Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Tal Peleg – izraelská kouzelnice s make-upem

Líčení je součástí každé ženy. Většinou při líčení volíme něco decentního a přirozeného, i když občas, dejte mi za pravdu, každá z nás sáhne do kabelky pro rudou rtěnku, díky které zvýrazníme své rty a dáme je na obdiv. Avšak izraelská umělkyně Tal Peleg se extravagantnosti nezalekla a začala malovat na tvář originální a velice nápadité obrázky. Její tvorba se dá přirovnat k bodypainting, jen s menším rozdílem, zabývá se pouze obličejem a nejvíce prostorem okolo očí. Mrkněte na její tvorbu, která vás zaručeně ohromí!

Tal Peleg- úchvatné obrázky vytvořené make-upem

Tal Peleg je izraelská vizážistka, která dala své umělecké tvorbě s make-up kouzlo jedinečnosti. Svoji inspiraci hledá nejčastěji v dětských pohádkách. Sama říká, že někdy začíná kreslit na tvář jen tak, aniž by věděla, jak bude její konečná práce vypadat, chvíli se zaujetím váhá – a když přijde múza, nenechá jí odejít, a s novou inspirativní myšlenkou dokončí úžasnou malbu na tvář.

Tal Peleg umělkyně s make-upem

Tal Peleg umělkyně s make-upem, zdroj: thepinkblush.wordpress.com

Nedávno se nechala inspirovat novým Disney zpracováním pohádky Ledové království (Frozen, Disney 2013). Pohádka pro děti vypráví příběh o nebojácné a věčně usměvavé Anně, která se vydává na velkolepou výpravu, aby spolu s drsným horalem Kristoffem a jeho věrným sobem Svenem našli její sestru Elsu. Ta je uvězněná ledovým kouzlem v království věčné zimy a ledu Arendelle. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem. Navzdory všem krutým překážkách, se zoufale, ale s nadějí, pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě.

Make-upový obrázek - Malý princ

Make-upový obrázek – Malý princ, zdroj: www.thelittleprince.com

Tal Peleg zimní pohádka natolik zaujala, že se jí nechala inspirovat. Vytvořila nápadité motivy sněhových vloček aplikovaných na očí víčka a jiné další obrazky. Její tvorba je začleněna mezi art make-up (s každodenní maku-upem, má však velmi málo společného). Její tvorba je mezi art make-upem naprosto nepřehlédnutelná a úchvatná.

Inspirace pohádkami

Inspirace pohádkami, zdroj: http://fashionsy.com/small-works-of-art-on-the-eyelids-are-possible/

Inspirace z pohádkou Ledové království

Inspirace pohádkou Ledové království, zdroj: thepinkblush.wordpress.com

Černý kocourek

Černý kocourek, zdroj: thepinkblush.wordpress.com

Jak Art make-up vzniká?

Zaujal vás nápaditý make-up od umělkyně Tal Peleg a chtěli byste si na tvář vytvořit jedinečný obrázek nebo uhranout svýma očima s originální kresbou svůj nový objev na párty? Nebo jste se rozhodla nafotit profesionální fotky a stále jste váhala, čím je okořenit? Nebo se chcete prosadit jako vizážistka a art-make-up by byl tím pravým, jak svojí tvorbu s make-up oživit o něco nového? Je tu art make-up a umělkyně Tal Peleg radí všem, kteří se pustí do malování, jak postupovat – Nejprve se začíná se od nejspodnějších vrstev stínů, přesněji od největší plochy zabírající podkladové barvy, na kterou se pak postupně nanášejí další vrstvy. Následně se dodělávají barevné oční linky. U nich se neobejdete bez jemného špičatého štětce, se kterým krásně vykreslíte jemné detaily.

Namalované oči od Tal Peleg

Namalované oči od Tal Peleg, zdroj: http://diyhalloweencrafts.com/2013/12/tal-paleg-amazing-eye-makeup/attachment/222/

Art make-up nebo-li Facepaiting

Facepainting je vlastně i Art make-up, je to malování na obličej, vytvořený malovaný obrázek make-upem je vhodný pro různé příležitosti, můžete ho použít na párty, slavnosti, narozeniny, dětské dny nebo i firemní akce. Malování na obličej je prováděno kvalitní a bohatou škálou barev. Všechny barvy na obličej, které se používají ke tvorbě art make-upu jsou hypoalergení, netoxické a vodou smývatelné.

Art make-up od umělkyně Tal Peleg,

Art make-up od umělkyně Tal Peleg, zdroj: www.facebook.com/TalPelegMakeUp

Umělecká tvorba na tváři - páv

Umělecká tvorba na tváři – páv, zdroj: www.facebook.com/TalPelegMakeUp

Fantasy art make-up

Fantasy art make-up, zdroj: www.facebook.com/TalPelegMakeUp

Art make-up se používá nejen jako zajímavá vizáž na párty, ale je součástí většího celku, od lidí, kteří vystupují v divadlech, televizi, ve filmech nebo až po módu samotnou. Malování na obličej je tvořivé a kreativní umění. Nedá na něj dopustit čím dál tím víc vizážistů nejen u filmu k vytvoření masek nebo jako součástí kostýmů. V módě se art make-up neztrácí. Nejnovější kolekce šperků se představují na modelkách s výstředním líčením nebo i na uměleckých fotkách v nejednom módním časopise.

Romantické motivy

Romantické motivy, zdroj: thepinkblush.wordpress.com

Make-up od Tal Peleg na společenské události

Make-up od Tal Peleg na společenské události, zdroj: thepinkblush.wordpress.com

Inspirace Salvadorem Dalí

Inspirace Salvadorem Dalí, zdroj: thepinkblush.wordpress.com

Tal Peleg je úžasná kouzelnice s make-upem, pokud i vás zaujala její tvorba a malování na tvář, nechejte se inspirovat a nebojte se nadchnout pro nevšední umění, které není pouze na obrázku, ale může být i zajímavým a nezapomenutelným detailem na vaši tváři při oslavě narozenin, maturitním plese nebo příjemném večeru ve dvou.


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *