Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Molo No. 1: Vezměte plavky a vyrazte „k moři“ nedaleko Olomouce!

12816

Chcete se cítit jako na dovolené u moře a zároveň nevytáhnout paty z ČR? V tom případě se vydejte na Molo No. 1! Tato upravená část olomoucké pískovny Náklo totiž nabízí mnohem víc než jen letní opalovačky & koupačky. Zlatavý písek, čisté prostředí, vodní sporty, skvělá hudba, TOP drinky i lidé – to vše vám nabízí tato jedinečná česká pláž!

Rozhovor se zakladateli pláže Molo No.1

Za výstavbou místního areálu stojí 2 sympatičtí muži z Olomouce – Radek Trefil & Marek Fiala. Tito dlouholetí kamarádi a společníci poskytli rozhovor pro náš web přímo na pláži, kde jsem strávila celý víkend a odjížděla z ní maximálně spokojená:

Kluci, kdy a jak vás napadla myšlenka vybudovat tuto senza pláž?

Radek: Bylo to přibližně před 4 lety. Seděli jsme tenkrát s Márou na zahrádce u piva a bavili jsme se o tom, že by bylo super udělat něco zajímavého pro lidi u vody, protože nedaleko Olomouce (cca 13 km) máme pískovnu Náklo, kde je krásně čistá voda. O pár měsíců později jsme tento spontánní nápad začali realizovat, konkrétně před letní sezónou 2013.

Molo No. 1 Marek Fiala Radek Trefil

Marek & Radek před výstavbou v roce 2013 a před sezónou 2015. Zdroj: Oficiální FB stránky Molo No. 1

Jak probíhala výstavba?

Radek: Jelikož pracuji v mezinárodní automobilové dopravě, využil jsem vyřazený chladící návěs, ze kterého jsme udělali Bacardi bar. Hlavním cílem však bylo vybudovat molo, které mělo sloužit nejen jako přístav pro motorové čluny a lodě, ale také jako místo pro bezpečné skákání do vody. Poté jsme přivezli písek z Dolní Lutyně. Druhý rok jsme rozšířili pláž o 1/3, postavili druhý bar Jack Daniels a dovezli jsme sem 25 tun těžký kámen z třetihor. Protože má Mára firmu s autojeřáby, tak jsme ho sem společnými silami dopravili.

Kolik lidí se v současné době vejde na pláž?

Marek: Je to kolem 2000 lidí, ale samozřejmě v budoucnu bychom chtěli pláž rozšířit na maximum. Také bychom chtěli vybudovat kemp, pokud to bude možné. Je to ale vše finančně i časově náročné, protože vše musíme po sezóně sklidit a navíc máme oba dva firmy, a ty kvůli tomu strádají.

Molo No. 1

Pláž nabízí vše, co si jen můžete přát! Zdroj: Oficiální FB stránky Molo No. 1

Jaké akce chystáte do budoucna?

Marek: První akce čili Opening party již proběhla 27.6., tu budeme dělat každý rok. Další akce je v plánu 25.7., kdy zde budou různé exhibice, elektronická hudba, flyboarding, wakeboarding (vodní katapult) apod. Další důležité datum je potom 8.8., kdy sem přijedou také kluci z Life is Porno a budou zde dělat wake a natáčet různá promo videa, což je super.

Máte nějaký speciální vzkaz na závěr?

Radek: Chtěli bychom poděkovat zejména třem prima klukům, kteří nám opravdu pomohli – jmenovitě Jakubu Havlíkovi, Tomáši Singerovi a Mirku Polákovi. Jinak všem děkujeme, že podporují náš projekt a pokud ho budou takhle podporovat i nadále, tak do 2 let uvidí věci, které ještě nikdy neviděli! 🙂

Molo No. 1 Radek Trefil

Na závěr osobní fotky z mého pobytu na pláži. PS: Byl to STROP! Zdroj: Archiv HerStyle

Děkuji klukům za milý rozhovor i za skvělý víkend! A vy ostatní, pokud milujete pohodu, sluníčko, opravdu výborné prostředí a tak dále, určitě se tam vydejte. Rozhodně nebudete litovat, za to vám osobně ručím! 🙂

Autor:

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *