Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Beata Rajská – nová kolekce ČASTUŠKY

Česká módní návrhářka je velmi známá nejen u nás, ale také v zahraničí. Než se pustí do tvoření vlastní nové kolekce, ráda cestuje po světě a inspiruje se místy, která navštívila. Silný vjem na ni zanechalo Rusko, které ovlivnilo její fantazii při tvorbě nové okouzlující kolekce plné červených i tmavých odstínů – ČASTUŠKY. Nechala se inspirovat nejen kulturou i životem v Rusku, ale i jeho okázalostí. Pojďme se na tuto novou kolekci společně podívat.

Návrhářka Beata Rajská

Beata Rajská je úspěšná česká módní návrhářka, která se ve světě neztratí. Narodila se 1962 v Liptovském Mikuláši, absolvoval Střední průmyslové školy oděvní v Trenčíně a Filosofickou fakultu University Komenského v Bratislavě. Už jako studentka získala několik ocenění na fashion soutěžích. S módou se na čas rozloučila, ale po narození druhého syna se k ní opět vrátila i jako pedagog oděvní školy. Od roku 1997 úspěšně podniká v módním byznysu a později v roce 2001 pak zakládá módní společnost Beata Rajská – design, s. r. o. Návrhářka Beata Rajská je od roku 2009 členkou správní rady Nadace Archa Chantal. A téhož roku je oceněna titulem LADY PRO společností Comenius.

Návrhářka Beta Rajská

Návrhářka Beta Rajská, foto: Ondřej Pýcha, zdroj: https://www.facebook.com/pages/Beata-Rajsk%C3%A1/397483893620898

Beata Rajská – design, s. r. o.

Zakladatelkou značky Beata RAJSKA je špičková módní návrhářka, která pod touto značkou tvoří již od roku 1997. Se svou módní tvorbou se prezentovala jak na mnoha módních přehlídkách v tuzemsku, ale  i v zahraničí (např. v Moskvě, St. Petersburgu, Varšavě, Berlíně, Londýně, Mexico City). Se svojí značkou dosáhla návrhářka mnoha úspěchů a milníků, jako hlavní je třeba zmínit účast na Miss České republiky v letech 2001-2004, kde připravila originální modely pro zástupkyně České republiky v soutěžích Miss International v Tokiu, Miss Europe V Paříži, Miss World v Londýně a v Číně, Miss Universe v Kolumbii a v Peru, Miss World Tourism v Kolumbii, kde mezi 65 účastnicemi zástupkyně ČR si přivezla titul nejkrásnější večerní šaty.

Rafinovné šaty z kolekce Častušky od Beaty Rajské

Rafinovné šaty z kolekce Častušky od Beaty Rajské, zdroj: http://beatarajska.com/

Pod značkou Beata Rajska najdete nejen originální luxusní modely, které si můžete zakoupit přímo v jejím butiku, ale též se šijí zakázkové modely na přání a podle představ zákazníka. Značka nabízí i realizaci módních přehlídek na klíč s osobní účastí paní návrhářky Beaty Rajské a známých modelek z řad Miss.

Černá se stala dominantou kolekce

Černá se stala dominantou kolekce, zdroj: http://beatarajska.com

Dámská elegance

Dámská elegance, zdroj: http://beatarajska.com

Zajímavostí je a kdo má zájem, může se pod vedením přímo paní Rajské zúčastnit seminářů i přednášek na téma oděv v byznysu, protokolární oděv atd. a odnést si plno znalostí a rady, které se nadšencům o módu a byznys velmi hodí. Značka vydává již šestým rokem svůj kalendář, kde nabízí partnerům možnost propagace.

Nová kolekce Častušky

Nová kolekce Častušky, zdroj: http://beatarajska.com

Kolekce inspirována Ruskem – Častušky

Velmi silný vliv při tvorbě kolekce Častušky 2015 zanechalo na návrhářce Beatě Rajské z loňského roku návštěva Ruska. Mezitím se stalo Rusko v popředí zájmu i zpráv a hodně diskutovaným tématem, přesto všechno se návrhářka nevzdala svého zvoleného tématu a zůstala u původní myšlenky při tvoření další nové kolekce. Kolekce Častušky jsou ovlivněné nejen ruskou okázalostí, ruskými věžemi a věžičkami, staroruskými mužíky, armádou, technikou a technologiemi, které Rusko tak rádo dává na obdiv, ale i rytmickými ruskými říkankami a popěvky. V kolekci najdeme elegantní jednoduché nebo i propracované dámské šaty nebo kabátky, zajímavé a nápadité rukavice, šály a pokrývky hlavy, které vám dodají ten správný šmrnc. Kolekce od Beta Rajské ČASTUŠKY byla již uvedená na Unique Fashion Weeku a dnes je k dostání i v butiku u Staroměstkém náměstí v Praze v Dlouhé ulici.

Červená na šatech hrála důležitou roli v nové kolekci od Beaty Rajské

Červená na šatech hrála důležitou roli v nové kolekci od Beaty Rajské, zdroj: http://beatarajska.com

Návrhářka Beata Rajská s modelkami

Návrhářka Beata Rajská s modelkami, zdroj: http://beatarajska.com

Kolekce inspirovaná Ruskem

Kolekce inspirovaná Ruskem, zdroj: http://beatarajska.com

Červená šaty od Beaty Rajské

Červená šaty od Beaty Rajské, zdroj: http://beatarajska.com

Elegance a okázalost

Elegance a okázalost, zdroj: http://beatarajska.com

·

Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *