Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Ty nejlepší babské rady pro váš vzhled

1470

Každá žena by o sebe měla umět pečovat (ale samozřejmě i muži). V tomto článku se dočtete o tipech a inspiracích, které nám pomáhají udržovat se krásné za každé situace. Slyšely jste už o tom, jak bezvadné účinky na například arganový olej na vlasy?

Arganový olej na vaše vlasy

Spousta žen ještě neobjevila v péči o vlasy kouzlo arganového oleje. Ten má spoustu pozitivních účinku. Vyživuje vlasy (obsahuje vitamin E a vyšší mastné kyseliny), dodává jim vitalitu a lesk, vlasy jsou poté silné, nelámou se a konečky zaceluje (nejsou tedy roztřepené). Arganový olej má také hydratační účinky.

A jak arganový olej používat do vlasů? Jednoduše postačí malé množství oleje vmasírovat do vlhkých vlasů. Pro větší péči poté zabalte vlasy do ručníku a nechte aspoň hodinu působit. Poté si vlasy umyjte.

Vědci dokonce objevili i léčebné účinky arganového oleje. Může pomoct při léčbě lupénky, ekzémů nebo akné.

Masky pro vaši pleť

Velmi populární je maska z bílého jogurtu, ovesných vloček a medu. Utvořte kašičku a naneste ji na obličej. Nechte aspoň hodinu působit. Pleť poté budete mít krásně hydratovanou, jemnou/hebkou a méně unavenou.

Naše babičky se velmi oblíbily pleťový peeling, který poskládaly z mleté kávy a trochy vody. Zrnka kávy odstraní odumřelé buňky kůže. Odměnou je nám hebká, obnovená pleť.

Med na rty

Trpíte na suché popraskané rty? Obzvlášť nyní v zimě je tohle častý problém. Potřete si rty medem a nechte působit 15 minut. Poté opláchněte. Rty budou krásně jemné a vyživené. Opakujte dle potřeby.

Co na bílé zuby

Je důležité samozřejmě dodržovat správnou ústní hygienu – čistit si zuby 2krát denně, používat mezizubní kartáček, dentální niť a ústní vodu. Na bělení můžete využít další z babských receptů. Masírujte si zuby bílou stranou kůry od pomeranče nebo vnitřní stranou slupky od banánu. Pozitivní účinky mají také jahody. Ty jednoduše rozmačkejte a potřete jimi své zuby.

Mnohem efektivnější způsob nabízejí bělící pásky na zuby. Ty jsou napuštěné bělícím přípravkem. Pásky si aplikujete na zuby a po čase určeném v návodu si je odlepíte. Takto si dokážete do jisté míry vybělit zuby i v pohodlí domova.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *