Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Fashion Life Hacks? Modní tipy a triky, které vám usnadní život!

Určitě se vám někdy stala nepříjemná modní nehoda, když jste to zrovna nejméně očekávali. Co takhle případ, kdy spěcháte na pohovor, obléknete oblíbené černé kalhoty a zjistíte, že jsou naneštěstí posázené chlupy vaší kočky? Od teď to pro vás nebude problém. Ušetřete si čas i nervy!

1. Chlupy aneb kdo s koho

Hack numero uno se stává zachráncem snad všech, kteří mají doma nějakého chlupáče. Ať je to kočka, pes či jiný mazel, chlupy vás pravděpodobně budou pronásledovat celý život. Zejména v těch nejnepříjemnějších situacích. Co s tím?

Tip: Vemte do ruky izolepu a stranou, která nelepí si 2-3x obmotejte pásku kolem ruky. Tím pádem lepící část bude na povrchu a vy s její pomocí můžete odstranit nechtěné částečky nejenom na oblečení.

2. Bílá vodní linka

Nejspíš vás název tohoto bodu moc neuchvátil, ovšem každý kdo zná pojem „waterline“ ví o čem bude řeč. Make-up většina z nás používá pro zdokonalení toho, co nám bylo již od přírody naděleno. Tentokrát chci zabrousit trošku k očím. Když se dá do spodní linky bílá, opticky se vám oči zvětší. Bohužel problém nastává, pokud po bílé tužce chceme větší životnost, než je schopna dát.

Tip č.1: Po nanesení tužky sáhneme i po štětečku, kterým ťupneme do bílého stínu. Pomocí něho linku zafixujeme, vydrží nám déle i s větším účinkem.

Tip č.2: K pronikavějšímu pohledu nám může dopomoct opět bílý stín, který naneseme i do předního koutku oka. Tvář to více rozjasní i bez highlighteru.

makeup trik bílá linka

Bílá linka „waterline“ pro optické zvětšení oka. © N/A

3. Úzké jeany?

Snad všechny to známe. Jeany které vám před rokem ještě byly opět vytáhnete zaprášené ze skříně a se zděšením na tváři zjišťujete, že k dopnutí by vám pomohl jedině zázrak. A ten zázrak vám teď prozradím.

Tip: Budete potřebovat gumičku. Ano, prostou gumičku do vlasů, kterou zaháknete za knoflík, protáhnete ji dírou, uděláte smyčku a opět zaháknete. Jak prosté.

trik s džínami

Tento trik s úzkými jeany v pase je možné použít i v období těhotenství. © Erin McNaught, zdroj: Instagram

4. Přírodní deodorant

Ve chvíli kdy vám váš voňavý zachránce vypoví službu, obchody jsou zavřené, ale vy máte v diáři zapsanou událost, jež se musí obejít bez jediné chybičky, nepanikařte. Vsaďte na přírodu.

Tip: Rozkrojte citron a přiložte ho k vašemu podpaží. Citron neutralizuje pachy a dá vám svěží vůni, jež vydrží. Případně můžete použít limetku. Pozor ale, abyste to nepřehnali. Zvlášť v citlivých místech se pokožka může snadno poškodit a vyrážka by vám toho moc neusnadnila.

trik přírodní deodorant

Citrusy mohou posloužit i jako deodorant v případech nouze. Zdroj: pixabay.com

5. Běžecké boty

U vůní a zápachů ještě chvíli zůstaneme. V předešlém bodu jsem zmínila, abyste sázeli na přírodu. Co se týče sportu a pocení, tento fakt vyvracím…

Jako sportovnímu nadšenci mi tento tip velmi pomohl. Hlavně ve chvíli, kdy jsem se pokoušela stát maratonovým běžcem při mých 4 km/hod, po kterých jsem přišla domů, zula své bačkůrky a po půl hodině šla do sprchy. Nu, kdo to zná, ví. Detaily nejsou potřeba, přichází čas na rady!

Tip č.1: Po sportu či jiných aktivitách vložte do vašich tenisek sáček s čajem. Funguje to podobně jako na bázi sáčků s desikantem (pytlíčky, které se dávají např. do bot, kvůli vysušování, eliminování plísně a zápachů).

Tip č.2: Papírový kapesníček nastříkejte vašim oblíbeným parfémem a vložte do bot.

Tip č.3: Pokud vám předchozí dva tipy nevyhovují, můžete jednoduše použít i kávové filtry a nasypat do nich sodu.

A má poslední rada na závěr – i když jste ve stresových situacích, berte to s humorem. Však on se svět přeci nezbortí. A sportujte, ať má vaše tělo radost a vy jste nemuseli řešit problémy gumičkou. 🙂

·

Módu považuji za umění, ve kterém lze uplatnit svou kreativitu i improvizaci. Díky ní vyjádříte svoji osobnost bez jediného slova.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *