Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Asymetrie není nuda! Asymetrické šaty a sukně jsou IN!

Asymetrické šaty a sukně jsou letos hitem! Pokud jste asymetrii doposud zatím nezkoušely, neváhejte a hlavně nepřestávejte číst!

Asymetrie není volbou pro každého, i když já tvrdím opak – asymetrie dokáže divy že by jste se divily!

asymetrické šaty na ples

Asymetrické šaty. Zdroj: www.huggymonster.com

Nikdy jsem nebyla zastáncem asymetrie, vždy mi přišlo divné si obléct něco, co není stejnoměrné a jakoby „nedodělané“. V poslední jsem ale asymetrii přišla na chuť díky jedné módní stránce na Facebooku, kde byly asymetrické šaty kombinované s koženkovou bundičkou (která je v kurzu už celé věky a vypadá skvěle!). Tato kombinace na mě udělala opravdový dojem a já se ihned vydala pátrat po internetu po podobných šatech. A našla jsem je hned na několika stránkách jako je Mango, Zara a podobně.Určitě asymetrie nemusí být drastická a násilná, hledejte spíše nenápadnou verzi.

Ve předu krátké, vzadu dlouhé

Tato varianta není vůbec špatná, ale jako každá volba – má i tahle varianta svoje „ale“. Za prvé – šaty s kratším předním dílem nedoporučuji menším ženám a slečnám – zbytečně to podtrhuje jejich malý vzrůst a opticky zkracuje postavu. Naopak tuto volbu doporučuji štíhlým vysokým ženám, ale také baculkám! Divíte se? Baculky se totiž většinou omezují na neforemné pytle, které postavě spíše uškodí a špíčky nezakryjí, jak předpokládají, ale naopak na ně upozorní. Důležité je si volbu asymetrických šatů užít! A pro baculky tu mám ještě jednu dobrou zprávu – pokud se asymetrie nebojíte a šaty vkusně doplníte, nikdo si vaší nadváhy nevšimne a naopak budete obdivovány, jak skvěle vypadáte!

asymetrické šaty s kratší předním dílem

Kratší předek a dlouhý zadní díl? Proč ne! Zdroj: www.lookbook.nu/annika_m

Šaty na jedno rameno

Tento typ je můj oblíbený. Na letošní ples jsem si nechala ušít přesně ty samé vínové šaty, jako měla Megan Fox na premiéře filmu Transformers a zjistila jsem jedno – že šaty na jedno rameno se budou nosit pořád! Šaty na jedno rameno se prosadily hlavně v antickém starém Řecku a Římě. Dokonale vyvažují ženskou figuru a může si je dovolit každá žena. Hlavně je doporučuji ženám, které stejně jako já mají široká ramena. A tyto šaty budou ještě dokonalejší, pokud tuto „horní“ asymetrii vyrovná něco v dolní části. Podle mě je nejlepší rozparek nebo šaty do cípu, který je na jedné straně delší. Ukázku vidíte na fotce níže. Schválně jsem se zaměřila na baculku, protože si myslím, že jí opravdu sedí a vypadá v nich výjimečně!

šaty na jedno rameno baculky

Šaty na jedno rameno jsou skvělou volbou pro každou příležitost! Zdroj:www.bootyfurl.co.uk

„Basic“ asymetrické šaty

Skvělým typem na léto jsou jednoduché elastické šaty z bavlny. Takové šaty by se měly řadit do „basic“ neboli jednoduchých kousků oblečení. Skvělé triky jsou i na internetu, jak si takové šaty nebo sukni z kusu elastické látky udělat. Tyto šaty mě natolik uchvátily, že jsem si je ihned objednala! A víte co je na nich nejlepší? Můžete k nim totiž nosit jak podpatky, tak například conversky nebo tolik oblíbené Nike Air Max, které se letos nosí úplně ke všemu.

elastické asymetrické šaty

Skvělou volbou na letošní jaro a léto jsou asymetrické elastické šaty. Zdroj: www.aliexpress.com

Asymetrická sukně

Velmi oblíbenou variantou jsou i asymetrické sukně. A úplně nejlepší variantou jsou asymetrické sukně z koženky! Nesedí úplně každému, což se může zdát jako problém. Tyto sukně jsou většinou do pasu a nabízejí tak více možností, s čím kombinovat. Vyzkoušejte sukni doplnit o crop top, což je zkrácená verze topu nebo trička. Skvěle tato asymetrická sukně vypadá s kratším úpletovým topem s roláčkem. Pokud si nejste jistá v kramflecích, volila bych volnou košili, kterou zastrčíte do sukně. Nedoporučuji je pro ženy, které mají silnější stehna, protože se tyto sukně rády vykasávají a vůbec si toho nemusíte všimnout.

asymetrická koženková sukně

Koženková asymetrická sukně je letos šik! Nebojte se asymetrie a troufněte si na originalitu. Zdroj: www.fashionismeblog.wordpress.com

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *