Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Začínám šít – co je k šití zapotřebí?

1085

Už vás nudí neustále se opakující oblečení v obchodech? Začněte si šít sama na sebe nebo na své děti. Co všechno budete potřebovat?

Pomocná ruka

Jste začátečnice a o šití nic nevíte? Zabrouzdejte na internetu, Youtube je plný rad správného šití. Můžete využít taky různých webových stránek, například stránka Prošikulky.cz se zaměřuje na šití, háčkování, pletení apod. Pokud máte například kamarádku, která se této činnosti věnuje, oslovte ji, jistě vám ráda pomůže.

Šicí stroj

Šicí stroj je základem pro to, abyste mohla začít šít. Zezačátku nemusíte vybírat z těch dražších. Postačí vám nějaký jednoduchý a levnější, pokud však kouzlu šití zcela propadnete, je dobré do šicího stroje zainvestovat. Vybírejte pečlivě, je mnoho funkcí, které ani využívat nebudete. Při jeho výběru se však poraďte s někým, kdo má jisté zkušenosti.

Krejčovský metr

Bez krejčovského metru se prostě neobejdete. Pamatujete na staré české pohádky, kdy každý krejčí má metr kolem krku? A tak budete vypadat i vy. Metr není ozdoba, jen je na krku ihned po ruce. V galanteriích stojí pár korun.

Nůžky

Věděli jste, že existuje několik druhů nůžek? Nůžky určené speciálně na látku vybírejte kvalitní, nestříhejte s nimi jiné věci, rychle by se ztupily. Na střihy si pořiďte jiné nůžky, stačí vám ty obyčejné.

Špendlíky, jehly a nitě

Špendlíky a špendlíkovník má každý krejčí. Vybírejte spíše ty s kuličkou nahoře, lépe se s nimi pracuje. Nezapomeňte ani na jehly a nitě, je dobré mít jejich větší zásobu a pestrý výběr.

Střihy

Bez šablon a střihů to nepůjde. Ze začátku si obstarejte jenom to, co chcete zrovna ušít a postupně doplňujte zásobu. Začněte něčím jednoduchým, například střih na dětské tepláky patří k těm snazším.

strih detske teplaky

Látky

Už jste si vybrali, co chcete ušít? Teď je na čase vybrat vhodnou látku. Na výběr máte z těch levnějších i z těch dražších, záleží, kolik do dané věci chcete investovat. S výběrem látky si nechte poradit, jsou i takové, které nejsou zrovna nejlepší volbou při prvním šití.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *