Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Způsoby bělení zubů a co obnášejí

1718

Čistě bílé zuby. Kdo by je nechtěl mít? Avšak ne každý se k nim dopracuje pravidelným čištěním, sněhově zuby má geneticky málokdo. Je tu však záchrana – bělení zubů. Jaké způsoby bělení zubů existují a co obnášejí?

Metod bělení zubů je hned několik. Zuby se dají bělit přes bělící pásky, bělící tyčinky a pera, bělicí peroxidové násadky, nebo i pomocí speciálního lasera nebo LED diodového světla. Přestože nejde o levnou záležitost, bělení zubů podstupuje stále více a více lidí.

Před bělením zubů

Stomatolog musí před bělením zubů důkladně zkontrolovat chrup pacienta. Nesmí najít neošetřené kazy, výrazně popraskanou sklovinu, neadekvátní hygienu či jakékoliv aktivní onemocnění dásní. Před zákrokem se doporučuje absolvovat dentální hygienu.

Bělící pásky na zuby

Pásky na bělení zubů jsou plastové pásky s aplikovaným gelem s obsahem peroxidu vodíku. Použití bělících pásků je jednoduché – nalepí se na zuby a nechají se působit. Jejich efektivita záleží na délce působení a obsahu peroxidu.

Bělící tyčinky na zuby

Bělící tyčinky, tužky či pera fungují na podobném principu jako pásky. Aplikují se na přímo na zuby, například štětečkem. Postup nanášení gelu se musí pravidelně opakovat, ale první výsledky bělení zubů mohou být viditelné po týdnu.

Bělení zubů LED lampou

Toto ošetření je bezpečnější a rychlé – trvá 3 x cca 7-10 minut. Nejdříve se za pomoci speciálního návleku na ukazováček s čisticím roztokem očistí zuby. Pak se nanese bělící gel do násadky a vloží do ústní dutiny. Po osvícení zubů LED lampou se tento proces ještě dvakrát zopakuje.

Na co ještě myslet, když uvažujete nad bělením zubů?

Třeba si uvědomit, že omezením jsou bílé výplně na viditelných místech, které si zachovávají svůj původní odstín. Ošetřené zuby jsou výrazně náchylné na zabarvení (strava, barvené nápoje, káva, cigarety, koření jako kurkuma, apod.). Po zákroku se musí užívat fluoridační přípravky na domácí aplikaci (od zubaře nebo k dostání v lékárně). Nedodržování těchto zásad může zmařit celý efekt bělení zubů.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *