Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Džíny na serióznějších pracovních pozicích – ANO, či NE?

Předepsaný dress code je v dnešní době prakticky nezbytnou součástí různých business meetingů, formálních akcí či pohovorů. Už se vám ale někdy stalo, že váš nadřízený požadoval formální oblečení tam, kde za každou cenu není nutný? V tomto případě se vás ptáme na vaše názory a pokud máte zkušenosti s tímto případem, neváhejte nám je sdělit!

Dress code očima naší redaktorky Šárky

Co se týká mé osoby, tak jsem zastáncem sportovní elegance a maximálního pohodlí během vykonávání naší profese. Pokud člověk nejde např. na pracovní schůzku se svým nadřízeným/klientem, pohovor či konferenci, není potřeba mít za každou cenu formální oblek.

Dress code

Typický dress code na business meetingy. Je ovšem nutný také do kanceláří, škol apod.? Zdroj: www.gracenarayan.wordpress.com

Aplikuji tuto myšlenku na konkrétním příkladě. Kromě psaní působím jako profesorka anglického jazyka na soukromé střední škole v Praze, na které v posledních dnech vyvolala otázka dress codu nemalý rozruch. Zapřemýšlela jsem tedy nad danou záležitosti a došla k jasnému názoru: Kvalitní a neroztrhané džíny jsou v mé práci NAPROSTO V POŘÁDKU! Dle mého názoru se džínové kalhoty staly běžnou součástí různých více či méně elegantních kombinací.

Džíny a bílý hořejšek

Tyto kombinace elegantního hořejšku s jednobarevnými džínami vypadají zkrátka perfektně a seriózně zároveň!

Navíc si myslím, že respekt netkví v tom, zda-li má profesor/ka na sobě džíny, či společenské kalhoty, takže jsem jednoznačně odpůrcem zákazu nošení džínsů v této instituci. Stejný názor mám i na ty pozice, ve kterých zaměstnavatelé zůstávají ve svých kancelářích a nevyráží na různé business záležitosti.

Džíny a sako

Skvěle vypadá i kombinace džínsů se sakem, či blejzrem. Zdroj: Lookbook.nu

Další pozoruhodnou věcí je také názor známého českého návrháře a stylisty Lukáše Macháčka, který se vyjádřil k dané věci se slovy, že zákaz nošení džínsů na školách či podobných institucí by považoval za velmi zaostalý názor jedince, jenž takto učinil. 

Muži džíny sako košile

Také mužům se nabízejí různé atraktivní a zároveň elegantní kombinace. Zde máte malou ukázku. Zdroj: Lookastic.com

Zkrátka a dobře, nevracejme se do minulosti ke konzervativním tradicím. Nebuďme tolik upjatí a žijme s moderní dobou, která je stále více „free“! Zároveň také nebuďme tolik povrchní – šaty sice dělají člověka, ale charakter stejně nezmění! 🙂

· ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *