Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Zpěvák Pavel Callta čelil otázkám na tělo: Je spíše „horňák“, či „dolňák“?

Jakmile se řekne „Pavel Callta“, okamžitě se nám vybaví jeho song Terapeut, který zlepší chmurnou náladu snad každému. A myslet pozitivně se Pavlovi skutečně vyplácí! Několik miliónů zhlédnutí na YouTube, vyprodané koncerty i debutové album Momenty jsou toho jasným důkazem. Existují ovšem i jiné věci, které nás na Pavlovi zajímají. Jednou z nich je téma ŽENY…

Pavel Callta v kostce

Šestadvacetiletý zpěvák & hudebník Pavel Callta se narodil 12. února 1989 v České Lípě. Už od dětství ho lákala hudba, protože jeho maminka byla prý skvělá zpěvačka. Zajímavostí na Pavlovi je také to, že 10 let závodně plaval, nakonec však zvítězila hudba nad dráhou profesionálního plavce. Další jeho velkou vášní je cestování. Pracoval např. v Egyptě jako delegát, v Turecku jako průvodce i delegát, dokonce studoval v New Yorku a Antverpách. Když byl v Belgii, dozvěděl se, že v ČR startuje nový ročník soutěže Československo má talent 2011. Zrovna jel na týden navštívit svou rodinu, tak si řekl, že zkusí štěstí a půjde na casting. Nakonec došel až do Semifinále.

Pavel Callta

Pavel je sympaťák už od pohledu. A na kytaru se prý naučil hrát na letním táboře. Zdroj: Oficiální FB Pavla Callty

V listopadu 2012 vydal svůj debutový vánoční singl Ve Hvězdách, po kterém se pár týdnů za sebou umístil na 1. místě hitparády T-Music Chart Evropy 2. Na konci roku 2014 vydal videoklip na svou nejsrdcovější skladbu s názvem Mami, kde popisuje úmrtí své milované maminky. Poté si řekl, že je čas na vydání debutové desky, ale stalo se to, co absolutně nikdo nečekal – „odešel“ mu i táta. O pár měsíců později napsal singl s názvem Terapeut, který nese skrytou zprávu: „Buďme sami sobě terapeutem.“ Dne 5. června 2015 vydal své autorské debutové album Momenty a nedávno také vydal další singl Propojeni, kde nachází svoji spřízněnou duši. Mimo jiné byl také na letošním Zlatém Slavíku nominován v kategorii Objev roku a celkově jako Zpěvák roku se umístil na 19. místě. 

Exkluzivní rozhovor s Pavlem Calltou pro HerStyle.cz

Pavle, jak se Ti momentálně daří? Máš teď za sebou „lavinu“ koncertů, to musíš být celkem unavený, že?

Je fakt, že poslední dobou jsem dost unavený, ale jinak se mám dobře. Poslední singl Propojeni má zatím fajn ohlasy, tak jsem rád za to všechno, co se mi děje. Ale až tohle dopíšu, půjdu si lehnout a trochu se prospat, protože mám večer vystoupení a od rána jsem byl na školních besedách, kde jsme mluvili o digitální distribuci (Spotify, Deezer apod..) co a jak funguje, takže mě to docela unavilo.

Pavel Callta

Působivé momenty z Pavlova koncertu v Telči. Zdroj: Oficiální FB Pavla Callty

Kromě toho jsi na podzim navštívil Indonésii. Proč jsi odcestoval zrovna tam?

S kámošem jsme původně plánovali Thajsko, ale tam jsem se podíval minulou zimu, tak jsme zvolili Indonésii. Kromě toho mě hrozně baví surfing a hlavně jsme chtěli navštívit Comodo Islands, kde jsou ti pradávní ještěři Dragon comodo (varan komodský). Takže jsme se vydali do národních parků pohladit si Dragona. 🙂

Prozraď nám nějaké nejpeprnější zážitky z Tvých dosavadních cest…

Jelikož všechno nechávám na poslední chvíli, bookoval jsem si letenku z Bali do Jakarty ten den, co jsem měl letět (jsem už poučen). Samozřejmě bylo všechno vybookovaný, tak jsem musel sednout na taxi a okamžitě jet na letiště a shánět letenku. Tam mě každý posílal někam jinam, protože angličtina tam je fakt slabá a na všechno odpovídají „yes yes yes“.. Po hodině bloudění jsem našel jednu kancelář a tam mi paní našla poslední místo, takže všechno vypadalo pozitivně. Můj kámoš letěl do Istanbulu, jelikož je z Turecka, a letěl do Jakarty o 3 hodiny dříve než já. Když jsem byl už na hotelu sám a šel jsem si ještě naposledy zasurfovat, najednou mi volá Koray. Naprosto zmatečně mě prosí, ať ho navedu do té kanceláře, kde jsem si kupoval já tu letenku. Já na něj: „Co se stalo?!“ A on, že si omylem bookoval letenku na termín o měsíc později. 😀 Takže chudák zažíval takový stresy, že si to málokdo dokáže představit. Nakonec sehnal letenku na černém trhu a byť byla za trojnásobnou cenu, odletěl, a tak stihl i letadlo z Jakarty do Istanbulu.

Pavel Callta rozhovor

Pavel Callta na Komodách s kamarádem Korayem s „vysněným“ varanem. Zdroj: Archiv Pavla Callty

Tvůj „free“ životní styl tak trošku napovídá, že se do vážného vztahu zatím moc nehrneš. Je tomu skutečně tak, nebo se pletu?

Zas tak free životní styl nemám, jen hodně cestuji, a to se dá i s holkou, kterou to baví stejně jako mě. Takže kdybych potkal tu svojí druhou „puzzli“, se kterou si sednu a budeme si rozumět, klidně bych zkusil i ten vážný vztah.

Když je řeč o vztazích, jaký typ žen Tě baví nejvíce?

Mám rád sympatický, empatický, lehce éterický, přátelský a milý holky, který mají blízko ke sportu, cestování a zajímají se i o jiný věci, než oblečení a módu.  Nemám rád arogantní a namyšlený holky a celkově lidi, co se povyšuíu nad ostatníma. Jedu filosofii, že my lidi jsme jeden team a měli bychom táhnout za jeden provaz. To platí i ve vztahu – Dvě puzzle, jeden team = Propojeni.

Díváš se spíše na prsa, nebo zadky? 🙂

Asi ta druhá varianta, ale jak kdy…

Co Tě naopak dokáže na ženském protějšku absolutně odradit?

Chlupatá bradavice na nose. Nebo když mluví hodně sprostě.

Pavel Callta Lucie Bílá

Pavel na letošním Zlatém Slavíku s dámou s velkým „D“ Lucií Bílou. Zdroj: Oficiální FB Pavla Callty

Ty máš jak oficiální FB profil, tak oficiální Instagram. Kolik vzkazů v průměru dostáváš denně od svých fanynek? Odepisuješ na ně?

Snažím se odepisovat, ale občas to nejde z časových důvodů. A jak kdy, střídá se to.

Přejděme teď k hudbě. Ty jsi byl na letošním Zlatém Slavíku nominovaný hned dvakrát. Myslíš si, že tento obrovský posun dopředu zapříčinil Tvůj song Terapeut?

Myslím si, že ano. A celkově i album Momenty a koncertování všude možně.

Nedávno jsi vydal také nový singl a já moc dobře vím, že jsi váhal mezi dvěma písničkami. Z jakého důvodu ses nakonec rozhodl právě pro song Propojeni?

Zkrátka jsem to tak cítil. 🙂

V Propojených hraje herečka Dominika Dee Červinková. Proč jsi zvolil právě ji?

Domča krásně tancuje contemporary a je to sympaťanda, proto jsem oslovil Dee.

Tvoje písničky baví spoustu lidí, např. i některé fotbalisty FK Jablonce, kteří shání CD přímo od Tebe. Co na to říkáš, že jsi takhle oblíbený i mezi známými sportovci?

Je to super pocit, že se moje hudba líbí různým sférám lidí. 🙂

Mnoho lidí včetně mě Tě obdivuje za to, s jakým nadhledem si užíváš život i přesto, co Tě v minulosti potkalo. Co bys tedy vzkázal všem lidem, kteří v současné době čelí nějaké těžké životní situaci?

Toho si cením a děkuji. Někdy možná působím na lidi, že nemám depky a že mám celoživotní nadhled, ale když mě člověk nezná, tak zdání klame. Taky mám svoje špatný nálady a život mi posílá do života různý překážky a složitý životní situace. Ale to patří k životu a ten život je dostatečný důvod k tomu se znovu zvednout a jít dál. Takže jestli vás potká těžká životní situace, je dobrý si uvědomit, že pokud nejde o život, nejde o nic a za pár dní to odezní a zase bude všechno dobrý. Jednou nahoře, jednou dole. Kdybychom byli pořád nahoře, tak už si toho ani nevážíme. Je dobrý poznat tmavší stránku života, abychom byli poté vděční za tu světlou. A pokud ta těžká životní situace pořád nechce odeznít, tak přijďte na můj koncert a já vás z toho dostanu. 🙂

Pavel Callta

Na závěr střípky z Pavlova cest do teplých krajin. Zdroj: Oficiální FB Pavel Callta

Děkujeme Pavlovi za poskytnutý rozhovor a přejeme do budoucna mnoho kariérních i osobních úspěchů!:-)

· ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *