Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Dámské plavky 2017 – ve znamení stylu!

Společně se můžeme těšit na další historky u táboráku, protože teplé dny se pomalu, ale jistě, vrací a ve světě módy je nejvyšší čas na to, začít se pokukovat po nějakých padnoucích kouskách k vodě. A my vám s výběrem pomůžeme!

A co bude hlavním prvkem roku? Nápaditost! Barvy a vzory přece padnou každému! Ovšem dostane se i na oblíbenou a často volenou jednobarevnou klasiku či jednodílné plavky. Inspirace od světových návrhářu není nikdy dost. Pojďme se na ni společně podívat!

Trendy barva plavek – Nude

Na první fotce je nápadný volánek lemující přední část plavek. Jako celek to ovšem nepůsobí nijak výstředně a je to spíše jemné zpestření. Skvělý detail pro jednodílné plavky – zaujme a je vhodný i pro stydlivější.

Nude plavky s volánkem 2017

Jednoduché nude plavky s volánkem. Zdroj: fashionisers.com

Dobrou volbou můžeme pro léto/jaro 2017 zvolit také prostou a na první pohled ničím nezajímavou kombinaci jednodílné a jednobarevné. Zde je naopak viditelným detailem vykrojený dekolt.

Nude plavky 2017

Jednoduchost mnohdy upoutá více pozornosti a dodá na eleganci. Zdroj: fashionisers.com

Krajkovaný a vcelku obláčkový styl – značka pro svůdnost a eleganci. Pro některé výhodou může být i schopnost vizuálně zvětšit poprsí.

trendy dámské plavky 2017

Obláčkovité i vkusné nude plavky. Zdroj: fashionisers.com

Jednodílné plavky s dekoltem

Model z leva nám představuje kombinaci květin a střapců, velmi vhodné pro slečny a dámy s olivovou pletí. Černé lemování těmto plavkám dodává šmrnc.

Prostřední díl je naopak vhodný pro světlovlasé, zejména díky kontrastu. Šňůrka nám jednoduše ozvláštní celý look a vzory nám podtrhnou neobyčejnost.

Z prava máme jednodíl, který z tohoto tria vypadá nejméně nápadně, avšak má své kouzlo a hodí se pro každý typ pleti. Nenápadná je také spona, jež slouží jako rozdělení látky od zdvojených šňůrek na ramenou a tím pádem nevědomky zaujme.

Vzorované jednodílné plavky 2017

Zleva plavky Aguaclara, uprostřed Beach Riot, na pravo VIX Paula Hermanny. Zdroj: fashionisers.com

Plavkové šaty pro získání štíhlejší linie

Květinové vzory budou, jako minulý rok, velmi oblíbené, zvláště u trikin. Výhodou těchto šatů je praktičnost, kdy rovnou můžete jít z města na pláž. K plavkám neodmyslitelně patří také klasický spodní díl.

vzorované plavkové šaty

Plavkové šaty = praktické plavky. Zdroj: AliExpress.com

Plavkové šaty mají schopnost vyhladit pár nedostatků a při dobrém výběru nám mohou jemně poupravit figuru a ukázat ženské křivky, což u tohoto princeznovského stylu nemůžeme popřít. Celý komplet zde máme v černé a tělo nám opticky zeštíhlí.

top plavkové šaty 2017

Tvarující princeznovské plavkové šaty budou pasovat i vám! © N/A

Lákadlem pro oči jsou samozřejmě barvy duhy, například tato bláhově modrá s krapet tmavší všitou sukénkou, která nám opět zužuje pas. Květinkový vzor může tvořit celé plavky, či jen určitou část a malé detaily.

Barevné plavkové šaty léto 2017

Barevnost, vzory a ramínka k sobě pasují. Zdroj: www.raspberryglow.com

Síťováné plavky jsou sexy

Opět trio a na první fotce máme stylizování do sportovnějšího typu. Vrchní část plavek připomíná sportovní podprsenku a látka pod síťováním tvaruje celkový výzor ňader. Spodní část naopak tvaruje boky.

Druhý typ je velmi komplikovaný, styl připomínající „nahá, ale oblečená“. Duo zahaluje vše, co by nemělo být vidět, přitom umělecky odhaluje zbytek.

Jako poslední jsou opět plavky v černém, síťované průstřihy geniálně podtrhují figuru a jsou ideální pro sportovní typ postavy.

Síťované plavky 2017

Zleva Kyboe, uprostřed Lee Lani, vpravo Aguaclara. Zdroj: fashionisers.com

Pruhy a černá zeštíhlují i prodlužují. Naopak zde se návrháři rozhodli hojně využít síťování a vytvořili tak odvážnost.

Pruhované jednodílné plavky 2017

Co zkusit odvážnost? © Frazer Harrison

Šněrovací plavky na více způsobů

Jako první je variace šňůrek z boku + vzorované síťovaní, celkovému vzhledu opět dopomůžou modré květiny.

Uprostřed je šněrování až k podpaží a celkový look je veden spíše k jednoduchosti a oldschoolu.

Na pravo máme opět jeden z kousků vysokého pasu. Zlaté šňůrky perfektně ladí k tmavé karafiátové barvě. Nesmíme zapomenout na detail podprsenky bez ramínek, což se k tomuto stylu velmi hodí.

Šněrované plavky 2017

Zleva Frankie Bikinis, uprostřed Blue Life, vpravo VIX Paula Hermanny. Zdroj: fashionisers.com

Velké výstřihy na zádech snad nikdy nevyjdou z módy a kombinace jeho šněrování je lákavá. Jednodíl je veden do V a díky tomu v nich vynikne zadeček, který tak bude i tvarován.

trendy tvarující plavky dámské

Tvarující šněrovací plavky. Zdroj: bikini.com

Retro plavky se vrací do módy!

Né nadarmo se puntíky opět vrátili do módy. Ke všemu má retro i jednu velikou výhodu – vysoké pasy. Pro ty z nás, které nejsou spokojeny se svým bříškem, je tato variace vítána.

Retro plavky 2017

Vysoký pas je velmi vhodný pro zakrytí některých nedostatků! Zdroj: fashiongum.com

Myslím, že není třeba nic říkat. To generace našich rodičů nás naučila, že květiny, vysoké pasy a proužky budou v módě vždy, i když se sem tam nejde malý detail, který patří už do 21. století. Zkrátka s retrem nic nezkazíte.

retro plavky dámské moderní

Retro plavky mohou být jednodílné i dvoudílné. Zdroj: www.coolkadin.com

Chcete zářit? Zvolte neonovou!

Neonová se nás bude držet i v roce 2017. Všechny modely mají spodní díl bez jakéhokoliv vázání, tudíž drží na bocích. Třetí model od Gottexu má navíc i širší pruh a bude pasovat lépe.

Co se týče podprsenek, jako první máme opět kombinaci geometrických vzorů a černých pruhů. Jako postraní je zvolena tmavší fialová, která bude jako vždy zužovat.

U druhých plavek je dekolt mírně do Včka, aniž by více prozrazoval a větší výhled kryje síťovaná šachovnice.

U posledních je zvolen jednoduchý styl, který se hodí k výše zmíněnému masivnějšímu pásku. Přetočená látka u vrchního dílu vypadá elegantně a look „bez ramínek“ zde náramně sedí.

Neonové plavky dámské

Vlevo Maajl, uprostřed Luli Fama, vpravo Gottex. Zdroj: fashionisers.com

·

Módu považuji za umění, ve kterém lze uplatnit svou kreativitu i improvizaci. Díky ní vyjádříte svoji osobnost bez jediného slova.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *