Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Halloween je tu! A jakou masku zvolíte vy?

Halloweenská tradice sice nepochází ani z Ameriky, ani z Anglie, ale původem sem doputovala od starých keltských národů. Vyřezávání dýni se ale uchytilo i u nás a Česká republika převzala i oblékání kostýmů na největších halloweenských párty v zemi.

Pokud stále nevíte, jak upoutat a být originální, mám tu pro vás pár tipů na halloweenské líčení, které zajisté zvládnete doma i vy.

halloweenský make-up harley quinn

Pojďte na letošní Halloween za Harley Quinn! Zdroj: www.videomix.cz

Někdo sice breptá, proč se do ČR vměšují svátky jako Valentýn a Halloween, když jsou pouze převzaté a pro nás tudíž nemají význam. Je to jednoduché-byznys. Obchody, květinářství, restaurace a bary, diskotéky a mnoho dalších na tom vydělá majlant. Stačí si koupit dýně na vyřezání nebo halloweenský kostým a penízky vám rychle utíkají. Já se osobně musím přiznat, že Halloween a vše s tím spojené naprosto zbožňuji! Líbí se mi temná atmosféra čarodějnického svátku (který ale nesouvisí s Dnem všech svatých neboli s „Dušičkami“, jak si někteří chybně myslí). Takže pokud jste fanoušky převleků, kostýmů a masek, dám vám pár tipů, které zvládnete i samy doma!

halloweenský make-up

Troufnete si na lebku? Zdroj: www.vashmakijazh.ru

Lebka

Pro odvážné dámy- klidně si ji na obličej můžete namalovat celou, lepší a ženštější varianta ale je, když si ji namalujete pouze na půlku obličeje s tím, že druhou půlku obličeje nalíčíte ve stylu femme fatale. Tím pádem budete mít jednu stranu děsivou a druhou sexy ženskou.

Co budete potřebovat?

Rozhodně budete potřebovat bílou barvu na obličej (speciální pro líčení masek). Dále černé oční linky (nebo černou barvu na obličej) a nějakou základní paletu stínů, kde rozhodně nesmí chybět bílá, černá, hnědá, nude apod.

halloweenský make-up

Tento halloweenský make-up zvládnete i vy! Zdroj: www.6yes.net

Na vaši druhou půlku obličeje budete potřebovat vaše běžné líčení plus rudou rtěnku a nalepovací řasy, pro vytvoření sexy ženského looku.

K vašemu halloweenskému make-upu s lebkou si na sebe můžete vzít naprosto cokoliv. Vsaďte třeba na sexy krátké šaty nebo naopak jděte do „ženského“ obleku tvořící sako a kalhoty s puky. Oblékněte se atypicky a to bude vaše výhoda. Přikládám i podrobný tutorial, který vám pomůže vytvořit lebku, která budete vypadat propracovaně a skutečně.

Upírka

Velmi oblíbený kostým od doby, kdy svět vypustil sérii Twilight. Upírek může být nepřeberné množství a i vy si ji můžete ztvárnit tak, jak je libo a jak se vám zlíbí.

Co budete potřebovat?

Bílou barvu na obličej plus bílý pudr. Dále už vám jen postačí různě barevná paletka očních stínů a rudá rtěnka s červenou konturovací tužkou. Abyste svůj look ženy vamp ještě podpořily, v obchodě s žertovnými předměty najdete umělou krev (která se dá vyrobit i doma a zas tak těžké to není-vyzkoušeno). A co zuby? Mám jeden otestovaný trik, stačí koupit umělé nehty v přírodní barvě (bez třpytek a zdobení) a zbrousit je do tvaru špičáku, pak je speciálním lepidlem nalepíte na špičáky a hotovo! Zuby tak vypadají daleko přirozeněji, než celé vytahovací umělohmotné čelisti, po kterým navíc slintáte a řežou vás do dásní.

halloweenský make-up upírka

Barevné kontaktní čočky posílí váš vamp look. Zdroj: www.videomix.cz

Pokud chcete něco navíc, rozhodně můžu doporučit barevné kontaktní čočky. Postačí vám ty jednodenní, ale musím vás varovat- pokud s nimi nemáte zkušenost, počítejte, že vám jejich nasazení zabere zhruba hodinu a potom ještě „akademickou“ čtvrthodinku, než vám po nich oči přestanou slzet. Po této době si ale na ně oči natolik zvyknou, že je prakticky neucítíte a nevnímáte. Výsledek za to ale opravdu stojí!

Opět přidávám jeden z make-up tutorialů, které najdete na stránkách www.youtube.com.

 Harley Quinn

Jste pozadu a nevíte, kdo je Harley Quinn? Pokud jste neviděli nejnovější film od DC comics s názvem Suicide Squad, tedy Seebevražedný oddíl, pak vám napovím, Harley Quinn je záporná postava z komiksů Batmana a je to také drahá polovička nechvalně známého Jokera. Jistě, letos frčí prostě tohle, tak co jít za Harley a všem vytřít zrak?

halloweenský make-up harley quinn

Trend letošního roku je Harley Quinn. Zdroj: www.ecartelera.com

Co budete potřebovat?

Jistě, nebudu vás balamutit, je toho HODNĚ. Nicméně na její make-up toho zase tolik nepotřebujete, důležitý je bílý pudr, růžové a modré neon stíny, černé stíny a černé tekuté linky na oči. Když do toho zahrneme i vlasy ( a vy nejste blondýna) , pak budete potřebovat buď kadeřnici, která vás obarví na blond nebo jednoduše blond paruku a opět růžový a modrý pudr na vlasy. Zbytek kostýmu vlastně můžete pojmout podle sebe. Já to letos vyřešila tak, že dělám mix Harley z filmu a mix Harley z komiksu. Opět nechybí tutorial, který vás provede kurzem líčení se jako Harley Quinn.

 

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *