Co takhle ráno vstát z postele, kouknout do zrcadla a zjistit, že jste bezchybně nalíčená? V tu ránu se z těch zběsilých a krátkých rán stávají rána alespoň o malou trochu delší a tím i klidnější, což znamená, že vám odpadá každodenní povinnost marnit čas u zrcadla sáhodlouhou prací s líčidly. Vždyť žijeme jen jednou a čas je to nevzácnější co máme! I kvůli tomuto faktu se ve světě kosmetiky zrodil fenomén jménem permanentní neboli trvalý make-up.
Permanentní make-up versus tetování
Jak již určitě každý ví, tetování je forma nanášení barvy jehlou do kůže. Ovšem to samé platí pro permanentní make-up. Jak se tedy tyto dvě aplikace pigmentu pod kůží liší? Je to jednoduché. Tetování obnáší proces vpichu jehly do větší hloubky asi 5 mm na rozdíl od trvalého make-upu, jež je nanášen do 0,8 až 1,5 mm. Pigment u permanentního make-upu je tedy umístěn v horní vrstvě kůže a tím i snáze podléhá vlivům prostředí, jako je například sluneční záření. Z tohoto důvodu se po čase, řekněme 3-5 let, trvalé líčení ztrácí a záleží pouze na vás, jestli se rozhodnete ho obnovit nebo se vrátíte zpět ke každodennímu stání u zrcadla.
Kouzlo v jediném pohledu
Co vůbec permanentní make-up dokáže? Dozajista vás zvýrazní. Ať už jde o oči, rty nebo obočí – nikdo vás již nepřehlédne. Co se týče vrásek, ty se dokáží tímto líčením protlačit a částečně i zakrýt. To platí i pro drobné kosmetické vady jako jsou například jizvičky – ano, i s nimi si permanentní make-up hravě poradí. Vše je otázka vaší volby a toho, jak se necháte zkrášlit k obrazu svému.
Pro koho je trvalé líčení zejména určeno?
Tento druh make-upu se výrazně odlišuje od jiných tím, že ať už děláte cokoliv a jste v jakémkoliv prostředí, jeho vzhled zůstane neporušen. Tedy ať už ráno vstáváte, cvičíte v posilovně nebo plavete v bazéně, trvalé líčení se nijak nerozmaže ani se jen tak z hodiny na hodinu neztratí. Tudíž ideální se stává pro ženy, které
- žijí aktivním způsobem života a rády a často sportují
- se chtějí cítit upraveně bez používání chemických kosmetických přípravků, na které trpí alergiemi
- mají snahu podtrhnou svou přirozenou krásu a tím i zvýraznit své rysy v obličeji
- nosí kontaktní čočky nebo brýle
Jak správně o permanentní make-up pečovat?
Po aplikaci make-upu se kůže hojí přibližně 2-7 dní, proto je třeba dodržovat pár přísných pravidel, která byste měla dodržovat v případě, že jste tuto proceduru v nedávné době absolvovala.
- rozhodně neodtrhávejte stroupky, které se vám po zákroku vytvoří!
- zabraňte vzniku infekce, nejlépe sterilním prostředím!
- nevystavujte ránu světelnému záření!
- nenamáčejte do vody!
- nechte jiná líčidla na pár dní stranou
Zadarmo ani kuře nehrabe a kvalita je na prvním místě
Samozřejmě, každá kosmetická úprava i něco stojí. Částky se pohybují různě v řádech tisíců korun. Důležité je nalézt správný salón a profesionální kosmetičku – a to někdy i za cenu vyšší u konkurentů. Chtějte vidět certifikát! Mohlo by se totiž stát, že se dostanete do rukou nezkušeného člověka a budete to vy, která bude minimálně dva roky chodit s tímto nepodarem na obličeji. To si potom rozmyslíte, jestli investovat nějakou tu tisícovku navíc, nebo riskovat zkázu na obličeji. Zkrátka, s permanentními úpravami byste si neměli zahrávat, proto buďte ostražití a vždy chtějte to nejlepší, co se nabízí.