Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Army styl se vrací! Jak ho nosit? Poradíme!

Army nebo také military styl se opět vrací do módy. Vlastně z ní ani nevyšel, ale vytlačily ho částečně jiné druhy stylů a army styl přešel na chvíli do pozadí. Nicméně teď se opět vrací a je zase dech-beroucí!

Pokud jste se s tímto názvem ještě nesetkaly, znamená to tedy vojenský styl, který ale jen málo souvisí s uniformou vojáků. Pojďme se tedy na to podívat!

army styl oblečení

Army styl v elegantním podání. Zdroj: www.allaboutthestyle.net

Army styl neznamená, že se celé od hlavy až k patě obléknete do vojenských kalhot a blůzek, a už vůbec to neznamená, že se tento styl týká pouze maskáčového vzoru. Pokud jste si to do teď myslely, mám pro vás novinku – netýká! I když vyloženě maskáčové věci nezbožňujete, neznamená to, že byste si tento styl nemohly dovolit, právě naopak! Stejně jako pro mě nikdy neexistovaly jiné barvy, nežli černá, které jsem ale měla dost a v tomto momentě se zaměřuji na milovanou béžovou a bílou. To dokazuje to, že jsme pouze tak variabilní, jak si samy připustíme a dovolíme.

army styl bunda

Maskáčová bundička je hlavní náplní army stylu. Zdroj:www.thefashiontag.com

Barvy a vše, co k army stylu patří

Důležitým předpokladem army stylu je barevné ladění. Nejdůležitější barvy jsou khaki, černá, vínová a dále pak béžová a bílá. Khaki a černou mohou blondýnky i tmavovlásky, dávejte si jen pozor na zrádnou vínovou, která svádí k pozornosti. Tmavovlásky většinou zestařuje a působí na nich mdle.

Hroty a cvočky

Dalším prvkem, který se hlavně u army/military stylu objevil jsou hroty a cvočky. Pokud se jedná o tyto dvě ozdoby, které si většinou spojujeme s rockem nebo gothic stylem, pak vás ráda vyvedu z omylu. Hroty se opravdu uchytily ve velkým a nejen, že se našívají na sedla bund, ramena, džíny, kapsy a podobně, ale také se objevily i okované podprsenky (taky jsem ještě nedávno jednu vlastnila, byla sice fajn, ale musíte si trochu zvyknout na pozornost okolí a také lidi, kteří vám nepřetržitě civí do výstřihu). Zkrátka jde o to trochu provokovat a vyčnívat.

okovaná podprsenka s ostny

Podprsenka s ostny může vypadat příjemně provokativně a také svůdně! Zdroj: www.lucavondiamond.blog.cz.

Materiály a vzory

Dalším bodem na seznamu jsou rozhodně materiály a vzory. Jak už jsem zmiňovala, maskáčová látka určitě není jediná, která k army patří. Místo se tu najde taktéž pro koženku! Ano ano, všemi milovaná koženka (nikoli kůže, protože máme přece rády zvířátka) najde uplatnění opravdu všude. Nemusíte mít na sobě zrovna koženkovou bundu, ale například koženkové rukávy na khaki bundě nebo koženkové legíny. Poradím vám, že pokud se rozhodnete pro koženkové legíny, doplňte je hedvábným nebo bavlněným měkkým oversized trikem, které se s koženkou krásně doplní.

army styl s koženkovými legínami

koženkové legíny krásně oživý celý outfit. Zdroj: www.keepcalmandshopvintage.blogspot.com

Army styl a boty

K tomuto stylu se hodí téměř vše, od letošním rokem oblíbených Nike Air Maxů, lodiček, conversek, ale nejvíc chic jsou kotníkové biker nebo chelsea boty! Pokud chcete být trošičku více autentické, vsaďte na vysoké šněrovací boty, které nezavazujte až nahoru, ale nechte vylézat jazyk od bot, bude to působit uvolněnějším rázem.

vysoké šněrovací boty k army stylu

Šněrovací boty se skvěle hodí k army stylu. Zdroj: www.sceneee.blog.cz.

Rozhodně se nemusíte bát kombinovat letní krajkové šaty a větší maskáčovou vestu nebo bundu, samy budete překvapené, jak moc se to k sobě hodí! Pro inspiraci přikládám pár fotek módních blogerek, které si tento styl vzaly do parády.

army styl oblečení

Army styl je jako dělaný pro unikátní a originální doplňky. Zdroj: www.stylelovely.com

dámský army styl

Kahki bundička s koženkovými rukávy, i takto se dá army pojmout. Zdroj: www.weheartit.com

army kalhoty

Maskáčové kalhoty můžete například najít na www.zara.com. Zdroj: www.hrnmnk.com

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *