Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Nákupy v Londýně jsou dostupné pro každou z vás

1655

Už vás nebaví nakupovat stále ve stejných obchodech? Už jste byli i v Praze, všechno jste pochodili, ale stále se cítíte nenaplněná? Zkuste jít za nákupy do Londýna. Najdete tam, co se týče módy, téměř vše – od mohutných obchodních domů, přes butiky známých módních značek, až k nezávislým a začínajícím výrobcům.

A co víc, letenky do Anglie jsou za dobrou cenu během celého roku, ve výprodejích ještě levnější. Let mezi Prahou a Londýnem trvá něco málo přes 2 hodiny, nakoupit tak stihnete i během jednoho dne.

V Anglii doporučujeme nakupovat v obchodních centrech a outletech (v nichž najdete módní kousky od anglických i světových návrhářů za přijatelné ceny). Nejlepší slevy, podobně jako u nás, jsou během sezónních výprodejů. Za návštěvu stojí také londýnské trhy a tržiště, second-handy a obchůdky zvané „vintage fashion“.

Nejznámější módní obchody v Londýně

Chcete-li navštívit obchody nejznámějších značek jako American Apparel, Bershka, Gap, H&M, Topshop, Zara, … určitě zavítejte do Oxford street a Regent street. Nacházejí se zde však i ryze anglické značky a obchody jako Clarks, Dorothy Perkins, Russell and Bromley a jiné. Dražší butiky zas najdete v nedaleké Covent Garden.

Při nákupech v Londýně musíte navštívit i světoznámý obchodní dům Harrods, který jako jeden z prvních na světě instaloval eskalátor pro veřejnost. A to už v roce 1898. Počítejte však s obrovskou masou lidí. No ten zážitek stojí za to.

Jedinou překážkou vám může být neznalost jazyka. Anglické jazykové školy se však nacházejí už i v malých městech, a na nákupy vám postačí základy. Tak naberte odvahu a vzhůru za nákupy do Londýna.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *