Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

5 pravidel, jak začít hubnout

Zdravý životní styl a hezká postava je v dnešní době snad tématem číslo jedna. Zkoušely jste už spoustu možností, jak zhubnout, ale výsledek nikde? A jste si jisté, že jste začaly správně?

Představte si takový závod na 100 metrů. Běžci jsou připraveni, za chvíli začne jejich životní závod. Pokud závodník odstartuje špatně, jeho šance na výhru klesá. A tak to je i s hubnutím. Pro vaše životní hubnutí je prostě důležitý správný start. Jste připraveny? Ready, set, go!

zelenina

Začněte konečně hubnout! Zdroj: cookinglight.com

Pravidlo první: všechno pryč

Co tímhle pravidlem vlastně chceme říct? Pryč se vším, co vás donutí zobat. Určitě máte doma takový šuplík, kde bychom vždy našli něco dobrého. Čokoládovou tyčinku, sušenky ke kávě, čipsy k dobrému filmu. Pokud totiž tyto dobroty nebudete mít delší dobu na dosah, ani si na ně nevzpomenete. Pamatujte, že stravování je pouze o zvyku. Pokud si tělo odvykne na sladkou tečku po obědě, nebude ho potřebovat.

Pravidlo druhé: sbohem bílému pečivu

Jak doteď vypadal váš jídelníček? Na snídani rohlík se sýrem a šunkou, na svačinku koláč a kafe, k obědu brambory s masem a k večeři obložený chleba? A vy se ještě divíte, že jste nezhubly? Zkuste si spočítat, jak často se pečivo objevuje ve vašem jídelníčku. A teď jej z hlavy vymažte. A vlastně i z chlebníku. Housku nebo bílý chleba nahraďte celozrnným pečivem, ale ani s ním to nepřehánějte. Ke snídani bohatě stačí.

zdrave jidlo

Celozrnná tortila je skvělou náhražkou. Zdroj: instagram.com/healthykate

Pravidlo třetí: omezte cukr

Tohle pravidlo tak trochu navazuje na to předchozí. I v bílém pečivu najdeme spoustu sacharidů. Pozor si dávejte i na ovoce, které si dopřávejte jen do poledne. Omezte těstoviny. Při výběru pomazánek, sýrů a dalších potravin se koukněte na zadní obal. Kolik gramů cukru obsahuje? K hubnutí je výtečný třeba sýr Cottage, který obsahuje mizivé množství sacharidů a bude skvěle chutnat s celozrnným pečivem nebo jen tak samotný.

Pravidlo čtvrté: dopřejte si vydatný oběd

Pokud si ale pod pojmem ,,vydatný“ představíte pořádný řízek s hranolkama a tatarkou, raději přestaňte snít. Vydatným obědem se totiž myslí maso – nejlépe kuřecí, krůtí nebo ryba, menší porce přílohy – pečené brambory ve slupce bez oleje či rýže a velká porce zeleniny – s tou se omezovat nemusíte. Pořádný oběd je totiž pro váš organismus nesmírně důležitý a udrží tělo po delší dobu syté. Po takovém obědě je dobré nejíst po delší časový interval, protože tělo jej potřebuje strávit.

Pravidlo páté: choďte

Poslední pravidlo je zkrátka jasné. Zdravé hubnutí nejde bez správné stravy, ale ani bez pohybu. A pokud nejste zrovna typ fitnesačky, plně vám postačí chůze. Je krásné počasí a vy to máte domů asi jen dva kilometry? Nečekejte na autobus a projděte se! Rychlá chůze neničí klouby tak jako běh či namáhavé cviky a navíc se můžete kochat krásným okolím.

chuze

Chůze je skvělým začátkem ke krásnému tělu. Zdroj: huffingtonpost.com

Víte, že…
… si věčně štíhlé Francouzky udržují postavu právě chůzí? Francouzky milují dlouhé procházky a samy prozradily, že si touto aktivitou udržují svou postavu. Každý den si navíc dopřávají hromadu zeleniny, většinou jejich milované ratatouille.

ratatouille

Úžasné a zdravé ratatouille, taky se vám sbíhají sliny? Zdroj: sbs.com.au


Milovnice všeho krásného, originálního a nevšedního, ráda čtenáře inspiruje a předává jim své zkušenosti a nápady.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *