Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Kabelky se cvoky

Nechejte se i vy rozpálit žhavými módními tipy pro dámské kabelky se cvoky, které se teď právě nosí. Kabelky se cvočky patří mezi letošní hity v nošení, tak vám přiblížím historii slušivých dámských kabelek a zaměřím se na módní trendové kabelky nejen z imitované kůže s nápaditými a parádivými cvočky.

Dámské kabelky

Ženy se už v dnešní době bez kabelky neobejdou. Staly se nenahraditelným pomocníkem v každodenním životě, kdy máte všechny potřebné věci pohromadě a zároveň u sebe. Kabelka patří, a to každopádně, mezi neodmyslitelný módní doplněk a vyjadřuje naší jedinečnost. Dámské kabelky jsou k sehnání, kam se jen podíváte.  Tyto módní kousky jsou přesyceny zbožím nejrůznějších druhů, barev a materiálů a naprosto úžasných designů. Dnes můžeme sehnat větší tašky i kabelky jak na procházku po městě, tak i do práce nebo malé kabelky na nejnutnější osobní věci jako je mobil, peněženka a klíče. Nabízejí se hravé kabelky, elegantní značkové, sportovní a stylové, nebo decentní k večerní róbě na ples.

Luxusní kabelka

Luxusní kabelka, zdroj: clothespedia.com

Historie kabelek

První kabelky, pokud se tomu tak dalo říkat, byly pravděpodobně vyráběny ze dřeva a listů. Později se našly obrazy – hieroglyfy, kde jsou nakreslení muži s taškami obvázanýma kolem pasu. Zajímavostí je, že tehdejší typ kabelky nosili převážně muži a ne ženy. Později ve středověku si tuto parádu nenechaly ujít ženy a nakonec si hrdě vykračovali s těmi to brašničkami obě pohlaví. Kabelky se dříve, jak je to známe i dnes, nosili přehozené přes ramena, nebo zavěšení na bocích. Kabelky se používaly nejen k přenosu věcí, ale i k cestování. Kabelky byly také oblíbené zejména u zemědělců, kteří v nich nosili semena na sázení.

Historická podoba dámské kabelky GUCCI

Historická podoba dámské kabelky GUCCI, zdroj: www.ihandbagpros.com

Postupem času účel kabelky začínal nabírat na rozměrech. Dnes už je kabelka neodmyslitelnou součástí a zároveň módním doplňkem mužů i žen. Význam kabelek se posunul o kus dále nejvíce v době, kdy pánové na tento doplněk tak trochu zanevřeli a s radostí začali kabelkami obdarovávat své ženy. V 18. století se dostává do popředí luxusní oblékání a tehdy každá dáma vlastnila několik kabelek na každou možnou příležitost. V kabelkách nesměla chybět rtěnka, parfém, pudr i voňavá sůl a jiné dámské maličkosti.

Černá kabelka se zlatými cvoky

Černá kabelka se zlatými cvoky, zdroj: www.pinterest.com

Stylové cvočky

Stylové cvočky, zdroj: www.dailymail.co.uk

Význam slova „kabelka“

Slovo „kabelka“ bylo prvně použito, začátkem 20. století a používal se v souvislosti se zavazadly, která se držela v rukou. To se stalo velkou inspirací pro nový druh kabelek určený pouze pro ženy. Tento nový druh kabelky byl vyroben s různé přihrádky a kapsičkami. Dvacátá léta přinesla pro mnoho žen v kabelkových trendech velký obrat – již nemuseli perfektně ladit s celkovým outfitem, ale naopak.

Bílá kabelka se cvočky

Bílá kabelka se cvočky, zdroj: cupcakesandvinyl.files.wordpress.com

Padesátá léta přinesla sebou vznik významných designérských značek pro kabelky, světově nejznámější jsou Chanel, Louis Vuitton a Hermes, později Gucci a Dior. S těmito značkami se zaplavil trh a s ním i repliky kabelek. V dnešní době jsou kabelky různé, každý si může vybrat tu svou. Nejen dámské kabelky, ale i ty pánské jsou dnes vyráběné se zajímavými vzory a s novým funkčním materiálem, jsou kvalitní, vybrat si můžete z různorodých moderních desénů, které jsou stále na špici a s grácií se nosí.

Dámská kabelka se cvoky

Dámská kabelka se cvoky, zdroj: www.therebirthoffashion.net

Kabelka jako módní doplněk

Kabelka jako módní doplněk, zdroj: www.pinterest.com

Kabelky se cvoky

Pokud si chcete rozšířit vaši sbírku kabelek o tento parádní kousek, určitě nepohrdnete kabelkou se cvočky. Patří mezi žhavým hit letošního léta! Ať už se jedná o imitaci kůže nebo jsou z pravé, cvočky se stále nosí a stále letí. Nabízí se kabelky v různých tvarech a provedení. Jsou se dvěma pevnými uchy, odepínací ramenním popruhem a prostorným interiér s různě vzorovanýma nebo jednobarevnými podšívkami. Mají jednu nebo více zipových kapsiček a přihrádek. Malé větší cvočky ve stříbrném nebo zlatavém tónu dávají modelu stylový šmrnc. Nosit jí můžete k letnímu outfitu, který právě doplníte touto výraznou cvočkovou kabelkou.


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *