Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Nejlepší doplněk ke každému outfitu? Zdravé sebevědomí a sebeláska!

Můj další článek bude asi trochu odlišný od toho, co tu píšu normálně. Nebudu vám dávat tipy, co si obléct do zimy, ani které outfity mě na ulici zaujaly nejvíc. Chtěla bych vám všem poradit ten nejlepší a nenahraditelný doplněk ke každému oblečení – SEBEVĚDOMÍ!

Různé typy ženských postav

© theodysseyonline.com

Kdybych tak…

,,…kdybych tak měla o 5 kilo míň, delší nohy, větší zadek, menší zadek, větší prsa, menší prsa, pevnější stehna, menší břicho…..KDYBYCH TAK VYPADALA JAKO ONA!“ Řekly jste si někdy něco takového? Já taky a upřímně neznám ve svém okolí žádnou slečnu, která by na sobě bezvýhradně milovala vše, co jí bylo do vínku naděleno. A přitom kolikrát, když obdivujeme plochý břicho, velká prsa, atd…někoho jiného, vůbec si neuvědomujeme, že „TO NĚCO“ může někomu jinému na sobě lézt naopak pěkně na nervy.

Mám kamarádku, je krásná, a podle mě je nádherně štíhlá, řekla bych, že na sobě snad nemá ani gram tuku. Ona je nešťastná z toho, že nemůže přibrat, a že se jí špatně v noci spí, protože jí tlačí kosti.

projekt #zanormalniholky

© Michala Rusaňuková/www.hellochristie.com

Projekt s hlubokou myšlenkou

A proč to vůbec píšu. Při brouzdání internetem jsem jednou narazila na čtení, které naprosto vybočovalo z davu. Autorka blogu www.hellochristie.com na rozdíl od jiných nepsala o tom, jak zhubnout 10 kilo za 2 týdny, jak se zbavit celulitidy a nepřidávala fotky z posilovny jako předlohu pro ostatní dívky. Její projekt #zanormalniholky naopak podporuje všechny holky na světě v tom být své, veselé, mít se rády a netrápit se kvůli nějakému ideálu krásy, který možná ani neexistuje. Hodně se mě to dotklo, protože jsem se sama dřív kvůli různým věcem trápila, a tak jsem se rozhodla sdílet Kristýny projekt a přidat svůj názor k tomu.

špatná a dobrá póza na focení

© Imre Cecen

Všichni máme ve svém hrdle silný nástroj a místo, abychom ho dobře používali, tak s ním zraňujeme. Zraňujeme ostatní, zraňujeme samy sebe. Máme tendenci řešit neustále někoho jiného (Ty jo ta přibrala co?, Z tý sukně jí je vidět celulitida!, Viděla si ty strie co má na břiše? Ta má ty ruce tlustý jak chlap! S těmahle nohama by ty šortky fakt nosit neměla….) a přitom tím jenom maskujeme to, že se nelíbíme samy sobě, že nejsme spokojené s naší vlastní celulitidou, striemi na břiše, rukama jak chlap a nohama nehodících se do šortek. Maskujeme tím to, že někdo další řekl něco takového o nás a nás to ranilo, nebo že jsme si tyhle ošklivý věci samy řekly ráno před zrcadlem. A to nás ranilo taky.

A přitom by stačilo tak málo. Zkusme si naopak jednou před zrcadlem říct: Jsi krásná, milá, je s tebou zábava a ten červenej topík dneska ti fakt sedne. Zkusme se jednou neporovnávat s modelkami a fitnesskami, které na svém instagramu sledujete (tak prostě nevypadáme stejně, nemusíme přeci všechny vypadat stejně, v tom je ta ženská krása). A když to budeme dělat každé ráno, tak se vsaďte, že tomu samy uvěříte a začnete se mít rády. Doopravdy rády.

Moje velikost je perfektní

zdroj: civilizedcavemancooking.com

Je mi jasné, že tenhle článek na webu o módě může vypadat jako „mimo“. Můžu vám tu poradit co na sebe, co naopak nenosit, jak se nalíčit, ale i když na sobě budete mít tunu makeupu a značkového oblečení, pokud se nebudete mít rády, stejně se samy sobě líbit nebudete. A o to jde především, ne? Není nic víc, než (zdravé) sebevědomí a SEBEláska.

Zkuste jeden den neřešit ostatní a zaměřit se na sebe.  Jestli vás trápí kila navíc, jezte zdravě a sportujte. Jestli vás trápí, že kvůli udržení si velikosti 34 nemůžete pomalu jíst nic sladkého, tak se netrapte a přiberte a ciťte se tak dobře. Jestli se vám nelíbí vydřepované pozadí všech celebrit, tak mějte svůj plochý zadek. Zkrátka a jednoduše, buďte přesně takové, jaké chcete být a přesně takové se mějte rády!

Protože tohle je doplněk,  díky kterému vám bude slušet každý outfit a takový doplněk je hodně těžko k sehnání!


Veselá blondýnka, která bere život s nadhledem a humorem, který vkládá i do svého psaní.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *