Je tu léto, ale ne každý z nás (stejně, jako já) má rád pálení kůže na slunci pro krásné opálení, a právě proto jsem si pro vás nachystala článek o samoopalovacích krémech, které vaší pleti budpu lichotit a dají se snadno nanášet v hned několika verzích.
Dozvíte se více o samoopalovacích krémech, pěnách i sprejích a naučíte se je použvat tak, aby vaší pleti prospěly a nedělaly fleky, budete překvapené, jak skvěle vypadají!
A protože sama používám samoopalovák, jelikož jsem bílá jako ředitelka vápenky, tak jsem se rozhodla vám o tom napsat co nejvíce informací, jak pozitiva, tak se pověnovat i negativním stránkám. Protože je solární studio docela drahé (většinou vás minuta solárního opalování vyjde zhruba na 10-12 kč), tak jsem hledala jinou alternativu, jak dosáhnout hezky opáleného těla, aniž bych musela podstupovat slunění na českém slunci, které moji pokožku vždycky nemilosrdně spálí. Dlouho jsem se dívala po různých samoopalovacích krémech, většinou ale bez úspěchu, protože dělaly fleky, dávaly pleti nepřirozený naoranžovělý nebo dokonce nažloutlý odstín a to nevypadalo moc super.
Potom mi byl ale doporučený St.Moriz a potom také Eco by Sonya, které mě opravdu mile překvapily a právě těmto přípravkům se chci věnovat. Určitě bych dříve dala cokoliv za to, aby mě o účincích a výsledků těchto samoopalováků někdo informoval, protože kdo o tom nic neví, musí jich vyzkoušet pěknou řadu, než si najde ten, který mu sedne.
Pozitiva samoopalováků
Cena
Je to levné a to opravdu. Nebo to řeknu jinak-vyjde vás to levněji, než opálení v solárku, které vaši kůži vysušuje a tím přispívá k jejímu předčasnému stárnutí. Poud se tedy budeme bavit o samoopalovacím prostředku St.Moriz, jeho 250 m láhev nebo tuba vás vyjde na zhruba 250 kč, pokud si potrpíte na ekologické prostředky, doporučím vám Eco by Sonya, které vyjde dráž a sice na 950 kč za 150 ml, které vám poskytne neskutečně přirozené a dlouhotrvající opálení. Navíc stačí pouze malé množství a krém vám vydrží na dlouhou dobu.
Nanášení
Můžete si i vybrat způsob nanášení, což je podle mě velké plus. U samoopalovacích prostředků St.Moriz si můžete vybrat sprej, opalovací pěnu a nebo mléko, vše je dostupné ve 3 odstínech – pro světlé, střední a nebo tmavé opálení. Letos také uvedli novinku suchého samoopalovacího oleje. Dále máte možnosti výběru i v tom, pokud chcete být opálená hned a nebo postupně (zhnědnete až po několika hodinách, stupně opálení si regulujete sama podle počtu vrstev, které nanesete). U Eco by Sonya si můžete také vybrat konzistenci a navíc tu máte ještě k dostání samoopalovací vodu speciálně na obličej.
Rychlost
Jdete na firemní akci, ples, výlet nebo se chcete nechat nafotit, ale jste bílá a fotky vaši bílou pokožku ještě zvýrazní? To je právě čas na samoopalovací krém. Opravdu mi pomohl právě tehdy, kdy jsem nějak vypustila datum plesu a nezbyl čas na chození do solárka, to byl zlomový okamžik a právě v této době mi samoopalovací krém pomohl k rychlému a efektivnímu opálení.
Nedělá fleky
To je nejdůležitější, protože oba samoopalovací prostředky se snadno smývají a hlavně se smývají rovnoměrně, což znamená, že nebudete vypadat jako kropenatá slepice, což jsme mohli vídat například u tanečníků, kteří jsou na soutěže hodně opálení ale opálení se jim špatně dostávalo z kůže a dělalo fleky.
Negativa samoopalovacích přípravků
Vlastně tu mám pouze jedno a tím je – pokud jste natřené samoopalovacím krémem (sprejem nebo pěnou) a zpotíte se v bílém oblečení, zanechá na bílém vláknu stopy. Nejsou ale nějak moc evidentní a snadno se vyperou, je ale dobré s tím počítat. Po nanesení si na sebe raději vezměte něco tmavého, další dny už to bude lepší.
Na konec ještě dodám – nanášejte vždy v rukavicích (v obyčejných se to dělá špatně, zakupte si pratelnou rukavici přímo od výrobce) a také tělo před nanášením natřete krémem po koupeli.