Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

9 rad, které vám zachrání make-up!

Zatvrdlá řasenka, špinavé kosmetické štětce, špatně udělané obočí – no, tak to už patří na seznam každodenních problémů. Jasně, někdy prostě nemůžete ze všeho vyklouznout tak, abyste ušetřily čas nebo peníze. Ale v mnoha případech to jde, a to i docela jednoduše. Připravila jsem pro vás téma o tricích, které mám já sama odzkoušené a jsou mi výbornými pomocníky.

1. Jak čistit štětce na make-up

V dnešní době používá kosmetické štětce snad každá z nás, a to ani nemusí být žádný make-up odborník. A proč taky ne? Vždyť jsou super! Samotný make-up se s nimi krásně roztírá. Ale přece jen se zde najde jedna nevýhoda. Je úplně jedno, jestli máte štětce s pravými, či umělými štětinkami, protože u obou dvou je nutná pravidelná očista! Usazují se na nich totiž nejen zbytky make-upu, ale i různé bakterie a nečistoty, které já na svém obličeji určitě nechci. Vy snad jo? Tím, že štětce budete čistit, můžete předejít i různým problémům s pletí. No ale komu by se chtělo stále utrácet za ty drahé antibakteriální spreje a další přípravky na čištění? Mně teda ne! Pokud ani vám ne, čtěte dál – je to naprosto jednoduché.

Stačí si jen koupit dětský šampon. Štětec lehce namočte ve vlažné vodě, dejte si trošku šamponu na ruku, a pak už jen stačí z něj jemnými krouživými pohyby „vyprat“ nečistoty. Dejte si ale pozor při oplachování. Snažte se, aby se voda nedostala do kovové plochy, která drží štětiny pohromadě. Mohlo by se stát, že vám štětinky postupně začnou vypadávat. Štětec nechte potom volně proschnout. Bude jako nový a navíc krásně vonět! Při téhle očistě taktéž neopomeňte na svůj beauty blender.

čistit štětce na makeup

Štětce na make-up čistěte pravidelně. Zabráníte tak tvorbě bakterií. Zdroj: pixabay.com

2. Nevypočitatelná řasenka

Spěcháte na schůzku a potřebujete se rychle namalovat – a co se nestane? Dojde vám řasenka a už nemáte šanci stihnout jít si koupit novou. Nevadí. I pro tyhle nouzové případy existuje náplast. Prostě přidejte do řasenky kapku vody, ale opravdu jen kapku! Kdyby víc, řasenka by mohla být příliš tekutá, což není moc dobré. Místo vody můžete použít i roztok na kontaktní čočky. Mně tenhle trik zachránil nejednou život a vždy alespoň na tři dny. I když je tohle super trik, radši si hned druhý den zajděte koupit novou. Řasenka se brzy začne kazit a nepříjemně zapáchat.

A nebo jste ji nedovřely a řasenka vám ztvrdla? Ani tohle není problém. Stačí si napustit hrnec s vodou, přivést k varu a v páře řasenku pak už jen pořádně prohřát.

3. Řasy jako mrkací panenka

Dlouhé řasy jsou nádherné, neodolatelné a sexy! Hodně často nás k tomuto lákají reklamy na skvělé řasenky, které zaručeně slibují efekt s viditelným prodloužením, nebo zvětšením objemu, a to až dvanáctkrát. Většinou ale právě do téhle reklamy obsadí modelku, které umělé řasy nalepí a skutek utek! Ale jde to i bez řasenky z reklamy. Zavřete oko a špičky řas namalujte z vrchní strany. V druhém kroku je natočte. Konečně za třetí je už namalujte normálně. A můžete pozdravit své dlouhé řasy! Nemusíte používat jen řasenku určenou speciálně na prodloužení, ale právě v posledním kroku ji můžete vyměnit za tu pro objem. Výsledkem budou husté a dlouhé řasy, takže dokonce dvojitý efekt!

dlouhé řasy rady

Jednoduchým trikem prodloužíte své řasy a přidáte jim objem. Zdroj: pixabay.com

4. Pomoc, červené oči!

Každý den není posvícením. Stačí spát míň hodin, než jste zvyklé, nebo mít zrovna alergii. V první řadě je určitě dobré si do oka nakapat nějaké kapky. Ty ale většinou nezabírají hned a když ráno vstáváte do školy či do práce, není prostě čas čekat, až kapky zaberou a zmírní začervenání. Můžete ale zmírnit stupeň viditelnosti. Všechno, co je potřeba udělat, je si vzít modrou tužku na oči. Ne pastelově modrou, ale spíše tmavou. Stačí si udělat linky na „vnitřní straně víčka“, dá-li se to tak říct, prostě pod úroveň vrchních řas. Potom klasicky dodělat linku i pod okem. Vůbec nevadí, že nemáte modré stíny. Tmavé olemování udělá optický efekt a zarudnutí trochu zanikne.

5. Jak na tvar obočí?

Na tuhle otázku je hodně těžká odpověď. V dnešní době je vyjít bez upraveného obočí, jako vyjít úplně nahá. Vůbec už není hitem mít úzké obočí nebo dokonce snad úplně vyholené! Spíše naopak. Širší obočí je teď v kurzu. Rozházené, učesané, dokreslené – každá ho nosíme jinak. Nutno ale podotknout, že většina z nás vynaloží velké úsilí, aby výsledek stál alespoň trošku za to. Přesto ale neexistuje žádný, přesně daný typ obočí, který bychom musely nosit všechny. Vždyť by to ani nešlo. Ne každému sluší vše a hlavně by to byla krapet nuda. Pro někoho je ideál to, s čím se narodil, pro někoho zase právě, výše zmiňované, úzké obočí. Každopádně, jestli chcete změnit trošku styl obočí, ale nechce se vám utrácet peníze za stíny na obočí, protože byste je možná potom ani nepoužívaly, tady je rada pro vás.

Prvně si obočí pročešte. Pokud nemáte kartáček, použijte nějaký starý od řasenky. Na provizorní ztmavení si vystačíte s odstínem hnědého či černého očního stínu. Dobře se nanáší šikmým štětcem. Začněte od úrovně nosu a postupujte k vnějšímu koutku oka. S odstíny si můžete různě vyhrát a zjišťovat, který vám nejvíc sedne. Až budete hotové s vykreslováním, nastříkejte si na kartáček lak na vlasy a znovu vyčesejte do tvaru, který chcete. Pozor, ať nestříknete laku moc, obočí byste měly zbytečně slepené.

trik na změnu obočí

Menší změnu tvaru obočí dokážete rychlým trikem i vy. Zdroj: imgrade.com

TIP: článek se základními radami, jak správně tvarovat obočí: Jak si upravovat obočí

6. Jak na otisk rtěnky na zubech

Myslím, že každá žena by měla ve svém kosmetickém kufříku alespoň jednu rtěnku mít. Nejen, že skvěle doladí make-up, ale naprosto podtrhne vaši ženskost. Je velice důležité si vybrat správný odstín, ale o tom příště. Mým největším problémem bývá to, že se mi rtěnka skoro vždy otiskne na zuby. Nevědět, jestli se mám snažit své zuby skrývat, anebo se v klidu a hezky usmát, je fakt dost otravné! Nedávno jsem ale konečně objevila řešení. Stačí si strčit prst do pusy. Asi si teď klepete na čelo a říkáte si, že nejsem v pořádku. Jo vím – budete chvíli vypadat, jakože si cucáte palec, ale fakt to funguje. Rtěnka na vnitřní straně se vám otiskne na prst a už vám tam pak nezůstane nic, co by se otisklo na zuby. Zkuste to!

7. Finta s „matnou“ rtěnkou

Určitě jste si taky všimly, že velkým „boomem“ jsou matné rtěnky. Ale ty bývají většinou vcelku drahé. A když už ne, je docela fuška najít odstín, který by se líbil a vyhovoval. Ať už je to z důvodu, že je rychle vyprodaný, nebo že ho ta značka nenabízí. Ale buďte v klidu. Udělejte to přesně takto. Vezměte papírový kapesníček (pokud máte klasický třívrstvý, odtrhněte z něj jednu vrstvu, budou stačit pouze dvě) a překryjte si ním ústa. Poté použijte transparentní pudr a rty s ním normálně přes kapesníček přepudrujte. Nebojte se nešetřit. Jestliže nemůžete najít papírový kapesníček, vystačíte si i s kouskem toaletního papíru.

Tato finta s pudrem umí ještě jedno kouzlo nebo i dvě. To první je, že vám rtěnku perfektně zafixuje a ta i pak na rtech déle vydrží. A druhým je samozřejmě to, že můžete dát sbohem hloupým otiskům na sklenicích.

8. Jak na zlomenou rtěnku

Že se pudr rozbije, se stává skoro pořád (tedy já alespoň doufám). Občas jsem ale nešikovná a zlomí se mi i rtěnka. Do nedávna jsem si myslela, že se to může přihodit pouze mně. Ale byly jsme s kamarádkou nakupovat, a co se nestalo? Jo, jo, jo! Zlomená rtěnka! Takže jsem se vážně zaradovala, že v tom nejsem sama. Ale zpátky k tématu. Když se vám zlomí rtěnka, malinko roztavte vršek nad svíčkou, a pak k ní druhou polovinu jednoduše přilepte.

zlomená rtěnka oprava triky

Zlomená rtěnka? Žádný problém! Zdroj: pixabay.com

9. Co dělat, když vám dojde odličovač make-upu?

Make-up – na jedničku, řasy – okouzlující, rty – svůdné. Vše perfektní, ale bohužel musíte nechat obličej oddychnout, aby byl druhý den zase svěží. Odličování by mělo být jakýmsi každodenním rituálem. NIKDY by se nemělo stát, že půjdete spát s make-upem na tváři. Nejen, že se druhý den cítíte špatně, ale vašemu obličeji to neskutečně škodí! Když vám dojde, radši jako jít s make-upem spát, vyrobte si odličovač v pohodě sama doma.

Protože je lepší používat přípravek čerstvý, bude vám stačit malá, dobře uzavíratelná a hlavně čistá lahvička. Ze surovin dále pak převařená voda a olivový olej. Smíchejte je do sebe a máte skvělý domácí dvoufázový odličovač. Před použitím pak už stačí jen protřepat. Já míchám dvě třetiny vody s jednou třetinou oleje. Samozřejmě můžete použít i jiný olej, např. kokosový či arganový. Proč ale já používám olivový je to, že má mnoho výhod. Zaprvé je dobře snášený, tudíž vhodný i pro citlivější pleť, a hlavně nevysušuje (což mi dělal třeba „kokosák“). Mám po něm celkově okolí kolem očí hezky jemné. Další výhodou je to, že rozpouští dobře skoro všechny řasenky. V mém případě mi vždy odlíčí skvěle i voděodolnou řasenku, aniž bych si musela oči nějak dřít, a to je co říct. Je to super pomocník na cesty!

Těchto pár rad je pro mě asi naprosto nejdůležitějších a používám je opravdu hodně často. Snad i vy jste si v tomhle článku našly kousek sebe a triky vám pomůžou.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *