Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak nosit červenou rtěnku aneb je libo francouzský šmrnc či hollywoodský styl?

Červená rtěnka je nestárnoucí klasika líčení, asi tak jako jsou šaty nestárnoucím a stále šik kouskem oblečení. Je to snad dáno tím, že nic více ženského v dámské módě a líčení neexistuje. Červená rtěnka pomocí zvýraznění rtů podtrhuje celistvou něhu, vášeň i sex-appeal ukrytý v naší ženskosti. Své o tom vědí jak Francouzky, tak hollywoodské hvězdy.

Proč se ale rtěnka tak často neobjevuje v ulicích? Snad proto, že spousta žen si na ni netroufá. Její nošení totiž působí tak nadpozemsky krásně, že musí být pekelně složité. Pojďme si ale ukázat, že tak tomu není. Jak nosit červenou rtěnku?

Jak nosit červenou rtěnku

Jak nosit červenou rtěnku. © Zdroj: www.lovethispic.com

Proč nosit rudou rtěnku?

Ptáte se, proč byste vlastně měli rudou rtěnku nosit? Protože společně spolu v jednou spojení rudé záře a vašich rtů vytvoříte kouzelné spojení plné vášně, něhy, krásy a ženskosti. V tom jednom jediném spojení se z vás stane pověstná Femme Fatale.

Pro každou pleť jiný odstín rudé rtěnky

Dříve, než si své sladké rty začnete líčit rudou rtěnkou, měli byste vědět, jaká barvička a jaký odstín se k vám nejlépe hodí. Pojďme se tedy blížeji seznámit s odstíny rtěnek. Která kamarádí s jakým odstínem pleti?

Začneme univerzální barvičkou, a tou je čistě rudá, ta totiž sluší všem typům pleti. Nejvíce bude slušet tzv. Sněhurkám s bledou pletí. Oranžovo-červené rtěnky sluší olivovým a zlatavým odstínům a růžovo-červené rtěnky sednou dámám, které upřednostňují spíše přirozenost. A tmavším, exotickým typům pleti nejlépe poslouží tmavé odstíny švestkových tónů.

Čistě červená rtěnka sluší všem typům pleti

Čistě červená rtěnka sluší všem typům pleti. © Zdroj: www.lovethispic.com

Čistě růžová rtěnka sluší olivové pleti

Čistě růžová rtěnka sluší olivové pleti. © Zdroj: www.lovethispic.com

Holčička, která si vypůjčila máminy šminky, aneb jak používat červenou rtěnku?

Pokud už jste si vybrali vhodný odstín rtěnky a vyzkoušeli jste, že na ni nejste alergičtí, pak můžeme začít s líčením. Já osobně před samotným líčením rtů, provádím menší přípravu, tzn. peeling rtů a hydratace rtů.

Jak nanášet červenou rtěnku?

Jak nanášet červenou rtěnku? © Zdroj: www.elle.com

Samotné líčení začínáme konturou ve stejném odstínu, jako je rtěnka. Konturku nanášíme od středu horního rtu, orámujeme celé rty a pak je lehce vyplníme. Následně naneste rtěnku pomocí štětečku. V případě menší chybičky, můžete okraje opět dokreslit konturou, nebo na štěteček nanést korektor a rtěnku, která se dostala do nepatřičných míst, přetřít.

Jak nanášet a nosit červenou rtěnku?

Jak nanášet a nosit červenou rtěnku? © Zdroj: www.elle.com

V posledním kroku si vezměte ubrousek, který vložíte do lehce pootevřených rtů a zase jej vyndáte.

Femme Fatale s červenou rtěnkou, aneb jak se nalíčit?

Femme Fatale s červenou rtěnkou, aneb jak se nalíčit? © Zdroj: www.elle.com

A následně jste připravené vyrazit do ulic.

Jak nosit červenou rtěnku? Teď už to víte!

Jak nosit červenou rtěnku? Teď už to víte! © Zdroj: www.elle.com

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *