Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

5 věcí v líčení, které byste měly zvládat

V této době by už každá žena měla ovládat určité druhy make-upu a střídat je. Naprosto nepochopitelné ale je, že některé ženy nezvládají ani ty úplné základy. Přesto, že nejste vyloženě typ, co se rád hodně maluje, měly byste určité věci zvládat s přehledem.

Nemusíte chodit zmalované jako ruská hračka, ale je ostuda, že si nezvládnete nanést oční linky nebo vybrat make-up. To se dnes pokusíme změnit! Zároveň chci doporučit ještě pár tipů, jak vaše líčení dovést k dokonalosti!

 triky make-up

Naučte se líčit jako profesionál, alespoň základy! Zdroj: www.cs.evaredfashion.com

Spousta žen se k make-upu nikdy nedostala. Proč by taky měly? Pleť mají hezkou a pravděpodobně si ji nechtějí ničit make-upem. Což schvaluji, protože pleť je z líčidel unavená a dvakrát jí zrovna neprospívají. Ale, pleť můžete sebe hezčí, jenomže pořád bude mít na sobě nějakou tu nedokonalost a na speciální události (plesy, rande, svatba, večírky..) byste se měly naučit nalíčit, ne přehnaně, ale vkusně a elegantně.

líčení make-up

Nebojte se namalovat! Zdroj: www.tyle-and-smile15.blogspot.com

Jednou jsem zažila, že ke mě přišla kamarádka, které jsem měla barvit vlasy a říkám jí, že ji i namaluju, aby ta změna byla očividná a že uděláme spolu takovou přeměnu. Souhlasila. Potom, co jsme nabarvily vlasy, mělo přijít líčení. Tak jsem jí podala make-up, ať si ho nanese, jak je zvyklá…a ona, že to NIKDY nedělala! Byla jsem v šoku, jak si prostě neumí udělat make-up? To je mi fakt záhadou. Tohle je, milé ženy, naprostý základ. Ať už ho používáte často nebo vůbec, jeden byste měly mít doma pro všechny příležitosti. Takže začínáme s make-upem!

Make-up

Make-up VŽDYCKY vybíráme na denním světle, které rozhodně nenajdeme v drogériích. Je to poněkud složitější, ale pokud máte možnost, poraďte se s prodavačkou (v některých drogeriích bývá profesionálka, co vám s vhodným typem make-upu ráda poradí). Pokud tuhle možnost nemáte, sepište si doma seznam charakteristiky vaší pleti. Máte mastnou pleť? Vyberte make-up, který je bez olejů, pokud máte pleť suchou, volte hydratační. A jak na odstín? Vždycky je lepší, když make-up zkoušíte přímo na obličej, ne na hřbet ruky, jak se říká. Vylezte klidně ven z drogerie a překontrolujte si, jestli odstín sedí.

make-up podle obličeje

Udělejte si make-up podle tvaru obličeje. Zdroj: www.fabfashionfix.com

Pokud jste tohle zvládla, přejdeme na složitější krok. Abyste podpořila rysy svého obličeje, nebo naopak někde něco „smázla“, naučte se pracovat s tmavším a světlejším odstínem. Tmavým make-upem podpořte stíny- lícní kosti, spánky, spodní hranu čelisti nebo bradu. Světlým naopak místa, která vystupují-bradu, „jablíčka“, čelo a místo pod očima. Tímto dokonale vytvarujete svůj obličej a přirozeně ho oživíte.

Rudé rty

Každá žena by měla ve svém kosmetickém kufříku mít rudou rtěnku. Protože ona se vám prostě bude hodit. Pokud ráno nestíháte a přitom máte před sebou důležitou schůzku nebo večerní párty, tak se vykašlete na složitosti, protože vás zachrání právě rudá rtěnka. Stačí nanést jednoduchý make-up, trochu řasenky a? Rudou rtěnku! Ani účes nemusí být nijak složitý, ledabylý drdol se k celému looku bude hodit. A pokud máte ráda matné rtěnky, stačí si pusu poprášit pudrem na pleť.

rudé rty

Zazářete se sexy rudými rty. Zdroj: www.bleubirdblog.com

Tip na večer: přes den vám bude stačit pouze řasenka a zvýrazněné rty, to ale nemusí platit pro večer. Nikdy si ovšem nedávejte kouřové líčení a potom ještě rudou rtěnku, protože budete vypadat jako groteska. Držte se pravidla: nahoře méně, dole více a naopak. Pokud ale přece jen oči chcete zvýraznit, namalujte si k rudým rtům černé oční linky a nebo víčka vystínujte hnědým  stínem. 

rudé rty

Pokud vám pouze rty nestačí, zvýrazněte oči černými linkami. Zdroj: www.makeup.allwomenstalk.com

Kouřové oči

Rozhodně tento trik, jak vykouzlit kouřové oči, musíte mít v malíku! Nic složitého na tom ani není. Pro začátečnice- kupte si paletku s natural stíny, ve kterých je stín od světlé až po černou. Nejdřív teda na víčko naneste ten nejsvětlejší stín a do vnitřního koutku oka naneste highlighter (to je třpytivý stín, který odráží světlo, stejně tak se dává na „jablíčka“, nad rty nebo hranu nosu-pomáhá vyzdvihnout přirozenou krásu vašeho obličeje a jeho tvaru). Poté si dejte pod oko tampónek, aby se vám stíny neotiskly a nanášejte na vnější koutek oka černý stín, který nanášejte do „véčka“ oka (viz obrázek). Postupně přidávejte tmavého stínu,dokud nebude úplně černý. Poté oko znovu přetřete světlým stínem, aby se zahladila hrana přechodu. A je to!

kouřové stíny

Naučte se dělat kouřové stíny, nic na tom není! Zdroj: www.radkavackova.blogspot.com

kouřové stíny

Oživte svůj pohled s kouřovým líčením. Zdroj: www.meeapp.com.br

Tip: Oči zvýrazníte tím, že si přes stíny nanesete tekuté oční linky.

kouřové líčení

Vykouzlete si kouřové líčení krok po kroku. Zdroj: www.bodasnovias.com

Oční linky

Že si je nedokážete namalovat? Tak to se to naučte! Zapomeňte na tužku na oči, ale vsaďte na tekuté oční linky (tip ode mě- lepší jsou na konci s hrotem než se štětcem). Dám vám sem několik obrázků, které linky můžete vyzkoušet a jak na ně. Postup je jednoduchý, ale dejte si záležet, aby jste linky měly identické. Zprvu to bude asi trošku makačka, ale nebojte, časem v tom získáte určitě grif. Díky očním linkám (na horním víčku samozřejmě) si můžete dovolit nechat spodní víčko bez úprav. Také vám krásně a přirozeně zvýrazní oči, i když zbytek make-upu třeba nemáte tak precizní.

oční linky

Oční linky vám vždycky přijdou vhod. Zdroj: .www.marmalato.cz

oční linky jak na to

Vyzkoušejte si oční linky podle návodu. Zdroj: www.wowpicture.blog.cz

oční linky variace

Variace očních linek. Zdroj: www.fabfashionfix.com

Přírodní look

A protože tady mluvím o naprostých základech, tak dalším takovým „basic“ kouskem je přírodní líčení. Že tím myslím žádný make-up pouze řasenku? Ne, to ani omylem, kolikrát je to větší kumšt, než se zmalovat. Jde tady totiž o to, jak vypadat co nejpřirozeněji tím nejlepším způsobem. Což jednoznačně znamená mít super podkladovou bázi a make-up, který vám zajistí zářivou a čistou pleť. Na líčka naneste highlighter a pod ně jemný tón tvářenky(jen lehce poprášit). Rty přetřete jen bezbarvým leskem na rty, nebo v nějakém odstínu podobném vaším rtům. Obočí učesejte a lehce jen vystínujte stínem na oči v barvě obočí, abyste upevnily tvar. Na oči klidně naneste broskvový nebo nude stín, nic moc výrazného a doplňte řasenkou.

přírodní look

Přírodní look v romantickém podání. Zdroj: www.thevandallist.com

přírodní make-up

Přirozená krása, co vy na to? Zdroj: www.naturalfig.com


Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *