Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Rady, jak vybírat podprsenku

1469

Chcete si vybrat nějaké to sexy spodní prádlo, ale tápete nad tím, jak vybrat správnou velikost? V tomto článku se dozvíte tipy a rady, jak si pořídit tu správnou velikost podprsenky.

Správná velikost podprsenky by se neměla podceňovat! Když umíte vybírat, nebudete ani potřebovat zvětšení poprsí – máte-li ten pocit, s vašimi ňadry budete jistě plně spokojena. I malá prsa mohou vypadat sexy a skvěle!

Divily byste se, kolik žen chodí po světě s nepadnoucí podprsenkou, která je jim nepohodlná nebo jim až deformuje jejich tvar. A to je rozhodně špatně! Vybíráte-li svůdné sexy spodní prádlo nebo podprsenku na běžné nošení, pár rad vám dozajista přijde vhod.

Výběr správného obvodu

Nejčastěji kupovaná velikost bývá 75, ovšem to pro vás není směrodatné. Důležité je, aby nebyl příliš volný a prsa vám udržel a zároveň aby vás nic netlačilo a nesundávaly jste si podprsenku s otlačeninami. Vždycky je dobré mít tam nějakou rezervu pro případné hubnutí nebo ztloustnutí – naštěstí většina podprsenek dává tuto možnost pomocí vzdálenosti zaháknutí.

Než vyrazíte do obchodu, doporučili bychom vám si změřit váš obvod pod prsy. Od výsledného čísla poté odečtěte 5-10cm a tato velikost vám sedne nejlépe!

V kabince poté hýbejte rukama nahoru a dolů, ohýbejte se a sledujte, zda se vám podprsenka nevysouvá. Zadní část podprsenky musí tvořit pravý úhel s lokty a být přesně vprostřed zad. To bývá nejčastější chyba. Ženy si tlačí prsa nahoru v domnění, že to vypadá lépe tím, že zadní linii podprsenky mají až úplně nahoře.

Jak je to s ramínky podprsenky?

Také ramínka jsou u podprsenky velmi důležitá. Nejpraktičtější variantou jsou oddělávací ramínka, která můžete měnit a dělat i jiné fígly. Ramínka se dají samozřejmě upravit, proto ihned při zkoušení nepanikařte, když vám nesedí.

Ženy, které volí špatný (příliš volný) obvod podprsenky, vše dohání pomocí ramínek. Ty pak nesou celou váhu prsou a zařezávají se do kůže. A to je samozřejmě špatně! Prádlo má být pohodlné, nemá vám dělat otlačeniny. Pohodlnější jsou rozhodně ramínka širší, které lépe drží.

Košíčky podprsenky jsou základ

A dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu a to jsou košíčky od podprsenky. Ženy mají opět tu tendenci kupovat si menší s tím, že budou jejich prsa vypadat opticky větší. Často však prsa deformují a působí rozděleně – tedy dvojitě. Takovým fíglem je zkusit si podprsenku a na to tričko, které běžně nosíte. Uvidíte, zda vám podprsenka dělá pěkný tvar, zda vám sedí. U tílek pak zjistíte, zda vám prsa nelezou ze stran nebo nevyčuhují pro nedostatek materiálu bradavky.

Nejdůležitější je, aby vás netlačilo a abyste se v podprsence cítila vy sama dobře.

Zvětšení poprsí a podprsenka

Plánujete-li jít na proceduru zvětšení poprsí, odložte výběr podprsenky na později. Pravděpodobně budete potřebovat obměnit celou svou sbírku podprsenek, abyste svým novým ňadrům dopřály pohodlí. Ale už teď se můžete těšit na dobrý pocit z nových a plnějších tvarů.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *