Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Proč začít běhat? Aneb buď zdravá a krásná

I když se na herstyle.cz zabýváme především líčením či vhodným výběrem vašeho šatu, nesmíme zapomínat, že pravá krása se neukrývá jen v rtěnkách, očních stínech či oslňujících lodičkách. To jsou naše doplňky, je to umění. Pravé kouzlo je v nás, v naší hlavě a sport nám pomůže uspořádat si priority a získat vnitřní krásu, která se odazí i na našem zevnějšku!

A proč si vybrat zrovna běh? Běhání je nenáročný sport. Potřebujete k němu jen vhodnou obuv (článek o správném výběru běžeckých bot zde), trasu a co si budeme namlouvat, ze začátku i velmi silnou vůli. Ostatní věci jako je tempo či pravidelnost tohoto sportu v týdnu si regulujeme sami, proto také nezapomínejte, že na poprvé z nás nebudou maratonové běžkyně, ale spíše plazící se šneci – námahu je třeba postupně zvyšovat.

Běh v přírodě

Už jste začali běhat i vy? Můžete začít kdykoliv a kdekoliv. Zdroj: sports.flaik.com

Běh pro zdraví

Běh pro zdraví – psychická pohoda

Psychická pohoda, stejně jako fyzická, je pro šťastný život nesmírně důležitá a podstatná. Běh je v česku nejoblíbenějším sportem a není divu, protože obou dvou věcí při něm můžete dosáhnout. Je potřeba znát důležité slovíčko – endorfiny. To jsou hormony (tzv. hormony štěstí), které se uvolňují při fyzické aktivitě a díky nim se cítíme svěží a psychicky v pohodě.

Mysl při běhu

Běh přináší pozitivní myšlení. Zdroj: runnersclub.ru

Běh pro zdraví – snížení výskytu nemocí

Pravděpodobně se při běhu budete snažit hlídat si váš jídelníček, omezit sladké nápoje, mastné jídlo, složité cukry (sacharidy členíme na jednoduché a složité cukry. Pro začátek stačí vědět, že složitým cukrům je vhodné se vyhýbat – to jsou právě ty lákavé dortíky, které nás všechny ženou do cukrárny, jednoduchými sacharidy je např. ovoce). Tím pádem je nižší riziko cukrovky. Jako další umožňuje:

  • Redukci vysokého tlaku
  • Prodlužuje délku života
  • Snižuje riziko onemocnění srdce, rakoviny prsu a tlustého střeva
  • Snižuje riziko osteoporózy
  • Zbavuje závislostí
  • Zvyšuje imunitu
  • Bojuje proti nespavosti

Z hlediska psychického:

  • Zbavuje depresí
  • Zlepšuje paměť
  • Zlepší se kreativita

Běh pro krásu

Běh pro krásu – super postava

Chcete mít ploché bříško, dlouhé a štíhlé nohy, pěkný zadeček či přitažlivé ruce? Začněte běhat! Při běhu tělo spaluje tuky a výrazně napomáhá při redukci váhy.

Běh ve více lidech

Skvělou motivací je běh ve více lidech. Zdroj: www.nytimes.com

Běh pro krásu – elixír věčného mládí

Při běhu se kůže více prokrvuje a buňky v těle se zásobují velkým příjmem kyslíku. Pravidelný běžecký trénink zapřičiňuje pomalejší stárnutí, odbourává různé menší nedokonalosti pleti (uhříky, vyrážku) a dokonce zmírňuje tvorbu vrásek.

Běh pro krásu – sebevědomí (aneb podstata všeho)

Na našem webu se již objevil článek zaměřený výhradně na sebevědomí, kde je vysvětleno, proč je tak důležité zabývat se sebeláskou. A jak to má spojitost s tímto článkem? Existuje zde řetězec – Začnete běhat – Po prvé se budete cítit jako jiný člověk, energie z vás bude přímo sálat – Zařadíte běh do svého týdenního harmonogramu – Vaše tělo i mysl se začne formovat, život se vám obrátí k lepšímu – začnete být úspěšní, protože budete na sebe hrdí a to je sebevědomí, klíč.

Běhání

Zdroj: pixabay.com

Běh pro krásu – budete zářit!

Hormony štěstí se aktivují a na tváři se vám objevuje čím dál tím častější úsměv, který nejenže prodlužuje život, ale také přináší více pozitivní energie a všechny pohledy budou od teď směřovat jen na vás! Takže nazout botičky, zapojit sluchátka a nezapomínejte se usmívat!

Nezapomínejte, nikdy není pozdě začít. Ať už s během, či jiným sportem – důležité je hýbat se. Žít aktivní život. A věřte nebo ne, dokonce i to dvou hodinové „běhání“ po nákupních centrech se počítá.

A na závěr doporučím k přečtení náš článek, jak se obléci na sport.


Módu považuji za umění, ve kterém lze uplatnit svou kreativitu i improvizaci. Díky ní vyjádříte svoji osobnost bez jediného slova.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *