Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Tenisky jako pohodlná obuv i módní doplněk

931

Někomu by se mohlo zdát, že léto je docela chudé na možnost využití módních doplňků, protože přeci jen nosíme toho na sobě mnohem méně než v zimě. Opak je však pravdou. Huňatou čepici s bambulí může nahradit šátek či klobouček, šálu kokem krku zajímavý přívěsek či korálky. Léto také přeje pestrým barvám, tudíž i ženy, které si na nošení korálů a kloboučků nepotrpí, mohou zaujmout něčím zajímavým. Tím mohou být i barevné tenisky.

A protože je možné dnes sehnat i plátěné tenisky za pár korun, můžete tak mít i několik různě barevných tenisek. Ať už jednobarevné: zelené, fialové, červené, růžové, tak i tenisky s květinami, puntíky, proužky nebo graffiti. Každému dle libosti.

Kromě toho, že mohou být tenisky nepřehlédnutelný módní doplněk, jsou i daleko pohodlnější, než mnohé sandály, baleríny a lodičky. Mimo to je lze nosit jak ke kalhotám, tak sukním, šatům, overalům, šortkám. Hodí se zkrátka úplně ke všemu. Obuv je praktickým doplňkem každého outfitu muže i ženy. O teniskách to platí dvojnásob. Doba, kdy se tenisky nosily jen na sport nebo na nějakou túru je naštěstí dávno pryč. Proto je dnes možné vybírat tenisky, jak na různé sportovní aktivity, tak pro běžné každodenní nošení. Ať už je chcete obout na cestu do práce, rande, do kina, na procházku. Jedny boty však nikomu nestačí, natož ženám. Proto je vhodné mít ve svém botníku alespoň základní výbavu.

Co v botníku nesmí chybět?

  • Obuv do společnosti – hezká obuv, ať už na podpatku nebo rovné podrážce
  • Volnočasová obuv – procházky, nákupy, večeře, cesta do zaměstnání
  • Pohodlná obuv – výlety, delší procházky
  • Sportovní obuv – podle zaměření na typ pohybové aktivity (běh, sprinty, kolo, posilování)
  • Pracovní obuv – zahrádka, práce kolem domu atp.
  • Boty na túru a do lesa – to záleží, zda rádi chodíte na houby, túry a toulky přírodou
  • Přezůvky – podle vašich preferencí. Někdo je doma nosí rád, jiný ne

Obuv se má střídat. Ačkoli to mnohdy může vypadat, že jeden člověk má obuvi hodně, věřte, že pokud si to takto rozčlení, zjistí, že má poměrně rozumné množství obuvi. Doporučuje se dokonce střídat i boty na sport. To znamená, že je dobré mít dvoje až troje boty například na běh. Nebo dvoje boty do posilovny. Počet tréninkových bot by měl odpovídat intenzitě tréninků. Pokud budete chodit běhat jednou týdně, pak vám dvoje boty na běh bohatě stačí. Také záleží na trase (silnice, nezpevněný terén). A podle toho pak volit i vhodnou obuv.

Stejně tak se doporučuje střídat i vycházkovou (každodenní) obuv. Každá bota totiž poskytuje jiný typ ochrany a komfortu. Střídáním bot tak šetříte vlastní zdraví. Boty se doporučují střídat co 2 až 3 dny. Máte-li tedy jedny tenisky na celé léto, nedej bože na více aktivit (běh, posilovna, procházky) riskujete pozdější zdravotní problémy. Bolesti kloubů a zad, špatné držení těla. Flexdog nabízí pestrou škálu tenisek, jak pro běžné nošení, tak pro sportovní aktivity. Vybírat lze z mnoha léty prověřených značek a skutečně módních skvostů.

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *