Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak si upravovat obočí

Přestože se o sebe všechny ženy starají, pečují o svůj vzhled a hýčkají svoji krásu, přeci jen se objevují drobnosti, se kterými si velké množství žen stále neví rady. A jednou z takových drobností je obočí a jeho úprava. Huňaté obočí či obočí, které není téměř vidět? Vytetovaná obočí, tenká linka nebo srostlé obočí? Co na to říci. Zapomeňte na trendy a upravujte si obočí tak, aby slušelo vašemu obličeji. Od toho tu také obočí je.

Obočí by mělo projasnit obličej a zvýraznit oči. K tomu je potřeba volit správný tvar i barvu. Ne každému totiž sluší to, co je zrovna předpokládáno za slušivé a trendy. Stejně je v dnešní době v kurzu spíše přirozené a husté obočí. I pro husté obočí však existuje řada pravidel, která byste měla dodržet, abyste nepřipomínala známou malířku Fridu Kahlo. Pojďme se proto společně podívat, jak si takové obočí upravit.

Jak si upravit obočí

Jak si upravit obočí. © Zdroj: www.hercampus.com

 

Upravené obočí – kde začíná a kde končí?

Jednou ze základních otázek je, kde by mělo upravené obočí začínat, kde by mělo končit a kudy by tedy mělo vlastně vést. K tomu abyste to zjistili, vám postačí tužka. A teď vůbec nemyslíme speciální tužku na obočí, ale obyčejnou tužku na kreslení, pastelku nebo štětec. Tužku pak přiložte k nosu, tak aby vedla přes vnitřní koutek oka. Díky tomuto jednoduchému fíglu zjistíte, kdy by mělo obočí začínat.

Jak určit tvar obočí. © Wayne Gross. Zdroj: www.youtube.com

Druhým základním bodem je místo, kde se obočí „lomí“ nebo také lehce zvedá. Tento bod zjistíte opět pomocí tužky, jejíž konec si přiložíte k nosu a tělo tužky vedete přes oční panenku. Zlom zjistíte tak, že se budete dívat přímo dopředu přes tužku. Tam, kde se tužka opticky zlomí, má být i zlom obočí.

Velmi důležitým bodem je samozřejmě i konec obočí, který zjistíte jak jinak, než opět pomocí tužky, kterou přiložíte k chřípí nosu a její druhý konec vedete vnějším koutkem oka.

Jak si upravovat obočí. © Bebexo. Zdroj: www.youtube.com

Co, kdy a jak trhat?

U obočí samozřejmě trháme chloupky, které vedou mimo vytyčené body. Buď jsou před vytyčeným začátkem obočí a stýkají se v kořeni nosu, nebo jsou naopak za vytyčeným koncem obočí. Obočí vytrhávejte nejlépe večer před spaním, neboť přes noc se bude vaše pokožka moci zklidnit. Pokud vás vytrhávání obočí bolí a je vám nepříjemné, můžete jeho následky zmírnit kostkou ledu, kterou si potřete místo, kde obočí vytrháváte. Nezapomínejte na to, že pokožka by měla být při trhání napnutá a chloupky byste měli trhat pinzetou, a to po směru jejich růstu.

Jak si trhat obočí. © MakeupAndArtFreak. Zdroj: www.youtube.com

· · ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *