Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Hair & make-up artistka Eliška Matějková: Líčit Karolínu Kurkovou by pro mě byla obrovská čest!

Být krásná je snem každé z nás. A pokud o sebe skutečně pečujeme tak, jak máme, můžeme jít tomuto snu značně naproti. Své o tom ví také chomutovská rodačka Eliška Matějková, která má péči o krásu v popisu své práce. Talentovaná vizážistka a vlasová stylistka nám v rozhovoru prozradila, jaké nejčastější chyby dělají české ženy v líčení a co by každá žena rozhodně měla mít ve své kosmetické výbavě.

Eliška Matějková v kostce

Eliška Matějková, narozená 5. července 1991 v Chomutově, se může pyšnit studiem na kanadské prestižní škole make-upu, módy, profesionálního vlasového stylingu a nehtové modeláže Blanche MacDonald Centre. Její jméno se objevuje po boku známých modelek i českých návrhářů & stylistů. 

Eliška Matějková backstage

Eliška Matějková v zákulisí focení. Zdroj: Oficiální FB Elišky Matějkové

Jak sama uvádí na svých oficiálních stránkách Eliskamatejkovamua.tumblr.com, ráda pomáhá lidem cítit se lépe a krásněji. A pokud to bude možné, tak i mlaději! 

Eliška očima Lukáše Macháčka a Daniela Paška

Oslovili jsme dva pohledné muže, kteří mají s Eliškou pracovní i osobní zkušenosti. Jejich úkolem bylo do 2-3 vět vyjádřit, co se jim spontánně vybaví při vyslovení jména „Eliška Matějková“:

Lukáš Macháček Daniel Pašek

(Zleva) Daniel Pašek & Lukáš Macháček. ©Petr Jandera. Zdroj: Archiv Daniela Paška a Lukáše Macháčka

Profesionální kadeřník Daniel Pašek: „Eliška je nejen výborný člověk, ale velký profesionál v tom, co dělá. Svoji práci miluje a dělá jí naplno. Je to moje výborná kamarádka a vždycky bude. :)“

Fashion designer & stylista Lukáš Macháček: „Ambiciózní, poctivá make-up & hair artistka s obrovským zahraničním feelingem pro věc a mimo jiné super kámoška, se kterou se vždy perfektně zasměji!“

Eliška Matějková exkluzivně pro HerStyle

Eliško, kdy a jak Tě napadla myšlenka, že by ses mohla stát profesionální vizážistkou? Bylo to již od dětství Tvé vysněné povolání?

Asi jako každou holku mě šminky bavily, už jako malá jsem měla svůj kufřík. Tím, že jsem dělala moderní gymnastiku, tak jsem byla každý víkend na závodech pěkně zmalovaná. První krok k profesionálnímu make-upu jsem udělala už na střední škole. Od jedné kosmetičky jsem začala vyzvídat, kam mám jít na základní kurz a hned jsem se přihlásila. Pak následovaly kurzy na foto make-up apod. Pořád jsem to měla spíš jako koníček. Zásadní zlom nastal až, když jsem odešla z vysoké školy a nevěděla, co dál. Bavila jsem se o tom s příbuznými z Kanady a našli jsme školu Blanche MacDonald a za pár dnů jsem odlítala.

Simona Dvořáková Lukáš Macháček Petr Jandera Eliška Matějková

Krásná Simona Dvořáková. Hair & make-up: Eliška Matějková, styling: Lukáš Macháček, photo: Petr Jandera. Zdroj: Oficiální stránky Elišky Matějkové

Mimo jiné jsi vystudovala prestižní školu Blanche MacDonald Centre ve Vancouveru. Prozraď nám nějaké vzpomínky z této skvělé zkušenosti… 🙂

Potkala jsem spoustu úžasných lidí z oboru, co pracují na obrovských filmech, světových fashion weecích, kampaních nebo hollywoodských celebritách. Během studia jsem využívala všechen volný čas k práci. Začala jsem v prodejní kosmetické galerii CurliQue, dále jsem pracovala pro značky jako Lancôme, Dior, Elizabeth Arden a další. Také jsem se dostala na Vancouver fashion week, zajímavá natáčení a focení. Už během pobytu ve Vancouveru jsem začala navazovat kontakty s českými fotografy, takže to pro mě nebylo po návratu tak těžké.

Objevila ses také na československé Fashion TV v rámci rozhovoru o líčení modelů pro kampaň Lukáše Macháčka FW2015. Jaké prvky se Ti v této Lukášovo nadčasové kolekci líbí nejvíce?

Určitě barvy – černá, šedá, béžová. A jednoduchost.

Nesmíme opomenout také úspěšné spolupráce např. s Miss České republiky 2009 Anetou Vignerovou či Českou Miss 2006 Renatou Langmannovou. Co bys na vzhledu těchto dvou typově odlišných žen vyzdvihla nejvíce?

Obě dvě jsou krásné, jen každá jinak. U Anety se můžu víc odvázat, snese i hodně výrazný make-up, líbí se mi její ostré rysy, zatímco u Renči se držíme u země a volíme co nejpřirozenější makeup.

Eliška Matějková Aneta Vignerová Michael Kovačik

Aneta Vignerová for Michael Kováčik. Make-up & hair by Eliška Matějková, photo: Eva Gii. Zdroj: www.michaelkovacik.com

Momentálně působíš zejména v Praze a Plzni. Předpokládáme, že v Praze dostáváš atraktivnější nabídky, ale upřímně – kde se Ti celkově líbí více?

Já jsem nejradši doma v Plzni, mám tam svůj klid a Prahu beru zatím výhradně jen jako místo pro práci. Málokdy se mi stane, že se procházím Prahou a netáhnu za sebou nějaký kufr nebo nenesu tašky.

Jak vůbec ráda trávíš svůj volný čas?

Určitě v posteli haha… Občas se sama sobě směji, ale na nic víc se tak moc netěším.

Nyní přejděme k Tvému osobnímu stylu. Preferuješ všeobecně spíše přirozený, nebo výraznější make-up?

U mě záleží, jak se vyspím. Někdy mám ráda přirozený makeup, kdy jen sjednotím pleť, dám trochu barvy na tváře a rty a zakončím řasenkou.  A pak je druhá nálada, kdy se do toho nebojím šlápnout, mám ráda výrazně korové oči nebo rudé rty.

Kterých základních chyb se podle Tebe dopouštějí v líčení české ženy?

Špatná barva make-upu, nerozestínované stíny, obočí a nepřirozená barva tvářenky.

Co by každá žena určitě měla mít ve své základní kosmetické výbavě?

Pro mě je důležité – peeling, micelární voda, hutný hydratační krém, kvalitní make-up a korektor, přirozená barva rtěnky, černá řasenka, hnědá tužka na oči, tužka na obočí, lehký pudr a bronzer – to jsou moje produkty pro letní denní líčení. Samozřejmě se to dá zvládnout i s menším počtem, ale proč ne, když je možnost. 🙂

Eliška Matějková selfie

Eliška vypadá na svých „instaselfies“ naprosto božsky! Zdroj: Soukromý Instagram Elišky Matějkové

Jaký názor máš na permanentní make-up? A na umělé řasy?

Tohle jsou věci, které já osobně nedoporučuji. Málokdy je to provedené správně.

Co Ty a móda? Jaký módní styl Tě baví nejvíce a proč?

Tohle je u mě asi stejné jako s make-upem. Nejčastěji mě uvidíte v černé barvě, v šatně mám jen pár věcí, které jsou barevné a na ty přijde řada tak 5x do roka. Na střední jsem studovala návrhářství, pak jsem trochu přičichla ke stylingu, takže si pořád držím nějaký přehled. Móda mě určitě baví. Do práce se většinou obléknu tak, abych se cítila pohodlně a mohla se ušpinit, a když vyrazím ven, ráda to trochu okořením. A miluji podpatky. Hlavní kousky pro mě jsou – obepnuté nebo v pase střižené šaty, mikina na zip, velké kabáty, kožená bunda, tenisky. Jehly a SLUNEČNÍ BRÝLE – největší inspirace je pro mě Kim Kardashian a Karolína Kurková.

Existuje nějaký druh oblečení, který na ženské módě asi nikdy nepochopíš?

Určitě jsou věci, které bych já osobně nikdy neoblékla, ale jinak si myslím, že když je to za nějakým účelem nebo součást charakteru, pochopím vše. Jde hlavně o dobré zkombinování.

Kdyby sis mohla vybrat jednu ženu českého showbyznysu, kterou bys mohla nalíčit na nějakou společenskou akci, kdo by to byl a proč?

Musím se přiznat, že jsem ráda, že nepracuji s českými celebritami (nebo ne často). Já mám prostě radši ty veřejností ne tak známé modelky. Takže se pokusím tuhle otázku nějak obejít a odpovím – Karolínu Kurkovou. Je to obrovská modelka, ale také celebrita. Její styl, tvář a osobnost jsou ojedinělé. Byla by to pro mě obrovská čest.

Eliška Matějková

Na závěr povedené vizáže modelek, která má na svědomí Eliška Matějková. Zdroj: Archiv Elišky Matějkové

Děkujeme Elišce Matějkové za poskytnutý rozhovor a přejeme do budoucna mnoho dalších pracovních i osobních úspěchů! 🙂

· · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *