Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

7 skvělých tipů pro plavky na léto

Léto je tu! Oblečte se do plavek. Taky jste se tak těšili na léto, až přijdou ty krásné prosluněné dny, dovolená, grilovací párty, protančené noci a slunění na pláži nebo opalovačka s odpočinkem na zahrádce? A hlavně koupání, ať už u moře nebo na nějakém přírodním kačáku. Ale než vás horké paprsky vysvléknou do plavek, podívejte se na sedm tipů pro letošní léto, které tu mám pro vás.

dámské plavky 2020

Dámské plavky na pláž, zdroj: wallpaperpanda.com

Plavky pro léto 2020

Plavky pro léto 2020, zdroj: imgur.com/gallery/ffG71OY

Historie plavek

Kdy se vlastně poprvé objevily dámské plavky? Vrátíme-li se do minulosti, první zmíňka o dvoudílných plavkách pochází z antického Řecka z období okolo 1400 př. n. l., kdy dvoudílný ženský oděv sloužil pro atletické účely. Koncem 18. století se setkáváme v Evropě s koupacími oděvy (župany). V průběhu roku 1940 a v 50. letech v módním světě objevily jednodílné plavky od kanadské návrhářky Rose Marie Reid, které měly šněrování po obou stranách a staly se obrovským trendem.  Za vynálezce dvoudílných plavek „bikin“ si na začátku 20. století zasloužila dvojice Francouzů – Louis Réard a Jacques Heiml, kteří nejdříve vzbudily vlnu kritiky a rozruchu, ale nakonec se díky dvou filmům, staly velmi oblíbené.  Později se móda trojúhleníkových plavek rozšířila do celého světa.

Plavky od návrhářky Rose Marie Reid

Plavky od návrhářky Rose Marie Reid, zdroj: www.glamoursplash.com

Marilyn Monroe bikiny

Marilyn Monroe v bikinách, zdroj: http://divinemarilyn.canalblog.com/archives/2010/05/08/17830079.html

Plavky v 50.letech 20.století

Plavky v 50.letech 20.století, zdroj: www.thoughtfultravelwriter.com/2013_08_01_archive.html

7 skvělých tipů pro plavky 2020

V tipech najdete různé varianty plavek pro letošní léto. Abyste našla ty pravé na sebe, a cítila se v nich příjemně a krásně, stačí, když se budou shodovat s vaší osobností, stylem nebo nejoblíbenější barvou. Pak už se jen rozhodněte, jestli chcete jednodílné nebo dvoudílné. I v tak malém kousku oblečení podtrhnete svoji ženskost, vyjádříte svoji jedinečnost a zapůsobíte neodolatelně na své okolí.

Bílé trendy plavky 2020

Bílé plavky, zdroj: www.wallsave.com

Typ 1. jednobarevné plavky

Jednobarevné plavky jsou stále šik. Pokud nechcete být příliš výrazná a raději volíte jednoduchost, a extravagance nepatří mezi váš styl, vsaďte jednoznačně na jednobarevné plavky. Ty nabízejí širokou škálu odstínů a zajímavých střihů. V černých plavkách podtrhnete svojí eleganci, naopak v bílé budete působit něžně, v červených upoutáte pozornost.

Jednobarevné zelené dámské plavky 2020

Jednobarevné zelené plavky, zdroj: www.wallsave.com

Půvabné červené plavky Calzedonia

Půvabné červené plavky od značky Calzedonia, zdroj: fotos.sapo.ao

Typ 2. puntíkované plavky

Barevné a veselé puntíky jsou stále oblíbené. Má vaše postava tvar hrušky? Zvolte puntíkovaný vršek a spodní díl jednobarevný. Tím zaručeně odvedete pozornost od dolních partií a přilákáte pohledy na barevný vršek plavek. Puntíkované plavky by měli zvolit i ženy, které mají sportovní svalnatou postavu, v těchto plavkách budete působit více hravě a žensky.

Puntíkované plavky Roxy

Puntíkované plavky od značky Roxy, zdroj: www.maybe-you-like.com

Victoria’s Secret plavky s puntíkama

Victoria’s Secret plavky s puntíkama, zdroj: www.highsnobiety.com

Typ 3. proužkované plavky

Proužkované plavky jsou stylové a moderní. Pozornost upínejte na rozmístění proužků, dokážou opticky vylepšit postavu. Vodorovné proužky postavu rozšiřují, takové plavky by měli zvolit štíhlé ženy a naopak svislé proužky postavu zeštíhlují, takové jsou vhodné pro plnoštíhlou postavu. Proužkované plavky se pyšní různým designem, prolínají se úzké proužky se silnými nebo vedou šikmo. Jejich barevnost je různorodá –  dvojbarevné nebo střídaní tří a více barev nebo jejich odstínů.

Barevné proužkované plavky Roxy 2020

Barevné proužkované plavky od Roxy, zdroj: www.roxy.com

Proužkované plavky Victoria’s Secret

Proužkované plavky od značky Victoria’s Secret, zdroj: www.highsnobiety.com

Proužkované trendy plavky pro ženy 2020

Proužkované plavky v jemných písečných odstínech, zdroj: neszeszer.blog.hu

Proužkované sportovní plavky dámské

Proužkované sportovní plavky, zdroj: http://lamonomagazine.com

Typ 4. plavky s obrázky a vzory

Vzorované plavky jsou letos velmi atraktivní a hrají prim v letošní sezóně! Pokud patříte mezi ty, kteří se nebojí být vidět a mají rádi barvy, určitě si vyberte vzorované nebo plavky s obrázky. Budete působit jako otevřený člověk a zároveň upozorníte na své křivky nepřehlédnutelnými vzory a sexy motivy.

Barevně vzorované dámské plavky trendy

Barevně vzorované plavky od značky Calzedonia, zdroj: www.fashiongonerogue.com

dámské plavky 2020

Zelené plavky se zajímavým vzorováním od Calzedonie, zdroj: http://mamamomtourage.com

Výrazně vzorované plavky

Výrazně vzorované plavky na léto, zdroj: http://lamonomagazine.com

Barevné plavky ženy 2020

Barevné plavky, zdroj: http://neszeszer.blog.hu

Typ 5. sportovní plavky

Sportovní varianta plavek není určená jen pro sportovní postavu a mistryně v plavání. Jejich střihy jsou velmi moderní a zároveň zdůrazňují jednoduchost. Takové plavky si oblíbí každá žena, která má ráda praktičnost nebo je její vášní sportovní styl a surfování na vlnách. Sportovní plavky mají originální střihy a nabízejí nepřeberné varianty barev, které jsou většinou v kombinaci neutrálních a pestrých tónech.

Sportovní plavky dámské 2020

Sportovní plavky, zdroj: http://www.opheliaswimwear.com

Sportovní plavky na surfování

Sportovní plavky na surfování, zdroj: http://lamonomagazine.com

Černé sportovní plavky Speedo LZR Racer

Černé sportovní plavky ve třech variantách od značky Speedo LZR Racer, zdroj: www.designmagazin.cz

Typ 6. extravagantní plavky

Do extravagantních plavek řadíme ty, které jsou velmi výrazné a neobvyklé. Jsou blyštivé, s krajkou, flitry, s kovovými nebo kamínkovými detaily nebo nápadnými motivy a vzorováním. Nebo hýří pestrými barvami s různou barevnou kombinací, ze kterých přechází zrak.  I rozmanitý tvar nabízejí extravagantní plavky a provokují svým odhaleným střihem. Velkým letošním hitem jsou plavky s třásněmi! Jestli jste člověk, který rád zkouší nové věci, nebojí se provokovat svým vzhledem okolí, má svůj jedinečný a naprosto osobitý styl, oblečte si extravagantní plavky a zaručeně přilákáte na sebe pozornost.

Černé krajkové plavky

Černé krajkové plavky, zdroj: www.southbeachswimsuits.com

 

Růžové plavky s třásněmi

Růžové plavky s třásněmi, zdroj: bellezasesculturales.wordpress.com

Originální bílé plavky 2020

Originální bílé plavky, zdroj: www.southbeachswimsuits.com

dámské žluté plavky 2021

Výrazné žluté plavky, zdroj: www.southbeachswimsuits.com

Extravagantní plavky

Extravagantní plavky, zdroj: http://neszeszer.blog.hu

Typ 7. jednodílné plavky

Do sedmého typu přidávám jednodílné plavky. S překvapením jsou i letos v létě nejvíce oblíbené, proto stojí za zmínění. Dodávají lepší vytvarování ženské postavy, a pokud jsou i po stranách vykrojené, jejich vzhled je přímo okouzlující. Nabízí se přeberné množství barevných variant, motivů a úchvatného vzorování. Jednodílné plavky jsou správnou volbou pro ženy, které chtějí skrýt nějaké své nedostatky nebo naopak pro ty, které chtějí být své a volí vykrojené extravagantní typy plavek.

Jednodílné vykrojené černé plavky

Jednodílné vykrojené černé plavky, zdroj: www.fashiongonerogue.com

Jednodílné plavky 2020 dámské

Jednodílné plavky, zdroj: http://neszeszer.blog.hu

A až se objeví nad vámi azurová obloha bez jediného mráčku a hřejivé slunko vás zláká k vodě, vezměte si na sebe vybrané plavky a užijte si krásné léto.

· ·

Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *