Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak si ušetřit čas? Fashion Life Hacks numero 2!

Pokračování, aneb druhý díl, článku o módních tipech, které vám usnadní život! Vzhledem k úspěšnosti prvního dílu, rozhodli jsme se, že bychom vám mohli i nadále zachraňovat život, alespoň co se týče módy!

Dnešní doba se zdá krapet hektická a rad nad ušetřením vašeho drahocenného času, ba i rozumu, není nikdy dost. Přinášíme vám proto již druhý díl a tentokrát vás obohatíme o další várku Life Hacků, kterými si můžete dopomoci a k jejich využívání není potřeba speciálních prostředků, nýbrž věcí, které najdeme běžně doma nebo si je lze koupit za levno v obchodu. Konec úvodních vět, pojďte se s námi začíst!

1. SOS, zaseklý zip!

Dala bych ruku do ohně za to, že se to muselo každému někdy stát! Nebo tedy alespoň prst. Zaseklý zip může být velmi otravná věc a to nejvíce tehdy, když se zrovna chystáte na schůzku a vaše jediné formální kalhoty začnou stávkovat.

Tip č.1: Hoďte si do kabelky, kapsy a vlastně kamkoliv, tužku. Hlavně abyste ji měli při ruce. Funguje totiž jako lubrikant, něco podobného na bázi oleje či másla při zaseknutém prstýnku, tudíž stačí trošku pokreslit vroubky a zip by se měl lépe rozjet.

Tip č.2: Pokud máte po ruce vazelínu, naneste ji pomocí vatové tyčinky do uší na vroubky, zip tak lépe rozpohybujete.

Lifehack se zipem

Pamatujte, stejně jako u prstýnku si lomcováním nechcete odřít prsty, ani u zipu se nevyplatí používat sílu, jinak se může rozdvojit. Zdroj: cosmopolitan.com

2. Dokonalá rychlo-linka

Pokud jste začátečnice, není novinkou, aby se vám ocásek napoprvé nepovedl a někdy na to prostě není čas ani klid. A dokonce i pokročilé švihařky linek musí uznat, že někdy je, přesně řečeno, den blbec a nic se nepodaří udělat dokonale, načež u líčení to platí dvakrát tolik. V těchto dnech se na první pokus zkrátka do obou stejných očí netrefíte, pokud nemáte za lubem vytvořit si v obličeji dvě vzdálené sestřenice.

Tip č.1: K tomuto Life Hacku bude potřeba jen dentální nit s držákem (seženete v drogérii do 50 Kč), kterou obarvíme štětečkem tekutých linek a obtiskneme na oko tak, jak chceme. Nyní máte hranu ocásku na každém oku stejnou a je třeba jen linky dodělat.

Tip č.2: Nemáte mezizubní nit nebo nepoužíváte tekuté linky ale naopak ty ve fixu? Nevadí! Víte, jak se říká, že chlapi vše opraví izolepou? Dámy, je na čase se od nich krapet přiučit. Ustřihněte si kousek pásky a nalepte na konec oka tak, aby jste vytvořili jakousi šablonu na souměrný ocásek a konec linky. U tohoto bodu je dokonce povoleno i přetahování!

3. Mr. Rozepnutý poklopec

Další častá a o nic méně nepříjemná situace, věc s rozepnutým poklopcem. Ovšem u některých kalhot hned v obchodě nezjistíme jejich vady, k těm bezpochyby patří i samo-rozjíždějící se zip. A pokud kalhoty opravdu pasují a zvýrazňují vaše přednosti, nezoufejte, existují jednoduché vychytávky, které vyhladí některé chybky v provedení.

Tip č.1: Vezměte do ruky nějakou šňůrku, může to být i provázek, pokud je dostatečně tenký. Přehněte ho na půlku a protáhněte dírou zdrhovadla. Okem této šňůry protáhněte oba dva konce – vytvoříte tím klasický uzel, který se dá následně i podle potřeby povolit. Poté jen přidělejte ke knoflíku.

Tip č.2: Stačí vám pouhý kroužek na klíče, který navlíknete na otvor ve zdrhovadlu a po zapnutí zipu u kalhot jím provléknete knoflík. Dejte si ovšem pozor, aby byl kroužek větší, než je právě samotný knoflík.

Rozjíždějící zip lifehack

Zdroj: www.complex.com

4. Kostice a zase kostice..

Pokud používáte podprsenky s kosticemi, vcelku snadno se může stát, že se látka protrhne a objeví se drátek, otravný a nepříjemný. A jste-li velcí šťastlivci, stane se v to při nejméně vhodné příležitosti a vy se nedokážete soustředit na nic jiného, než na ten škrábající kus kovu na hrudníku.

Tip: Noste si s sebou náplasti. Kvůli první pomoci i kvůli těmto nepříjemnostem. Kostici pak snadno náplastí přelepíte a po akci můžete opět běžet do obchodu pro nové prádlo. Co vás může uklidnit – nemusíte tam až za týden, kdy se vám vaše odřená kůže sklidní.

5. Jak docílit pohodlnosti?

Ženám většinou nestačí jen jeden pár bot tenisek, dokonce zde platí pravidlo, čím více bot, tím lépe. Ovšem boty „okrasné“ občas nejsou velmi pohodlé, hlavně kvůli okrajům vyráběných z příliš tvrdé látky. Pokud nechcete zavést nový módní trend ponožek do balerín, tak se vám s velkou pravděpodobností budou zařezávat do kůže.

Tip: Oblékněte si silné (chundelaté) ponožky na nožky, vlezte do botiček a na chvíli na ně spuste teplý vzduch z fénu. Tímto trikem budem látka povolnější a na vaše paty i nárt šetrnější.

Fénový lifehack

Zdroj: stylecaster.com

6. Nepříjemný zápach? Už nikdy!

Uznávám, že tento bod zní jako z reklamy na prací prostředek, avšak né že by od toho měl daleko. Jistě jste se smířili s tím, že jakmile se griluje u ohně a táboří pod širým nebem, vaše oblečení se přizpůsobí. Ale následně po příchodu domů se situace obrátí a díky jeho odéru nikdy nezapomenete na vzpomínky z předešlého večera.

Tip: Vezměte sáček a hoďte oděv do mrazáku. Nedokáže nahradit pračku v plném slova smyslu, ale alespoň se o to pokusí.

7. Skvrny od deodorantu

Doporučuji kupovat deodoranty speciálně upravené pro černé oblečení, po nichž nezůstává bíly prášek, který se snadno zachytí na látce a vyjimečně dráždí i samotnou pokožku. Ovšem stále jsou na trhu ty klasické, nijak speciálně upravené. Ať už je to sprej či tzv. kulička, nikdo nestojí o bílé šmouhy na svetru, ale sem tam jim skrátka nezabráníme. Jak se jich tedy zbavit?

Tip: Deodorantové skvrny jednoduše setřete dětskými ubrousky, aniž by látka zůstala mokrá, například pokud byste se rozhodli bílou smýt vodou.

8. Organizace šatníku

Další sázka, kterou s vámi uzavírám, se týká organizování vašeho šatníku. Jistě jste se při vyklízení šatní skříně minimálně jednou zmínili o tom, že nemáte co na sebe a přesto nemáte kam dát další prádlo, ne? Každý to známe, ale dokonce se nedokážeme přimět k tomu, zbavit se nepotřebných věcí.

Tip: Pokud máte tu možnost, pověste si své veškeré oblečení na ramínka, avšak s tou podmínkou, že budou zaháklá všechny stejně, směrem ke stěně skříně. Až si budete brát oděv a zase ho zpět vracet, dáte ho přesně obráceně, tím pádem bude vidět, že jste si ho již vzali – jeho ramínko se bude odlišovat. Interval organizování šatníku je jistě na vás, ať je to měsíc, 3 měsíce, půl rok.. Po uplynutí této doby uvidíte, které oblečení nosíte a jaké můžete sbalit do pytle, protože jste se ho ani jednou nedotkli.

Organizace šatní skříně lifehack

Zdroj: www.complex.com


Módu považuji za umění, ve kterém lze uplatnit svou kreativitu i improvizaci. Díky ní vyjádříte svoji osobnost bez jediného slova.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *