Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Dámské overaly – módní poradna – jak je nosit?

Overaly se mohou zdát jako poněkud prapodivné spojené oblečení, ve kterém každý vypadá jako by vylezl z postele, ale opak je pravdou – overaly mohou být dokonce velmi elegantní!

Na léto se většina z nás už nemůže dočkat (já mezi ně nepatřím, zpocená trika, rozteklý make-up a nehezké spálení od sluníčka – díky tomu nepatří léto mezi mé nejoblíbenější období). Já stále hledám varianty, ve kterých mi nebude horko, a je to tu! Overaly!

elegantní overal dámský

Elegantní dámský overal vypadá velmi žensky. Zdroj. www.vogue.es

Já jsem nikdy na overaly nebyla. Vždycky mi přišlo že v tom vypadám tak nějak směšně a dětinsky. Ale letos? Letos jsou ve všech obchodech a já jen chodím kolem a koukám na ně, a nakonec přece jen jeden vezmu do ruk a vydám se s ním do kabinky. Bohužel, tenhle zrovna vypadá jako noční košilka. A přiznejme si, že tady v Česku je dost těžké se vymanit ze zažraných stereotypů a troufnout si na něco jiného, protože každý na vás civí! Já ale radím – nebojte se toho! Kašlete na odsuzující a nevěřící pohledy. Užijte si tento trend plnými doušky! Já se například už nemůžu dočkat, až vyjdu se svým květinovým věncem na hlavě a budu nasávat atmosféru léta!

Denim overal

Pár důležitých rad tu přeci jen mám. Není overal jako overal. Většinou si vybavíte denimové kraťasy nebo dlouhé kalhoty tzv. lacláče. Ano, i to se myslí jako overal. Pokud máte tedy rády sportovnější styl a rifle, investujte do lacláčů! Nebojte se k nim vzít ani podpatky, ukážete se jako modní profesionál. Pokud nejste na podpatky, nazujte třeba conversky nebo tolik známé slip on sneakers (vypadají jako papuče – seženete např. v H&M) a nasaďte si kšiltovku. A aby jste byly ještě originálnější, tak jeden šrák nechte viset a druhý nasaďte na rameno, nic než uvolněnost a styl!

denimový overal dámský

Denimový overal můžete klidně kombinovat s podpatky. Zdroj: www.thegioiphunu.com

Elegantní overal

Elegantním overalem se myslí overal z hedvábných jemných látek a klasického střihu. Většinou bývá projmutý v pase, doplněný o nějaký pásek a je s dlouhými kalhotami. A teď pár rad. Pokud jste vysoká a štíhlá, můžete si ho bez výčitek dovolit a budete vypadat skvěle. Pozor na malé slečny a dámy, ty by se měly dlouho-kalhotovým overalům spíše vyhýbat a volit ten s těmi krátkými. Také plnější slečny pozor, vybírejte takový overal, aby vám kolem stehen nebyl příliš upnutý, protože to umocňuje dojem plnosti a ženštějších křivek. Jestliže máte (i nemáte) výrazný pás, dopřejte mu krásný pásek nebo stuhu, udělá to s vaší postavu divy.

elegantní overal pro ženy

Overal si skvěle rozumí i se sakem, i když nejdete zrovna na formální večírek. Zdroj: www.skolastylu.cz

Teplákové overaly

Určitě si říkáte: proboha co tím myslí? Ale já vám to hned ukážu. Teplákový overal se hodí k moři na pláž, když jdete cvičit nebo prostě na domácí povalování. Můžete s ním i do města, pokud ho nějak ozvláštníte. A tím ozvláštněním myslím například ocvokovanou nebo kamínky vyšívanou extravagantní podprsenku! Ano přesně tak, overaly mívají rozevláté dekolty, které se vám někdy nechtěně rozevírají. Tak proč neupoutat pozornost a neobléct si na sebe šperk v podobně zdobené podprsenky? Teplákový overal to pozvedne na vyšší úroveň a vy zazáříte.

teplákový overal pro ženy

Teplákový overal nemusí vypadat vůbec nudně, jak čekáte, stačí ho doplnit o extravagantní podprsenku! Zdroj: www.deejadafashion.cz

overal outfity jak nosit

Na procházce po pláži na dovolené? Ideální využití pro teplákový overal! Zdroj: www.fitness-life.blog.cz

Ať už ten nebo ten, důležité je, abyste si v něm připadaly nejen sexy, ale i dobře a pohodlně. Pokud se vám pořád něco nezdá a vy si nejste jisté – neberte ho. Ušetříte starosti a i peníze. A pořád lepší, než aby ležel doma na dně skříně a vy jste ho nikdy neoblékly na sebe. Letní overaly si skvěle rozumí s klobouky, květinovými věnci, sandály, semišovými kozačkami a celkově bohémským stylem. Proto doporučuji si k overalu koupit i všechny nezbytnosti, kterými tento look dotáhnete do konce. Věřte mi, že se vám ty doplňky budou ještě hodit. Pořád čtete? Tak vstaňte od monitorů a vezměte obchody útokem!

bohémský overal

Overal s krajkou s botami ála bohémský styl je naprosto skvělou kombinací na letošní léto. Zdroj: www.hm.com

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *