Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Galaxy trend! Objevte i vy nekonečné možnosti v oblékání

Nepochybně každý z nás zná ten naprosto fascinující pohled na noční oblohu – tedy prostor plný hvězd, planet, galaxií a kdo ví čeho všeho. Vesmír, tak jak se nám jeví, nás obklopuje ze všech stran, a nám nezbývá nic jiného, než pouhé spekulace o jeho nekonečnosti, obsahu a významu. To z něho dělá jedno z nejvíce diskutabilních témat na světě. Možná zrovna tento fakt mohl být spouštěčem fantazie módního návrháře Christophera Kana, který se rozhodl vyjádřit kosmos na přehlídkových molech. Právě tehdy započal velký třesk nového Galaxy stylu!

Vesmír

Co to je Galaxy móda a jak ji poznat?

Představte si, jak by vypadala noční vymetená obloha s mléčnou dráhou a tisíci hvězdami kam jen vaše oko dohlédne. Přesně takový obraz si v duchu přeneste na své šaty, tašky, nehty nebo boty. Zkrátka motiv se vyznačuje splynutím široké škály barev od černé, přes modrou, k fialové a nádechům růžové. To vše je oseto mlhovinou napodobující hvězdy a další mimozemská tělesa.

galaxy styl šaty

Galaxy šaty z kolekce Setareh Mohtarez. © Setareh Mohtarez. Zdroj: www.setarehmohtarez.com

V jednoduchosti je krása, v Galaxy trendu originalita

Tento velmi netradiční styl je zárukou naprosté nevšednosti. V případě, že si vyberete na sebe něco s Galaxy motivem, nemůžete udělat chybu. A pokud ještě celý outfit doladíte něčím zcela jednobarevným a jednoduchým, máte vyhráno! Například u „galaktické“ sukně, kdy nevíte jaký top k ní zvolit, je nejlepší držet se barev na sukni, tudíž černá, tmavě modrá nebo fialová barva bude skvělá volba. Jednoduše řečeno, nesmíte dovolit, aby došlo k přeplácanosti. Všeho moc škodí a být vámi, určitě vsadím na jednoduchost.

outfit galaxy styl sukně

Příklad outfitu se sukní v galaxy stylu. © Colubi Light Photo

leginy galaxy styl móda

Trendy Galaxy legíny v kombinaci s jednoduchým černým topem. Zdroj: www.aliexpress.com

Díky „DIY“ si vytvoříte vesmírný kousek doma!

„Do it yourself“, v překladu udělej si sám, nabízí možnost vyrobit si doma svůj vlastní vesmírný motiv. Je to velmi snadné a zvládne to opravdu každý. Na internetu je k mání velká spousta těchto „DIY“ návodů, jak tvořit co nejrychleji a neoriginálněji. A to například na tašku, boty, nehty nebo staré tričko, o kterém víte, že už nikdy nepoužijete v současné podobě. Takže pokud nechcete utrácet nebo vás nic v obchodě neoslovilo, je nejvyšší čas vyhrnout si rukávy a pustit se do práce!

barvy na textil

Tato souprava na barvení na textil je ideální k vytvoření Galaxy stylu. Zdroj: www.menomuza.lt

Co potřebujete ke Galaxy stylu a jak na to?

My si tady společně ve zkratce shrneme, co přesně na vaše tvoření budete potřebovat, a jak to vlastně uděláte. Pro tentokrát budeme upravovat boty.

Krok č. 1 – Nachystáte si:

 • černé boty
 • barvy na textil (modrá, fialová, bílá, růžová)
 • houbičku nebo štětec
 • kartáček (nepoužívaný, starý)
 • izolepa

Krok č. 2 – Postup:

 1. Pokud máme vše nachystané, můžeme začít! V první řadě je potřeba oblepit si gumu od boty izolepou v případě, že máte takovýto typ obuvi. Je to proto, aby nedošlo k zabarvení gumy a tím i k poškození obuvi.
 2. Na papír si vymáčkneme všechny barvy na textil, které chceme používat.
 3. Houbičkou rozetřeme barvy po celé botě, vždy po částech za každou barvu, aby výsledný efekt byl podle vaší fantazie.
 4. Nakonec namočíme kartáček do bílé barvy a prstem přes něj přejíždíme a na botě nám vznikají malé tečky bílé barvy představující hvězdy.
 5. Můžeme dokreslit bílé křížky napodobující větší hvězdičky, to je na každé z vás.
 6. Máme hotovo!
Galaxy boty

Rychlá práce, originální design Galaxy bot. Zdroj: www.theworldofnelayish.wordpress.com

Vzhůru ke hvězdám a navíc stylově

Galaxy trend je záležitostí především roku 2012, ovšem na módním poli se stále drží, jak můžete sledovat, velice úspěšně již druhým rokem. Snad vás tedy vesmírný styl inspiroval a dodal vám trošku odvahy jít do něčeho úplně jiného, než jste třeba nosili doposud. Galaktické věci jsou trendy a jejich popularita se šíří rychlostí světla. Tak nezaspěte! Ať nám tento hit posledních dnů nezmizí nadobro někde v časoprostoru.

šaty galaxy styl různé typy

Typů Galaxy šatů je více než dost, vyberte si ten váš! Zdroj: soup.io


Bývalá spolupracovnice, šikovná redaktorka s všestranným zájmem.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *