Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Speed dating: novodobý způsob randění, který má smysl

speed dating
2193

O seznamkách si každý zadaný může myslet cokoliv. Až se ale člověk ocitne sám ve věku, kdy už se třeba partner hůře hledá, pozná, že seznamky jsou přece jenom vděčné, a dokážou člověku opravdu pomoci.

Seznámení typu speed dating vděčí za svůj vznik americkému rabínu Yaacovu Deyo, který tyto rande původně vymyslel, aby tak zvýšil počet židovských svateb. Od této doby už uplynulo spoustu času a dnes se speed dating prosazuje po celém světě a lidé jsou s ním spokojenější a spokojenější.

Speed dating, neboli rychlé rande, je seznamka, která již podle názvu lidem šetří čas. Za jeden večer se totiž neseznámíte pouze s jedním, ale rovnou s několika protějšky, se kterými se střídáte u stolu. Všichni teď mluví o nedostatku času a najít toho správného muže podle inzerátů na internetu, je taky pěkný oříšek. Speed dating tak lidem šetří nejen čas, ale také energii.

Výhody a nevýhody speed datingu

Skvělou výhodou je, že díky omezenému času, nezažijete žádné trapné chvilky, kdy si není, co říct. S každým účastníkem totiž prožijete pouze 4 minuty! To, co by pro někoho mohlo být výhodou, může být ale samozřejmě i nevýhodou. Kdo pozná, jestli se k němu partner hodí za čtyři minuty? Nicméně, jde přeci o to, zda přeskočí jiskra, nebo nepřeskočí. A to by měl každý zjistit hned na první pohled.

Je sice pravda, že slibné seznámení může skončit fiaskem, ale je to podobné, jako u každého jiného typu. A procento úspěchu se dá srovnávat. Rovněž platí, že polovina manželstev se rozpadne, a to bez ohledu na způsob seznámení, tak se nenechte krátkým časem odradit.

Jak speed dating probíhá a jak se na něj připravit?

Rande probíhají vždy ve skupince o nejvíce 15 lidech. Jak již bylo zmíněno, dvojice má na sebe vždy cca 4 minuty, než zazní signalizace pro střídání mužů. Z rande odcházíte až ve chvíli, kdy jste s každým mužem strávila onen čas. Místo jmen se zde používají přezdívky, takže je speed dating snad nejméně stresové rande, jaké můžete zkusit.

Na každé rande je dobré se trochu připravit a obzvláště pak, když budete mít pouze čtyři minuty na sdělování informací. Připravte si proto nějaké zajímavé povídání cca na 2 minuty, kterým každého muže (či dámu), dostanete.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *