Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Nikol Švantnerová otevřeně o největších přínosech a ztrátách po zisku titulu Česká Miss 2015!

První castingy 12. ročníku České Miss jsou za dveřmi, nás však také zajímá, jak se daří současně kralující Miss Nikol Švantnerové. Uplynulo už půl roku od chvíle, kdy se této šumperské rodačce splnil sen a zároveň změnil celý život. Všechno má však své pro i proti. Jaké to jsou v případě Nikol?

Exkluzivní zpověď Nikol Švantnerové pro HerStyle.cz

Niki, Ty ses nedávno vrátila z hor, kde jsi byla s mamkou. Jak sis to užila? Odpočinula sis?

Tak jelikož jsme byli od rána do večera na lyžích, tak jsem si úplně neodpočinula, ale určitě to bylo fajn vypadnout tady z toho kolotoče. A celkově to bylo super, protože se ještě nelyžuje, takže to byla taková ta první letošní lyžovačka. Takhle brzy jsem to ještě snad nikdy nezažila! 🙂

Nikol Švantnerová dovolená

Střípky z Nikol pobytu na horách. Není to nádhera? Zdroj: Oficiální FB Nikol Švantnerové

Jak často vůbec jezdíš na lyže?

Dřív jsme pravidelně objížděli Rakousko a Slovensko, ale čím jsem starší, tak je to složitější hlavně kvůli práci, takže se spíš na ně dostanu kolem Vánoc. Vánoce a Silvestr slavíme na Slovensku a pak občas, když je volný víkend, tak se sbalíme a jedeme do Rakouska, jinak žádná sláva už!

A plánuješ i letos Silvestra na horách?

Plánuji! Vlastně každý rok jezdíme na Slovensko a je to už taková tradice. Nám se tam líbí, takže i tenhle rok to bude stejně, a už se těším! 🙂

Teď začínají castingy na Českou Miss 2016. Jak by podle Tebe měla vypadat Tvá budoucí nástupkyně?

To je strašně těžké! Samozřejmě, kdybych na to měla koukat z pracovního hlediska, tak by určitě neměla být lepší než já, aby mi nebrala práci! (smích) Ale za mě určitě nehledám žádný konkrétní typ, zkrátka mi musí ta holčina padnout do oka. A myslím si, že to bude hodně těžké, protože vzhled je jedna věc, ale chování a vystupování je věc druhá. Takže za mě musí být sympatická, něco z ní musí vyzařovat a hlavně musí být sama sebou!

Česká Miss 2016 tisková konference

Nikol společně s dalšími umístěnými finalistkami Karolínou (zleva) a Andreou na tiskové konferenci České Miss 2016. Zdroj: Archiv České Miss

Od Tvojí korunovace uplynul již půlrok. Když by ses ohlédla zpátky, jaké největší klady Ti vítězství v České Miss přineslo? 

Celkově mi to změnilo celý můj život. Mám více pracovních nabídek, poznala jsem mnoho zajímavých lidí a zažila jsem věci, o kterých se mi ještě nedávno jenom zdálo. Takže pro mě to byl půlrok plný přínosů a krásných věcí!

Můžeš být více konkrétní a říct přesně, který z přínosů považuješ za největší?

Je to strašně těžké vyzdvihnout jenom jeden z nich, protože co se týče modelingu, tak to bylo hodně věcí. Ale pro mě je dosavadním největším úspěchem to, že vůbec mohu jet na Miss Universe, to si myslím, že je sen každé holky. A myslím si, že mi dá hodně zkušeností a zas mě to posune o kousek dál.

Kdy vůbec na Miss Universe odlítáš? A jak jsi na tom s přípravami? Viděla jsem na Tvém FB, že už pilně dřeš ve fitku a podstupuješ různé procedury.. 🙂

Odlítám tam už koncem listopadu, ale oficiálně Miss Universe začíná 1. prosince a 20. prosince je velké finále. A jelikož jsem předpokládala, že poletím až po novém roce, tak najednou jsme měla jen necelé 2 měsíce na to, abych se připravila, a to je docela málo, protože teď toho mám opravdu strašně moc, do toho jsou i castingy na nový ročník České Miss. Teď je prioritou udělat šaty a co se týká samotné přípravy, tak do té nedávám tolik, kolik bych chtěla. Samozřejmě mám trenéra, chodím do fitka, ale tím, že nemám tolik času na cvičení, tak zkouším i různé zábaly a podobně, takže se opravdu snažím do toho dát maximum, takže uvidíme. Snad to něco přinese! 🙂

Nikol Švantnerová

Nejaktuálnější snímky Nikol z fitka. Za nás absolutní TOP! Zdroj: Oficiální Instagram Nikol Švantnerové

Myslíš si, že na Miss Universe jsou preferované fitness postavy, či klasické ženské křivky?

Co se týká Miss Universe, tak si myslím, že dokonale zpevněná postava je tam úplně ideál. A celkově je ta Miss Universe o dokonalosti, takže tam spíše vyhrávají ty slečny, které jsou bohužel trochu upravované a vypadají jako dokonalé „panenky Barbie“.

Neplánuješ tedy korekturu mezírky mezi zuby, která je na Tobě lehce zapamatovatelná?

Nenene… I když vím, že to možná bude trošku můj handicap, ale zase kvůli jedné soutěži se mi nechce měnit celý vizuál. Jednou jsem to já, takhle mě lidi znají a myslím si, že jsem kvůli tomu i svým způsobem výjimečná. A jestli na Miss Universe hodnotí dokonalost, budiž, ale já vsázím sama na sebe a buď se jim to bude líbit, nebo nebude. Měnit se kvůli tomu nechci.

S Tvým názorem jedině souhlasím! Teď jsme trošku odbočily, protože bych se Tě chtěla zeptat i na negativa spojená s vítězstvím v České Miss…

Tak vzalo mi to určitě soukromí. Rodinu skoro nenavštěvuji, protože na to není čas. Vzalo mi to i nějaké kamarády, protože na ně také nemám čas. Takové to největší mínus jsou pro mě média, protože najednou jsem veřejně známá osoba, každý o mně ví a média se hodně šťourají ve věcech, které by člověka normálně nechaly chladným. Například ta kauza s přítelem Kubou je všude známá, tak třeba tohle mi hodně ublížilo. Ale věděla jsem to, šla jsem do toho s tím, že to k tomu zkrátka patří, a na druhou stranu jsem ráda, že jsme to přešli a že mě to posunulo zase někam dál.

Nikol Švantnerová Jakub Hora

Pár Hora-Švantnerová překonal krizi ve vztahu a je stále spolu! Zdroj: Oficiální FB Nikol Švantnerové

A co se týká ještě těch negativních věcí, nestalo se Ti, že jsi po vítězství v Miss ztratila člověka, o kterým sis ještě před finále myslela, že je to Tvůj kamarád nebo kamarádka?

Je hodně takových lidí, o kterých jsem si myslela, že to jsou moji opravdoví kamarádi, a po zisku titulu jsem zjistila, že to zas takoví kamarádi nebyli, což mě mrzelo, protože to byli lidi, kteří o mně věděli hodně věcí, ale na druhou stranu je dobré zjistit, kdo byl v okolí skutečný kamarád a kdo ne. Takže jsem si to zase alespoň vyfiltrovala, těch přátel mám teď míň, ale zase o to více vím, že to jsou ti správní. Takže jsem přišla o hodně kamarádů, ale o takové „kamarádství“ já vážně nestojím.

A co bys vzkázala těm skutečným přátelům?

Že jim děkuji za to, že to všechno se mnou přetrpěli, že mě pořád podporují a tolerují to, že nemám tolik času jako předtím. A že jim nadále budu dokazovat, že na to mám. A ta podpora, co oni mi dávají, tak že mi pomáhá! 🙂

Děkujeme Nikol za velmi milý rozhovor a přejeme na Miss Universe hodně štěstí! 🙂

· · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *