Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Cool čepice na zimu

Na okno už klepe chladný mráz a za nedlouho se ukáže i paní zima. Abychom se cítili v pochmurném studeném počasí v pohodě a zahřáli svá ouška, nezapomínejte na důležité zimní doplňky, které vás zahřejí. Mezi ně patří nejen šála, rukavice ale hlavně čepice. Není totiž nic příjemnějšího, než si nasadit před nepříznivým počasím, které venku panuje, teplou čepici, jež vám pomůže se opět vrátit do pohody, ať už jdete z nakupování vánočních dárků po městě nebo se vracíte z dlouhé procházky nebo z horského výletu či pořádné lyžovačky. Tento článek vám nabídne čtyři typy pro cool čepice na zimu a přiblíží vám, odkud se hřejivé doplňky vzaly.

Čepice – módní doplněk nejen na zimu

V zimním období se nenechte odradit chladivým počasím, nebuďte zavřeni jen doma, kde vás hřeje příjemné teplo z krbu a horký čaj se skořicí a bílý sníh znáte pouze pohledem z okna nebo z televize. Místo toho využijte kvalitních stylových pokrývek hlavy a teplého oblečení, ve kterém se budete cítit jako v bavlnce a vyražte ven, na hory. Zima nabízí tolik možností, jak si užít tohle období a pokud zrovna nemáte žádnou pořádnou čapku, které vás zachrání od mrazu, inspirujte se typy pro cool čepice na zimu, je z čeho vybírat!

čepice se šálou dámský set

Zimní barevná čepice se šálou – dámský set na zimu, zdroj: www.wallpaperswa.com

Zimní pletené čepice bílé

Zimní pletené čepice v bílé barvě, zdroj: www.brinvy.biz

Čtyři typy na cool zimní čepice

Typ číslo 1. zimní čepice S a BEZ bambule

Klasická zimní čepice „kulich“ s nebo bez bambule, patří mezi nejoblíbenější varianty zimních módních doplňků hlavy. Už kdysi byla tato varianta pletených čepice známá (historie sahá daleko) tuto jednoduchou techniku pletení z vlny si oblíbily i naše prababiček, které si samy zimní čepice vyráběly. Dnes je na výběr nepřeberné množství různých variant zimních čepic, jež jsou kvalitně zpracované a i v těch největších mrazech vaše ouška nezmrznou.

Můžete si vybrat mezi jednobarevnými čepicemi nebo vícebarevnými. Mezi velké hity zimních čepic se řadí čepice s kulíškem, nejlépe pestrobarevným, které se hodně nosí, nejvíce však teenagery, u kterých je tato čepice prostě velmi cool. Ani čepice bez kulicha není v pozadí, ta je též oblíbená díky zajímavému pletenému designu, kvalitnímu materiálu i termo- materiálu našitému uvnitř čepice. Tak neváhejte a po nějakém barevném kulíšku se mrkněte, ať vám ladí k zimní bundě, až budete s radostí sjíždět zasněženou sjezdovku.

Barevná čepice na zimu

Barevná čepice s bambulí, zdroj: www.weheartit.com

Bílá čepice na zimu

Bílá čepice na zimu, zdroj: www.wall321.com

Typ 2. stylová ušanka – dámské čepice na zimu

Ušanka je zimní čepice, která má dvě odklopné postranní části na zakrytí uší. Zajímavostí je, že český název a je odvozen od slova uši (уши). Dříve se používala jako součástí zimní výstroje ve vojenské armádě. Dnes se ušanky nosívají běžně a vyrábí se nejen z kožešiny, jako tomu bylo dříve, ale jsou i pletené. Pletené ušanky mají různou podobu, opět si můžete vybrat tu svojí stylovou. V barevnosti se meze nekladou. Vyrábějí z kvalitního hřejivého materiálu, prodloužené části jsou spleteny do copánků nebo jsou volně, na koncích bývají zakončeny ozdobnými bambulkami. Ušanky vás krásně zahřejí a zaručeně upozorní na váš osobitý styl. Slaďte ušanku se stejně vzorovanou šálou a rukavicemi a nejen při zimní koulovačce zabodujete.

Pletená ušanka na zimu

Pletená ušanka, zdroj: www.weheartit.com © OK-woman.com

Ušanka s kožešinou dámská

Ušanka s kožešinou, zdroj: www.weheartit.com

Typ 3. elegantní klobouky

Historie módního doplňku sahá až do starověké Mezopotámie a Řecka. Avšak první klobouky se pro zajímavost v Evropě začaly znovu nosit okolo 15. století. Zimní klobouky se nejčastěji vyrábějí z vlněného sukna, plsti nebo kůže. A ani dnes zimní klobouky nevyšly z módy a jsou stále velmi oblíbené. Ale pokud zrovna nepatříte mezi oblíbenkyně klobouků, hned tuto variantu módního doplňku pro chladné počasí nezatracujte, klobouky vypadají úžasně, když je zkombinujete s kabátkem nebo kožíškem a k tomu si vezmete rukavice a šálu v podobném odstínu nebo svůj outfit zvýrazníte barevným šátkem. Tato kombinace působí velice žensky. I pro pány je tato varianta inspirující, zanechte sportovní bundy a občas vsaďte na kabátek s kloboukem. Za nepříznivého počasí vám stylový klobouček ochrání i váš pracně vytvořený účes, když je venku pořádná chumelenice.

zimní klobouky dámské

Klobouček do chladného počasí, zdroj: http://nationtrendz.com

Zimní klobouček

Zimní klobouček, zdroj: www.caccessories.com

 Typ 4. extravagantní „zvířatková“ čepice na zimu

Na závěr extravagantní čepice v podobě zvířátek. Tato varianta zimních čepic je letos velkou mánií. Možná jste si toho ještě nevšimli, ale v obchodech můžete mezi obyčejnými pletenými čepicemi objevit i ty s podobou zvířecích hlav. Tento hit čepic se zvířátkem se poprvé objevil v roce 2009 a stále graduje.

Zvířecí čepice má několik podob. Na svojí hlavu si můžete posadit třeba roztomilou plyšovou podobu medvídka, kočičky, vlka nebo pokud je to pro vás příliš a chcete něco decentnějšího, pořídit si můžete moderní čepičku pouze se zvířecími oušky. Nebojte se výstřednosti, letos jsou tyto čepice velice módní a užijte si zimu pořádně ve stylové čepici, kterou nikdo nepřehlédne.

Čepice se zvířecí podobou

Čepice se zvířecí podobou – zimní trend, zdroj: valfir.com

Zimní čepice se zvířecími oušky

Zimní čepice se zvířecími oušky, zdroj: fash-trend.blogspot.com

· · ·

Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *