Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Konturování obličeje? Poradíme vám, jak na to!

Snad každá žena by si přála být dokonalá, jenže jsou tu takové malé i větší drobnosti, které naši spokojenost se sebou samými snižují. Jedna má trochu větší nos, druhá širší obličej a už by nejraději utíkaly k plastickému chirurgovi. Hlavu vzhůru! Každá žena může vypadat báječně, a sice pomocí konturování obličeje. Jak na to? Poradíme vám!

Konturování obličeje

Konturování obličeje – zjistěte jak na to. © Benjamin Stone. Zdroj: www.popsugar.com

Konturování obličeje – Co budete potřebovat?

Kosmetika je samozřejmě velmi individuální věc a každé pleti vyhovuje něco jiného. Proto nezoufejte, když se vše hned napoprvé nevydaří tak, jak jste si představovaly. Chce to zkrátka ty správné přípravky pro vás a trochu cviku.

Konturovací přípravky

Správné konturovací přípravky závisí na vaší pleti. © Tara Rice. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Na konturování tváře toho mnoho nepotřebujete. Můžete si koupit konturovací sadu, která zpravidla obsahuje tmavší konturovací část (bronzer), rozjasňovač a tvářenku. Tyto produkty se ale dají pořídit i samostatně, přičemž rozjasňovač můžete nahradit světlým korektorem, nebo případně jej s korektorem nakombinovat. Důležité je samozřejmě vycházet z odstínu pleti, aby vše vypadalo přirozeně. Rovněž na vaší pleti závisí, jaký typ těchto produktů použijete, tekutý, tyčinkový nebo třeba pudrový. Bronzer by měl být spíše matný, aby na tváři opticky tvořil stín a tím určité partie potlačil.

Konturování obličeje – Jak na to?

V zásadě platí, že na místa, která chceme opticky potlačit, nanášíme bronzer. Obvykle jej nanášíme pod linii lícních kostí, podél hrany dolní čelisti, po stranách čela a po stranách nosu. Rozjasňovač se naopak nanáší spíše ve středu obličeje, a sice pod oči, na střed čela, hranu nosu, případně nad horní ret a na bradu. Tak to alespoň platí zejména pro oválný obličej.

Pokud jste nezvolili pudrovou variantu přípravku, vytvořte na obličeji konturovací mapy bronzerem a následně jej rozetřete lehkým „poťupáváním“ houbičky (blenderu). Totéž udělejte i s rozjasňovačem. S blenderem pracujte velmi pečlivě, aby váš výsledný vzhled byl co nejpřirozenější. Na závěr jemně zafixujte pudrem.

Konturování obličeje podle tvaru

Pokud máte oválný tvar obličeje, máte vyhráno. S jiným tvarem si ale o trochu více vyhrajete.

Kulatý obličej je třeba opticky protáhnout, proto se snažíme zamaskovat jeho šířku tím, že bronzer nanášíme zejména po stranách obličeje.

Kulatý obličej

Konturování kulatého obličeje. © Getty. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Hranatý obličej konturováním zjemníme tak, že bronzer aplikujeme zejména po stranách dolní čelisti.

Hranatý obličej

Konturování hranatého obličeje. © Benjamin Stone. Zdroj: www.popsugar.com

U podlouhlého obdélníkového obličeje zase usilujeme o optické krácení, tudíž bronzer nanášíme hlavně na čelo podél vlasové linie a opět na hranu dolní čelisti, a špičku brady.

Obdélníkový obličej

Konturování podlouhlého obdélníkového obličeje. © Getty. Zdroj: www.cosmopolitan.com

U srdcového tvaru obličeje aplikujeme bronzer po stranách čela a na oblast spánků.

Srdcový obličej

Konturování srdcového obličeje. © Benjamin Stone. Zdroj: www.popsugar.com


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *