Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Push-up, strappy bra a bralette: Kterou milujete vy?

1513

Podprsenky už dávno nejsou jen dva kapesníky a stuha, jak je nosívala průkopnice Marie Phelps Jacob na začátku 20. století. Vývoj šel natolik rychle, že máme dnes na výběr tolik různých typů a tvarů, až je skoro těžké si vybrat. Tento důležitý kousek šatníku, i když většinou není vidět, má určitá módní pravidla a diktáty, kterým podléhá. Řídíte se jimi?

Asi si dobře vzpomínáte na nevzhledná plastová ramínka, která pod nálepkou „neviditelná“ vylézala z jinak krásných topů, na samodržící podprsenky, které samy nedržely nebo na nalepovačky, které při sundávání působily pekelnou bolest.

Období, kdy podprsenky nesměly za žádnou cenu vykukovat, už je naštěstí dávno pryč. Teď jen stačí vybrat typ, zajímavý tvar, barvu a sladit podprsenku s topem.

Evergreen jménem push-up

S push-upkou nikdy neuděláte chybu. Podprsenka, která tvaruje a opticky zvětšuje ňadra, masově zaplavila trh v 90. letech a od té doby z něj nesestoupila. Push-upku doma má snad každá žena a pokud si ji právě pořizujete, zkuste trend z mola newyorského Fashion Weeku, tmavě modrou, vínovou nebo třeba smaragdovou barvu. A krajkami a ozdobami šetřit nemusíte. Nechte ji vykouknout z pod saka, hlubšího výstřihu… Nebojte se extravagance.

Strappy bra musí vykukovat

Zajímavým módním doplňkem je tzv. strappy bra, podprsenka, která prostě musí být vidět! Je ozvláštněná šňůrkami navíc, které na dekoltu tvoří zajímavou mozaiku. Hodí se pod oversized trička, vykrojené topy… Zkrátka všude, kde bude vidět. A co víc, strappy bra se skvěle hodí i na sport! Můžete vsadit na černou klasiku, ale strappy bra přímo vyzývá k tomu, abyste vyzkoušely nějakou výraznou barvu, třeba červenou, fuchsiovou či jedovatě zelenou.

Romantika jménem bralette

Bralette neboli braletka, je podprsenka, který nemá kostice, většinou je krajkovaná, kytičkovaná a místy průsvitná. Některé braletky jen zakrývají ňadra, jiné zase připomínají spíše topík, který si vezmete jen kalhotám cestou na večírek. Braletka je zkrátka trendy, romantická podprsenka, kterou se rozhodně nebojte ukázat. Bohužel však není určena pro dámy s velkými ňadry, pokud nechtějí riskovat bolest zad.

Crop topy a podprsenky za krk

Pokud máte vykrojené tričko a nechcete ukazovat ramínka, případně máte hluboký výstřih, a toužíte po vytvoření napínavého outfitu, vsaďte na crop-topy, nebo podprsenky, které se zavazují za krk. Mohou být bavlněné, krajkované, ale klidně také pletené, podepřené kosticí i volné. A pokud máte opravdu trendy crop-top, pouze přes něj zapněte sáčko a nechte ho ležérně vykukovat.

A pokud chcete být jako celebrita, vytáhněte svoji sportovní podprsenku a klidně v ní vyrazte ven.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *