Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak si vybrat správný make-up? Poradíme!

Každá moderní žena, která chce vypadat dobře, má doma základní výbavičku make-upu. Každá taková žena se chce totiž líbit, a to nejen ostatním, ale také sama sobě. A základním krokem pro dokonalý vzhled je dokonalé líčení. Základním krokem pro dokonalé líčení je pořízení vhodného make-upu, který vám bude slušet a díky kterému se budeme cítit krásně a svěže. Víte však, jak si takový make-up vybrat?

Možnosti dnešního trhu jsou nepřeberné, nabízejí nám produkty různé kvality, ceny, různého složení a různých odstínů. Každá žena si vybírá make-up jinak a pro každou z nás jsou důležité jiné parametry. Některé z nás vybírají podle ceny, jiné podle značky a jiné zas podle jiných kvalit. Pojďme se proto podívat na to, jaký make-up si ze všech těch nekonečných možností vybrat.

Vhodný make-up je základem dokonalého líčení

Vhodný make-up je základem dokonalého líčení. © Zdroj: www.allure.com

Jak vybrat make-up podle odstínu pleti

V první řadě bychom si měli make-up vybírat podle odstínu pleti. Každá žena má jiný odstín pleti. Ten se určuje podle barevné typologie a právě podle ní bychom si měli make-up vybírat. Odstín make-upu by totiž měl být co nejvíce podobný odstínu pleti, tak aby nebylo poznat, že na sobě nějaký ten make-up máte a přitom byla vaše pleť přirozená, dokonalá a krásná.

Výběr správného odstínu make-upu podle testu na hřbetu ruky

Výběr správného odstínu make-upu podle testu na hřbetu ruky. © Zdroj: www.wikihow.com

Určitě již jste někdy slyšeli o tom, že v obchodu zkoušíme odstín make-upu na hřbetu ruky. Jenže ani takový hřbet ruky není zrovna nejspolehlivější. Světla v obchodech jsou většinou totiž umělá a odstíny velmi zkreslují. Proto si v první řadě vyzkoušejte make-up na hřbetu ruky, ale pak si vezměte vzorek a doma si jej vyzkoušejte na hraně obličeje.

Výběr správného make-upu podle testu na hraně tváře

Výběr správného make-upu podle testu na hraně tváře. © Zdroj: www.wikihow.com

Jak vybrat make-up podle podtónu pleti

Make-up však nevybíráme pouze podle odstínu pleti, ale také podle jeho podtónu, přičemž rozlišujeme podtón teplý a podtón studený. K rozlišení podtónu máme několik metod. První metodou je přiložení stříbrného nebo zlatého šperku ke tváři. Bude-li vám více slušet zlato, pak máte teplý podtón. Pokud vám více sluší stříbro, pak máte chladný podtón.

Výběr make-upu podle podtónu pleti a testu se šperkem

Výběr make-upu podle podtónu pleti a testu se šperkem. © Zdroj: www.wikihow.com

Druhá možnost je více abstraktní. Zahalte se do osušek a nechce podtón vaší pleti vyznít sám o sobě. Pokud bude mít vaše pleť zlatavý nádech, pak máte teplý podtón pleti. Pokud bude mít naopak modravý nádech a na pleti uvidíte prosvítat žilky, pak máte chladný podtón pleti.

Výběr make-upu podle podtónu pleti a testu s osuškou

Výběr make-upu podle podtónu pleti a testu s osuškou. © Zdroj: www.wikihow.com

Make-up také vybíráme podle typu pleti (smíšená, suchá, mastná či citlivá) či krycích schopností. Jaký make-up je vhodný pro danou pleť se dočtete na přebalu make-upu nebo na jeho krabičce. Pokud si nebudete jisté, pořiďte si malý vzorek a doma si vyzkoušejte, jak bude pod make-upem pleť vypadat, například zdali se nevysušuje.


Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *