zánětlivé problémy.

Lázně Hévíz

Lázně Hévíz jsou jedny z největších a nejkrásnějších lázeňských měst Maďarska. Nacházejí se nedaleko Balatonu, při jeho jihozápadní okrajové části. Je tu největší přírodní jezero v Evropě s léčivou vodou a bahnem, s rozlohou 4,4 hektarů, napájené z hloubky 38 metrů termálním pramenem. Voda zde dosahuje kolem 24 °C, někdy ale až 36 °C. Lázně Hévíz jsou vyhledávány lidmi s poruchou pohybového ústrojí, páteře, s kloubními a revmatických problémy.

Lázně Sárvár

Lázně Sárvár jsou menší lázně na západě Maďarska. Vyvěrají dva rozdílné léčivé prameny, které jsou tak teplé, že se musejí chladit. Pobyt v nich pomáhá při poruchách pohybového ústrojí (revma, artritida, artróza, posun páteřních plotének, …), při zlomeninách, nebo po úrazech. Po odpaření vody z pramene vzniká léčivá sůl, která se využívá k léčbě astmatu a onemocnění horních cest dýchacích.

Lázně Hajdúszoboszló

Lázně Hajdúszoboszló jsou vyhledávaným lázeňským městem s krásným centrem. Nacházejí se na východě Maďarska, zhruba 230 km od Budapešti a 20 km od Debrecenu. Rozloha lázní je až 30 hektarů. K léčebným a zkrášlovací procedurám se používá lázeňské bahno.

Do lázní si nezapomeňte donést i své vlastní žabky, například elegantní žabky Rider, vlastní plachtu, případně i menší peněženku, do které si dáte klíče od pokoje a pár (stovek forintů) drobných.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *