Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Kateřina Novotná promluvila o focení sexy mužů i celebrit: Víme, koho si přeje nafotit!

Jitka Nováčková, Nikol Švantnerová, Monika Leová, Jitka Boho (Válková), Aneta Vignerová a mnoho dalších. Mladá a talentovaná fotografka Kateřina Novotná má za sebou bezpočet spoluprací s mediálními tvářemi. Připravuje se na „VIP focení“ pečlivěji? S jakou osobností se jí doposud fotilo nejlépe? Koho naopak zatím nenafotila, ale moc by si to přála? Na všechno známe odpovědi!

Rozhovor s profi fotografkou Kateřinou Novotnou

Kateřina Novotná

Kateřina Novotná? Jednoznačně jedna z nejkrásnějších fotografek u nás! Zdroj: Soukromý FB Kateřiny Novotné

Kači, Ty jsi známá jako velmi talentovaná fotografka. Jak dlouho už fotíš na profesionální úrovni?
Už to jsou dva roky, co jsem se focení začala věnovat na plný úvazek.

Kdy a jak Tě vůbec napadla myšlenka začít fotit?
Na začátku jsem ani neplánovala, že se focením budu živit. Brala jsem to jako koníček. Začalo to s kamarádkou, kterou jsem jednoho dne namalovala, oblékla a vyfotila podle svého. Fotky si pak dala na sociální sítě a následně mě začaly oslovovat i neznámé slečny. Myslím, že mou výhodou je, že jsem se modelingu dříve sama věnovala a dokážu tak ženu nasměrovat správným směrem.

Jitka Nováčková Kateřina Novotná

Česká Miss 2011 & moderátorka letošního ročníku SuperStar Jitka Nováčková by Kateřina. Zdroj: Oficiální FB Kateřiny Novotné

Jak ses propracovala k focení známých tváří?
První zakázku, co jsem dostala, bylo focení Lucie Kachtíkové v New Yorku. Brala jsem to jako ohromnou příležitost, která je asi vysněným začátkem všech fotografů. Nikdy jsem však nestála o nálepku fotografa známých osobností.

Prozraď nám, s kterou z nich se Ti zatím nejlépe spolupracovalo…
Velmi dobře se mi spolupracovalo například s Michalem Davidem. Byla jsem velmi mile překvapená, jak lidsky se ke všem chová. Máme spolu za sebou tři kampaně pro oděvní firmy a určitě budu ráda i za další. Poslední focení bylo na lodi ve Splitu, takže o fajn atmosféru nebyla nouze. 🙂

10498525_417894961683153_7356775238958591263_o

Zpěvák a hudebník Michal David by Kateřina Novotná. Zdroj: oficiální FB Kateřiny Novotné

Existuje někdo z českého showbusinessu, či modelingu, koho jsi zatím nefotila, ale moc by sis to přála?
Určitě! Ráda bych fotila s Monikou Bagárovou. Podle mého je to jedna z nejkrásnějších Češek s vytříbeným vkusem. Proto doufám, že budu mít brzy příležitost.

Kromě VIP klientek fotíš i „normální“ ženy, které se touží stát alespoň na jeden den modelkami. Probíhá s těmito ženami focení stejně jako s profesionály, nebo se na ty známější osobnosti připravuje více?
Na každé focení se připravuji stejně. Nehraje pro mě žádnou roli, jestli jde o známou osobnost či nikoliv. Vždy je důležitá precizní příprava, soustředěnost a dobrá atmosféra. Na celém focení mám nejraději, když dokážu pomocí hledáčku fotoaparátu a následné postprodukci zachytit krásu i u žen, které ji v sobě zatím stále hledají.

Kateřina Novotná

Nemusíte být celebrita na to, abyste s Kateřinou nafotila fantastické snímky! Zdroj: Oficiální FB Kateřiny Novotné

Co všechno vlastně taková kvalitní příprava obnáší?
Na začátku je důležitý rozhovor s klientkou. Nejprve zjišťuji její představy, které následně propojuji s možným finálním konceptem. Spokojenost na obou stranách je pro mě velmi důležitá. Proto se vždy snažím o osobní přístup, díky kterému získá klientka k fotografce důvěru, a dokáže se tak na placu lépe uvolnit.

Kdybys měla říct, koho z českých fotografů a fotografek považuješ za skutečného profíka, kdo by to byl a proč?
Na prvním místě je to Matuš Tóth, který je mým vzorem v mnoha ohledech. Každá jeho fotka má nápad a energii. Déle pak Lucie Robinson, Branislav Šimončík či Benedikt Renč. Ostatní fotografy beru spíše než jako konkurenci jako lidi, od kterých se toho mohu mnoho naučit.

Žijeme v době, kde se každý fotí dennodenně o sto šest. Jaký názor máš na ty, kteří si na profi fotografy často spíše hrají?
Upřímně se o ně nezajímám. Snažím se soustředit na osobní rozvoj a sledovat zahraniční fotografy, kteří jsou mi inspirací.

Monika Leová Kateřina Novotná

Krásná moderátorka Odpoledních zpráv TV Prima Monika Leová by Kateřina. Zdroj: Oficiální FB Kateřiny Novotné

Kromě krásných žen fotíš také atraktivní muže. Už Tě někdy během focení dostal nějaký muž do rozpaků?
Stalo se to pouze jednou a za půl roku si toho atraktivního muže budu brát. 🙂

Ty jsi velmi krásná žena. Už se Ti někdy stalo, že jsi po pracovním focení byla někdy pozvaná i na osobní schůzku?
Děkuji moc za poklonu. Párkrát se to už stalo, ale snažím se práci a osobní záležitosti nikdy nemíchat dohromady. Proto jsem podobné nabídky vždy odmítla.

Marek Novák Kateřina Nováková

Focení s Markem Novákem Kateřině skutečně závidíme! 🙂 Zdroj: Oficiální FB Kateřiny Novotné

A co na samotnou Kateřinu říkají další známé klientky?

Finalistka České Miss 2014 & modelka Kateřina Krobová:Kateřina Novotná? Žena s velkým „Ž“! Jako profesionální fotografka umí zachytit ženskou krásu.“

Herečka, moderátorka & blogerka Nikol Moravcová: „Mně se vybaví její pejsek a přítel, kteří na mě furt vyskakujou na FB. 🙂 Ale po pracovní stránce se mi s Káťou fotilo skvěle a výsledek byl vždycky dokonalý. Káťa je perfekcionistka, má neuvěřitelný smysl pro zachycení vnitřní krásy člověka a celkovou kompozici a dává fotkám atmosféru. To mi připomíná, že bych s ní znovu něco nafotila i s mým teamem Bloges Robes. Je to přesně rok, co jsme fotily šperky v zahradách na Pražském Hradě.“

II. vicemiss Face & Miss Smile of Miss Tourism Queen International’15 Natálie Myslíková: „Já jsem s Kačkou byla moc spokojená, je to kreativní mladá fotografka. Potřebovala jsem nové, originální fotky do booku a výsledek je podle mých představ, jsou skvělé. Je velmi mladá a má profesionální přístup.“

Kateřina Krobová, Nikol Moravcová a Natálie Myslíková by Kateřina Novotná.

(zleva) Kateřina Krobová, Nikol Moravcová a Natálie Myslíková by Kateřina Novotná. Zdroj: Oficiální FB Kateřiny Novotné

Děkujeme sympatické Kateřině za poskytnutý rozhovor a doufáme, že focení s Monikou Bagárovou jednoho dne skutečně vyjde – byla by to paráda! 🙂

· · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *