Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Tip: jak přidat „trochu“ barev do pánského šatníku

1650

Nudí vás přítelův nebo manželův šatník? Černá a další tmavé barvy v něm jsou asi nejuniverzálnější na kombinování. My vám ale ukážeme, že ani muži se nemusí bát vykukovat z davu, a zazářit v pestřejším oblečení.

Košile, základ pánského šatníku. Nosí ji muži různého věku, stylů a zájmů. Nemusí být nutně jen k obleku a skvěle se dá kombinovat nejen elegantně, ale také ležérně. Stále velké oblibě se těší kárované košile a nejen ty flanelové. S nimi dodáte barevný akcent i tomu nejjednoduššímu outfitu.

Pokud nahradíte džíny jednobarevnými chinos kalhotami a na nohy zvolíte trendovou pánskou obuv – polobotky, dosáhnete správně ležérně-elegantní vzhled. Džínoviny se zcela vzdát nemusíte, ale pro změnu ji oblečte v podobě košile. Netradiční efekt dodá ombré zbarvení materiálu nebo jednobarevné tričko ve zářivém odstínu (jako na obrázku vpravo).

pánské košile barevné

Zdroje: iamgalla.com & reyalfashion.com

Při svrchních oděvech ještě chvíli zůstaneme. Zaměříme se nyní konkrétně na saka a bundy. Sako je dalším neodmyslitelným mužským oděvem, tak proč ho nosit jen na speciální příležitosti? Vždyť jeho volnočasové varianty nabízejí skvělou možnost na kombinování během celého roku. Stačí správně volit materiál vzhledem k situaci a počasí (přes léto lněné, na podzim tvídové a vlněné atd.). Nebojte se sáhnout i po světlých a pastelových barvách! Nicméně alfou a omegou je, aby sako perfektně sedělo – zaměřte se na délku rukávů, jeho volnost, respektive obepnutost, a kvalitu ušití. V případě, že váš partner táhne více k rebelství, zkuste například koženou bundu v netradičním barevném provedení jako je tyrkysová! Najít podobný kousek v našich obchodech může být trochu oříšek, ale výborně poslouží i bomber bunda.

pánská bunda

@ Tomas Maier

Klasické modré džíny zcela nezatracujeme, ale přece jen by to chtělo trochu víc fantazie. Na začátek zkuste alespoň nějaké jinobarevné, jako khaki, vínové, červené, žluté … a na léto trochu odvážnější bílé plátěné kalhoty! Barevné kalhoty zvyknou často poutat pozornost, proto je volte v lichotícím střihu a z kvalitních materiálů, protože vytahané kolena nebo trčící pánské boxerky, nejsou zrovna to, na co by chtěl chlap upozornit.

pánský šatník barvy

Zdroj: reyalfashion.com & stayclassic.com & Noah Mills

Poslední tip je nejméně „agresivní“ a pravděpodobně i nejsnáze aplikovatelný. Tak jako v ženské volnočasové módě si našly tenisky své místo, v pánské jsou skoro až nezbytností. Právě běžecké tenisky nabízejí zajímavou barevnou škálu a rozmanitý design. Ale i kultovní Converse plátěnky mohou příjemně osvěžit jinak běžný oděv. Vyzkoušejte koupit červené, s potiskem z limitovaných edicí, nebo si sami navrhněte jejich design.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *