Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Nosit děti v nosítkách a šátcích?

1326

Při pořizování šátků nebo nosítek je v první řadě nejdůležitější poradit se a informovat o správném nošení. Tohle jsou vám většinou schopni vysvětlit ve specializovaných obchodech. Doporučujeme ovšem zajít také na kurzy, které se na toto téma pořádají docela často. Zdraví dětem přece nechce ničit nikdo, a je proto potřeba všechno důkladně prostudovat.

O tom, zda jsou šátky a nosítka pro děti zdravé, spekuluje spousta rodičů. Názory na to jsou mnohdy sporné. Obecně se dá říct, že nošení dětí v šátcích a nosítkách má svoje pozitiva i negativa stejně, jako vození dětí v kočárku.

Šátky na nošení dětí

Šátky u mnoha lidí, prahnoucích k alternativní výchově dětí, vzbuzují zájem právě z důvodu, že působí přirozeně a nenásilně. Dítě je v teple, v pohodlí u matky. Šátky svými vlastnostmi připomínají dětem mateřskou dělohu. Sami si to můžete vyzkoušet například, když si sednete do houpacího vaku. Je to takový příjemný uklidňující pocit. Pro ukázku na prvním obrázku můžete vidět produkty značky Lenny Lamb, která je ověřeným výrobcem šátků a nosítek.

Nosítka praktická a moderní

V současné době po ulicích stále přibývají také matky nosící děti v nosítkách. Když se totiž na chvíli odpoutáme od prospěšnosti pro děti, je design nosítek mnohdy opravdu stylový. Při výběru nosítek se ale především soustřeďte, pořizujete-li správná ergonomická nosítka. Ergonomická nosítka by měla dětské nožky tvarovat do polohy ve tvaru písmene M. Nosítka by dítěti za žádných okolností neměla umožňovat pohled dopředu. Taková nosítka nejsou prospěšná pro děti.

Je to pro děti zdravé?

Nošení v šátku a nosítkách je nevhodné pouze z důvodu, že ne všechny děti mají stoprocentně zdravý pohybový aparát. Je naprosto běžné, že se u některých dětí vyskytují například problémy s páteří. Takové problémy by pak mohly nosítka ještě prohloubit. Vše je tedy také důležité zkonzultovat s lékařem.

A co záda rodičů?

Mnoho lidí by možná mohlo napadnout, jestli šátek nezatěžuje páteř rodičům. Nosit totiž na zádech několikakilové dítě celý den, přece nemůže být pohodlné. Dle slov rodičů, ale nic takového pravdou není, a dítě v šátku pro rodiče žádná zátěž není. Naproti tomu, kočár dá také fušku vytlačit do kopce nebo vynést do schodů. Nosítka a šátky jsou snad díky tomu ještě pohodlnější, praktičtější a přenositelnější.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *